Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό Setup Wars(Pc builds/Desk Setups) στο Youtube


teoChnologist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Στο forum υπάρχουν μέλη που ανεβάζουν εξαιρετικά builds και setups. Σύντομα θα προσπαθήσω να υλοποιήσω στο Youtube αντίστοιχη σειρά με αυτήν του Ed απο το Techsource.

Για όσους δεν το γνωρίζουν, μπορούν να το δούν στον παρακάτω σύνδεσμο:
https://www.youtube....h?v=Mbrxr3C9oKY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Για να συμμετάσχετε, μπορείτε να μου στε τις φωτογραφίες σας στο ακόλουθο mail.
:shifty:

 

 

Format mail:
Τίτλος : Setup Wars / Νickname / Pc build ή Desk setup / Insomnia

(Η αναφορά στο Insomnia γίνεται για να γνωρίζω ότι η συμμετοχή είναι απο εδώ)

 

Φωτογραφίες/Λεπτομέρειες:

- 4-5 (ή περισσότερες) φωτογραφίες σε οριζόντιο προσανατολισμό 16:9

- Όσο καλύτερη ανάλυση είναι δυνατόν (τόσο καλύτερο το τελικό αποτέλεσμα)

- Αναλυτικά specs για ότι έχει η φωτογραφία και θέλετε να αναφερθούν στο εκάστοτε video/παρουσίαση (Hardware/Περιφερειακά/Διακόσμηση/Φωτισμός κλπ)

 

Σε κάθε video θα παρουσιάζονται 5 υποψήφιοι και θα αναρτάται σε αυτό το thread. Κάθε φορά που συγκεντρώνονται συμμετοχές, θα βγαίνει και νέο video.

Μετά την ψηφοφορία, ο νικητής θα κερδίζει κάποιο συμβολικό δώρο το οποίο θα συμπεριλαμβάνω στην περιγραφή του video.
Μιας και είναι η αρχή, μπορεί να υπάρχουν ερωτήσεις/ασάφειες, οπότε για ότι θελήσετε να ρωτήσετε, στείλτε μου pm εδώ στο forum.

Λεπτομέρειες που αφορούν το Insomnia.gr

 

 

- Για τους συμμετέχοντες που προέρχονται απο το Insomnia.gr, θα γίνεται σαφής αναφορά στο video ώστε να αποδοθούν τα απαραίτητα credits στο "Insomnia". Σε περίπτωση που η διαχείριση του forum επιθυμεί κάτι περισσότερο, σχετικά με την αναφορά στο forum, θα είναι χαρά μου να το συζητήσω και να το υλοποιήσω εφόσον είναι εφικτό.

- Αν κριθεί απο τη διαχείριση ότι παραβιάζεται κάποιος απο τους όρους του forum (περι προσωπικής προβολής/διαφήμισης), ζητώ συγνώμη προκαταβολικά. Ωστόσο κάνω αυτή την κίνηση, εκτιμώντας ότι απο τη στιγμή που θα γίνει σαφής αναφορά στα credits του τελικού video για το Insomnia.gr (ώς "πηγή"), ότι θα αποδοθεί η ανάλογη προβολή και στο Insomnia.

- Σημειώνω και πάλι ότι αν χρειάζεται οτιδήποτε άλλο απο πλευράς μου, σχετικά με την προβολή του Insomnia, θα είναι χαρά μου να το συζητήσω και να το διαμορφώσω εφόσον είναι εφικτό ώστε να μην υπάρχει καμία διένεξη.

- Επίσης, το Insomnia.gr δεν έχει καμία ανάμειξη με την υλοποίηση του ανωτέρω project. Είναι αποκλειστικά προσωπική πρωτοβουλία και φέρω την ευθύνη της υλοποίησής του.

 


Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Θοδωρής

Επεξ/σία από teoChnologist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο θεμα σου ταιριαζει εδω http://www.insomnia.gr/forum/20-internet/

Ιnternet Συζήτηση και σχολιασμός ιστοσελίδων και παρουσίαση προσωπικών δημιουργιών
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την ανάρτηση εδώ μιας και εδώ βρίσκονται τα sub forums που σχετίζονται με αυτό που προσπαθώ να υλοποιήσω.

Η ουσία του project είναι το showcase του hardware των μελών, όχι η προσωπική μου δημιουργία.

Αν ωστόσο έχω κάνει λάθος στην ενότητα, ας μεταφερθεί αν είναι εύκολο. Επίσης αν μπορεί κάποιος διαχειριστής να με ενημερώσει μέσω pm αν υπάρχει κάποια διένεξη με τους κανόνες του Insomnia (σύμφωνα με τα παραπάνω που περιγράφω), θα ήμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

μέχρι σήμερα έχουν δηλώσει συμμετοχή 7 άτομα και περιμένω ενδεχομένως άλλον ένα φίλο, να μου απαντήσει. Εκτός απο μία συμμετοχή, οι υπόλοιποι είναι απο το Insomnia.

