Προς το περιεχόμενο

[Action cam] SENCOR 3CAM 4k03wr @media markt 49€


MrPanozzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_sencor-3cam-4k03wr-1198944.html

 

Σε προσφορά η Action Cam του τίτλου στα 49€. Έχει ξαναπαιξει σε προσφορά γύρω στα 70-80€ αν δεν κάνω λάθος.

4K στα 30fps, 1080p στα 60fps και 720p στα 120fps. Με WiFi για χειρισμό από smartphone, ασύρματο χειριστήριο και δύο μπαταρίες.

Θεωρώ είναι πολύ καλή τιμή ειδικά για Ελλάδα και με δύο χρόνια εγγύηση.

Το θέμα είναι τι λέει και αν αξίζει σε σχέση με τις γνωστές κάμερες αυτής της κατηγορίας από εξωτερικό. Εννοώ eken h9, ele Explorer, andoer AN5000 κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω στην κατοχή μου, την είχα πάρει στα 79 το καλοκαίρι από mediamarkt.

 

Καλή, για την τιμούλα των 49 δεν χωράει σκέψη, μόνο αρνητικό το ότι πρέπει να τραβάς αρκετά σταθερά για να γλιτώσεις τα πολλά τρέμουλα στο βίντεο (δεν ξέρω οι άλλες eken, ele κλπ πώς συμπεριφέρονται στο θέμα σταθεροποίησης). Στα πολύ θετικά το πλήθος αξεσουάρ που περιλαμβάνονται καθώς και η 2η μπαταρία.

 

2-3 βίντεο μου να πάρετε μια ιδέα και να δείτε αν σας καλύπτει:

 

 

 

 

 

ΥΓ: Για 4k μην τη σκέφτεστε, παρα μόνο αν τη στήσετε κάπου να τραβήξει ακίνητη κάτι που δεν έχει πολύ γρήγορη κίνηση. Πχ σε μια πολυσύχναστη πλατεία να τραβάει το δρόμο και τους περαστικούς κλπ. 


Έχουμε αναφέρει και διάφορα πράγματα για την κάμερα σε αυτό το θέμα:

 

http://www.insomnia.gr/topic/649683-action-camera/page-1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα να συγκρίνουμε κάμερα των 50 ευρω με κάμερα των 250 ευρώ είναι κάπως!

 

προφανώς ειρωνεύομαι...

κάτοχος yi 1 μαύρης...και άνετα συγκρίνεται με goPro 3 και κερδίζει στα σημεία...  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην sencor του θέματος την έχω και είναι αξιοπρεπέστατη για 49 ευρώ.

Το να την συγκρίνουμε με go pro και yi είναι αστείο και μόνο με την σκέψη.

Χαλαρώστε λοιπόν και μην κράζετε τα πάντα, δεν διαθέτουν όλοι χρήματα για go pro και yi.

Και στο φινάλε δεν υπάρχει και λόγος για πολλούς να διαθέσουν τόσα χρήματα για action cam στην τελική. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην sencor του θέματος την έχω και είναι αξιοπρεπέστατη για 49 ευρώ.

Το να την συγκρίνουμε με go pro και yi είναι αστείο και μόνο με την σκέψη.

Χαλαρώστε λοιπόν και μην κράζετε τα πάντα, δεν διαθέτουν όλοι χρήματα για go pro και yi.

Και στο φινάλε δεν υπάρχει και λόγος για πολλούς να διαθέσουν τόσα χρήματα για action cam στην τελική. ;)

Κι όμως υπάρχουν καλές κάμερες σε αυτα τα χρήματα.

Οπως διάβασα παραπάνω η συγκεκριμένη δεν εχει stabilizer αρα ειναι άχρηστη για βίντεο.

Προτείνω πριν παρετε οποιοσδήποτε παρομοια κάμερα να δειτε ποιο chip έχει. Αυτό καθορίζει τι εικόνες θα τραβάτε

Σε αυτα τα χρήματα υπάρχουν κάμερες με τον επεξεργαστή novatek ntk96660 που έχει πολύ καλό gyro stabilizer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως υπάρχουν καλές κάμερες σε αυτα τα χρήματα.

Οπως διάβασα παραπάνω η συγκεκριμένη δεν εχει stabilizer αρα ειναι άχρηστη για βίντεο.

