Προς το περιεχόμενο

iPhone X. Το μέλλον του smartphone κατά Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον ποντάρουν πολύ στο cloud storage.

Να δούμε πόσο θα διαρκεί η μπαταρία του γαιτι με fast charge ίσως να μη χρειάζεται πλέον το powerbank.

Τωρα για τα ασύρματα ακουστικά μάλλον βολεύουν.

Δεν ξέρω αλλά τα 64GB φτάνουν και περισσεύουν εκτός αν τραβάς όλη μέρα 4K βίντεο. Τότε ναι θες παραπάνω χώρο, διαφορετικά βρίσκω υπερβολή τα 256GB σε Smartphone. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί νομίζεις ότι από 6s σε 8 έχει μεγάλες διαφορές?

Αδιάβροχοι ήδη και δίπλα ηχεία αλλά χάνεις την θύρα ακουστικών,για τα διπλάσια χρήματα.

 

Διόλου τυχαίο που το δημοφιλέστερο iphone είναι το 6.

Αφού εμφανισιακά είναι ίδιο με το 8 :D

 

 

To 6s δεν είναι water resistant ούτε έχει διπλά ηχεία εκτός εάν κατάλαβα λάθος και αναφέρεις αυτά σαν τις μόνες διαφορές από το 6s όπου τότε βάλε επιπλέον πολύ καλύτερο επεξεργαστή, true tone display, OIS, καλύτερη μπροστινή κάμερα, υποστήριξη AR, ασύρματη και quick charging φόρτιση και άλλα που ίσως μου διαφεύγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 6s δεν είναι water resistant ούτε έχει διπλά ηχεία.

Έχω την εντύπωση ότι ήθελε να γράψει αδιαβροχοποίηση αλλά το Autocorrect το διόρθωσε σε Αδιάβροχοι ήδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που σχολιάσατε μερικοί είναι πολύ σωστό, για το Force Touch. Πολύ under the radar χαρακτηριστικό. Εξαιρετικά καλή υλοποίηση, που όμως νομίζω η Apple του έχει δέσει τα πόδια. Ειδικά στο X θα μπορούσε να κάνει πάααρα  πολλά με το Force Touch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει να διαφωνησει κανεις με αυτο ,το θεμα ειναι πως για μενα και την χρηση που κανω το ιδανικο θα ηταν τα 128 gb τα οποια δεν προσφερονται στην φετινη εκδοση .

Μάλλον ποντάρουν πολύ στο cloud storage.

Να δούμε πόσο θα διαρκεί η μπαταρία του γαιτι με fast charge ίσως να μη χρειάζεται πλέον το powerbank.

Τωρα για τα ασύρματα ακουστικά μάλλον βολεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που σχολιάσατε μερικοί είναι πολύ σωστό, για το Force Touch. Πολύ under the radar χαρακτηριστικό. Εξαιρετικά καλή υλοποίηση, που όμως νομίζω η Apple του έχει δέσει τα πόδια. Ειδικά στο X θα μπορούσε να κάνει πάααρα  πολλά με το Force Touch. 

Πολύ απλό θα ήταν,

 

Force Touch στο κάτω μέρος που είναι η ένδειξη (Home Button)

Swipe Up (Control Center)

Swipe Down από το πάνω μέρος (Notification Center)

 

Απλά τα πράγματα, ένα πράγμα που ξεχώριζε στα προϊόντα της Apple ήταν η αρμονία που πρόσφεραν στην εμπειρία χρήσης αφού όλα σχεδόν τα προϊόντα είχαν ίδιο ή παρόμοιο UI αλλά τα controls έμεναν ίδια. Τώρα πια αλλάζει και αυτό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 1000. ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΟΥ ΑΙΦΟΝΑΚΗΔΕΣ

edit: Παιδαριώδες λάθος. Στο "περιεχόμενό μου" έγραφε 999 απαντήσεις, πριν τη δική μου. Όμως ούτε που κοίταξα το post # ούτε σκέφτηκα οτι υπάρχει και το OP. Απογοήτευση

Επεξ/σία από Abudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλά τα 64GB φτάνουν και περισσεύουν εκτός αν τραβάς όλη μέρα 4K βίντεο. Τότε ναι θες παραπάνω χώρο, διαφορετικά βρίσκω υπερβολή τα 256GB σε Smartphone.

 

Μια που ειχα το 64αρι ηταν οκ αλλα με το χ θα ημουν πολυ αγχομενος,το 128 ιδανικό το 256 οκ τσαμπα η διαφορα αλλα ειπαμε ......με κολπακια παει να παρει το 200+

Μάλλον ποντάρουν πολύ στο cloud storage.

Να δούμε πόσο θα διαρκεί η μπαταρία του γαιτι με fast charge ίσως να μη χρειάζεται πλέον το powerbank.

Τωρα για τα ασύρματα ακουστικά μάλλον βολεύουν.

Δεν ποντάρουν καθόλου εκει και ναι φτηνο ειναι, βολικο οχι ,ειναι καθαρα για backup για την κακια στιγμη οχι για να εχεις τα αρχεια σου ολα εκει σηκωμένα. Δικα σου ειναι αυτα που εχεις στην τσέπη οχι αυτα που ειναι στην τραπεζα.

Μπράβο παιδάκια! Αφού κάναμε 1.000 σχόλια, δώστε όλοι από 1 ευρώ ώστε να πάω να το πάρω κι εγώ! :P :D

 

Φτου δεν προλαβα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με βάση αυτά που έχω δει, λάθος, για μένα, η πλήρη αφαίρεση του Home button και η αντικατάστασή του από gesture.

 

Τα Home Buttons όμως σε βάθος χρόνου έχουν αποδειχθεί ευπαθή από την χρήση και αργά ή γρήγορα σε πολλές περιπτώσεις υποχρεώνεσαι να τα αντικαταστήσεις, κάτι που δεν χρειάζεται να κάνει κάποιος χρησιμοποιώντας Face ID και gestures πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Home Buttons όμως σε βάθος χρόνου έχουν αποδειχθεί ευπαθή από την χρήση και αργά ή γρήγορα σε πολλές περιπτώσεις υποχρεώνεσαι να τα αντικαταστήσεις, κάτι που δεν χρειάζεται να κάνει κάποιος χρησιμοποιώντας Face ID και gestures πλέον.

Για virtual home button γίνεται λόγος σε συνδιασμό με force touch και taptic engine.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Home Buttons όμως σε βάθος χρόνου έχουν αποδειχθεί ευπαθή από την χρήση και αργά ή γρήγορα σε πολλές περιπτώσεις υποχρεώνεσαι να τα αντικαταστήσεις, κάτι που δεν χρειάζεται να κάνει κάποιος χρησιμοποιώντας Face ID και gestures πλέον.

Πάντως με το Raise to wake και rest finger γλυτώνεις πολλά κλικ στα παλιά, στα 7 και 8 δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:ph34r:

 

 

 

The chip inside the iPhone X and iPhone 8 makes them more powerful than a 2017 MacBook Pro

 

 

 

a11%20bionic%20benchmarks.jpg

 

 

 

a11%20bionic%20geekbench.jpg

 

 

 

http://uk.businessinsider.com/a11-bionic-iphone-x-more-powerful-than-a-2017-macbook-pro-2017-9?utm_content=bufferd4d18&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer-bi&r=US&IR=T

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...