 

Οι συμμετοχές είναι μοιρασμένες σε PC Builds & Desk setups (4 + 3), οπότε περιμένω μήπως ενδιαφέρθεί κάποιος ακόμη, ώστε να μην μπλεχτούν τα μεν με τα δε, ώστε να βγεί κάτι ομοιόμορφο.

 

Αν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση, στείλτε μου pm για να σας βοηθήσω.

 

Edit: Θα επεξεργαστώ το αρχικό post ώστε να γίνει όσο το δυνατόν πιο σαφές και πλήρες. Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα για να ονομάσουμε τη σειρά (πέρα απο setup wars), μπορεί να τη μοιραστεί μαζί μου αν θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

έχουν συμπληρωθεί οι συμμετοχές για το πρώτο video που θα αφορά αποκλειστικά pc builds (όχι desk setups) και έχω αρχίσει το brainstorming για την υλοποίηση.

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη και τις συμμετοχές.

Επεξ/σία από teoChnologist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα,

το πρώτο επεισόδιο της σειράς είναι έτοιμο:

 

https://www.youtube.com/watch?v=385o4RxgFq0

 

Περιμένω με ανυπομονησία γνώμες κ σχόλια για την παρουσίαση και όποιες προτάσεις έχετε φυσικά. Μην διστάσετε να εκφράσετε και αρνητικά σχόλια,πρόθεση μου είναι να γίνει σταδιακά καλύτερο το αποτέλεσμα οπότε όλα είναι ευπρόσδεκτα.

Μπορείτε να ψηφίσετε τα builds των παραπάνω και ο πρώτος σε ψήφους θα κερδίσει το MotoSpeed V30 mouse.

http://www.motospeed.cc/index.php?ac=article&at=read&did=464

Όσοι θέλετε να συμμετάσχετε στο επόμενο επεισόδιο και να στηρίξετε αυτή την προσπάθεια, πλέον έχετε ένα μικρό δείγμα από το αποτέλεσμα για να έχετε μια εικόνα του αποτελέσματος. Στη συνέχεια, στην περιγραφή του βίντεο θα έχω λεπτομέρειες για να λάβετε συμμετοχή.

 

- Θα ήθελα να επεξεργαστώ το πρώτο post αλλα δεν μπορώ, ίσως γιατί έχουν περάσει αρκετές μέρες απο την ανάρτησή του. Θα προσπαθήσω σύντομα να επικοινωνήσω με κάποιον διαχειριστή για να δω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Καλή αρχή και καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

το πρώτο επεισόδιο της σειράς είναι έτοιμο:

 

https://www.youtube.com/watch?v=385o4RxgFq0

 

Περιμένω με ανυπομονησία γνώμες κ σχόλια για την παρουσίαση και όποιες προτάσεις έχετε φυσικά. Μην διστάσετε να εκφράσετε και αρνητικά σχόλια,πρόθεση μου είναι να γίνει σταδιακά καλύτερο το αποτέλεσμα οπότε όλα είναι ευπρόσδεκτα.

Μπορείτε να ψηφίσετε τα builds των παραπάνω και ο πρώτος σε ψήφους θα κερδίσει το MotoSpeed V30 mouse.

http://www.motospeed.cc/index.php?ac=article&at=read&did=464

 

Όσοι θέλετε να συμμετάσχετε στο επόμενο επεισόδιο και να στηρίξετε αυτή την προσπάθεια, πλέον έχετε ένα μικρό δείγμα από το αποτέλεσμα για να έχετε μια εικόνα του αποτελέσματος. Στη συνέχεια, στην περιγραφή του βίντεο θα έχω λεπτομέρειες για να λάβετε συμμετοχή.

 

- Θα ήθελα να επεξεργαστώ το πρώτο post αλλα δεν μπορώ, ίσως γιατί έχουν περάσει αρκετές μέρες απο την ανάρτησή του. Θα προσπαθήσω σύντομα να επικοινωνήσω με κάποιον διαχειριστή για να δω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Καλή αρχή και καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες! :-D

Kαλησπερα φιλε ειδα την δουλεια σου και εντυπωσιαστηκα πραγματικα περιμενα εναν τυπο με περιεργη φωνη και γενικα μια πολυ cring φαση !!!Παρολα αυτα θα ηθελα να σου δωσω μια μικρη ιδεα !!!Το δωρο πιστευω θα επρεπε να το κανεις giveaway καθως τα παιδια που στελνουν φωτος δεν νομιζω να χρειαζοντε κατι (π.χ. το mouse)Χωρις παρεξηγηση !!!Ευχαριστω!