Προτείνω πριν παρετε οποιοσδήποτε παρομοια κάμερα να δειτε ποιο chip έχει. Αυτό καθορίζει τι εικόνες θα τραβάτε

Σε αυτα τα χρήματα υπάρχουν κάμερες με τον επεξεργαστή novatek ntk96660 που έχει πολύ καλό gyro stabilizer.

 

καποιο παραδειγμα (link);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο παραδειγμα (link);

Θα πρέπει να κάνεις την έρευνα σου. θα ξεκινησεις Google novatek ntk... action camera.

 

Ειναι πολλές και η αγορά αλλάζει συνέχεια.

 

Και κατι αλλο: οι κάμερες με τσιπ το allwinner v3 δινουν πολύ χαμηλης ποιοτητας εικόνες και δεν υπάρχει stabilizer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να κάνεις την έρευνα σου. θα ξεκινησεις Google novatek ntk... action camera.

 

Ειναι πολλές και η αγορά αλλάζει συνέχεια.

 

Και κατι αλλο: οι κάμερες με τσιπ το allwinner v3 δινουν πολύ χαμηλης ποιοτητας εικόνες και δεν υπάρχει stabilizer

Σε ρώτησα αμέσως μετά που έκανα την έρευνα μου, δεν βρήκα κάτι σε αυτά τα λεφτά που είπες (49.90€), από Ελλαδα, με δύο χρονια εγγυηση και με αυτόν το τσιπ που λες.

 

Αν όντως βρισκεις τωρα πολλές με την έρευνα σου, μπορείς να δώσεις κάνα link να δούμε και να πάρουμε κιολας?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά να συγκρίνουμε με gopro και yi όντως δεν έχει νόημα.

Το θέμα είναι αν αξίζει σε σύγκριση κυρίως με την γνωστή eken H9 που παίζει και λίγο φθηνότερα από εξωτερικό. Αν εξαιρέσουμε δηλαδή τον παράγοντα εγγύηση και υποστήριξη και δούμε καθαρά σαν ποιοτικό αποτέλεσμα αν είναι τουλάχιστον εφαμιλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ρώτησα αμέσως μετά που έκανα την έρευνα μου, δεν βρήκα κάτι σε αυτά τα λεφτά που είπες (49.90€), από Ελλαδα, με δύο χρονια εγγυηση και με αυτόν το τσιπ που λες.

 

Αν όντως βρισκεις τωρα πολλές με την έρευνα σου, μπορείς να δώσεις κάνα link να δούμε και να πάρουμε κιολας?

Σε αυτά τα προϊόντα η εμπειρία μου λέει οτι δεν θα πρέπει να περιοριζεις την αναζήτηση σου στη γειτονιά σου, γιατί θα μείνεις πίσω χρόνια.

Δεν είναι ελληνικό γιαουρτάκι.

Μια καμερα για την οποια μιλούσαμε το καλοκαίρι στο forum insomnia και είχε γύρω στα 35eur και τωρα εχει ανεβει είναι αυτή με πολύ καλό gyro stabilizer (την εχω):

 

https://m.tomtop.com/p-d4697b.html

Ψάξε και αντίστοιχη κάμερα με ίδιο τσιπ στο Αμαζον.

 

 

Με λίγο google βρηκα αμεσως αυτη στα 47eur ενω με κουπονια θα κατεβει κι αλλο:

https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_612754.html

Στα σχόλια ειδα ότι αυτη δεν εχει built-in gyro οπότε πρέπει να βρεις βιντεο που έχουν τραβηχτεί με αυτήν και να το ψάξεις.

 

Κι εδώ πολλές με το ίδιο τσιπ: https://www.gearbest.com/action-camera-novatek-96660-_gear/

Δεν αξίζει ούτε ευρώ να δώσεις για τσιπ allwinner v3. Είναι αρχαίο, θολή εικόνα, και άχρηστο για βίντεο. Ασε που το καλοκαίρι τις είχαν προσφορά στα 12 ευρώ (Χονκ Κονκ: παλιό τσιπ για να το ξεφορτωθούν. Δεν ξερω αν φορα αυτο η sencor, σε κάθε περίπτωση όμως πριν δωσει καποιος χρήματα πρέπει να ξέρει πως δεν φορά αυτό, και αν οχι, τοτε ποιο.

Επεξ/σία από mercier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...