:-D  :-D  B)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

 

Χωρίς παρεξήγηση πάντα αλλά ακούστηκε πολύ Media Markt η ιδέα σου. :)

 

 

MM_CAMPAIGN.jpg

 

Δεν το λεω για εμενα απλα πιστευω οτι ετσι θα παρεις λιγο πιο πολυ support!!;Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι καινούριος στο Youtube αλλα μαθαίνω απο τα λάθη μου. Έχω κάνει ήδη 3 giveaways. Αργά η γρήγορα καταλαβαίνεις ότι το support που παίρνεις λόγω των giveaways είναι προσωρινό, μια οφθαλμαπάτη στην ουσία.

Το πραγματικό support του κόσμου το κερδίζεις με το υλικό που προσφέρεις. Και σε αυτούς που απολαμβάνουν το υλικό σου και σε στηρίζουν γι'αυτό, ανταποδίδεις την υποστήριξη με κάποιο giveaway.

Και γι'αυτό το λόγο έχω σκοπό τα επόμενα, να αφορούν τους ήδη εγγεγραμμένους στο κανάλι.

 

Case closed λοιπόν. Ώστόσο σ'ευχαριστώ για την πρόταση και την διάθεση να βοηθήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

το δεύτερο επεισόδιο της σειράς ShowTheCase GR καθώς και η ψηφοφορία για τον νικητή του επεισοδίου, ανέβηκαν σήμερα το πρωί.

 

 

 

 

Υπάρχουν συμμετέχοντες απο το Insomnia οπότε αν θέλετε μπορείτε να τους στηρίξετε με την ψήφο σας.

 

Για όποιον επιθυμεί να συμμετάσχει, μπορεί να μου στέλνει mail, με τα βήματα που έχω συμπεριλάβει στην περιγραφή του video.

 

Περιμένω τα mail σας.

Καλό 4ήμερο. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

αφού με ενημέρωσε σήμερα το πρωί ότι παρέλαβε και το δώρο του, πλέον μπορώ να ανοικοινώσω με χαρά ότι έχουμε τον πρώτο νικητή της σειράς ShowTheCase GR!

 

Νικητής είναι ο IoannisLP, με το παρολίγον χορηγούμενο απο την NZXT build του :D

 

ShowTheCase Ep.1

https://www.youtube.com/watch?v=385o4RxgFq0

post-423090-0-56373100-1503569843_thumb.jpg

 

Απο σήμερα, το setup του περιλαμβάνει άλλο ένα part, το Motospeed V30 που ήταν και το δώρο του διαγωνισμού.

post-423090-0-50072600-1503570175_thumb.jpg

 

post-423090-0-22811500-1503570215_thumb.jpg

 

post-423090-0-31453700-1503570191_thumb.jpg

 

 

Γιάννη, συγχαρητήρια και απο εδώ, εύχομαι να λιώσεις και να χαρείς το έπαθλό σου.

 

Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν αλλα και σε αυτούς που μου έχουν στείλει τις συμμετοχές τους για τα επόμενα επεισόδια. Είναι τιμή μου που με εμπιστεύεστε για την παρουσίαση των builds σας και το εννοώ πραγματικά.

Ειδικά οι πρώτοι, για τους οποίους όλο το concept ήταν κάτι άγνωστο απο έναν άγνωστο, εκτιμώ πολύ την κίνησή σας να με στηρίξετε.

 

Για όσους παρακολουθούν, το δεύτερο επεισόδιο είναι Online και "τρέχει" ενώ σύντομα, έρχεται και το τρίτο special επεισόδιο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=khZKDBIl3Jg

 

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

αφού με ενημέρωσε σήμερα το πρωί ότι παρέλαβε και το δώρο του, πλέον μπορώ να ανοικοινώσω με χαρά ότι έχουμε τον πρώτο νικητή της σειράς ShowTheCase GR!

 

Νικητής είναι ο IoannisLP, με το παρολίγον χορηγούμενο απο την NZXT build του :D

 

ShowTheCase Ep.1

https://www.youtube.com/watch?v=385o4RxgFq0

attachicon.gif20170608_105559-12.jpg

 

Απο σήμερα, το setup του περιλαμβάνει άλλο ένα part, το Motospeed V30 που ήταν και το δώρο του διαγωνισμού.

attachicon.gif20170824_100258.jpg

 

attachicon.gif20170824_101637.jpg

 

attachicon.gif20170824_101616.jpg

 

 

Γιάννη, συγχαρητήρια και απο εδώ, εύχομαι να λιώσεις και να χαρείς το έπαθλό σου.

 

Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν αλλα και σε αυτούς που μου έχουν στείλει τις συμμετοχές τους για τα επόμενα επεισόδια. Είναι τιμή μου που με εμπιστεύεστε για την παρουσίαση των builds σας και το εννοώ πραγματικά.

Ειδικά οι πρώτοι, για τους οποίους όλο το concept ήταν κάτι άγνωστο απο έναν άγνωστο, εκτιμώ πολύ την κίνησή σας να με στηρίξετε.

 

Για όσους παρακολουθούν, το δεύτερο επεισόδιο είναι Online και "τρέχει" ενώ σύντομα, έρχεται και το τρίτο special επεισόδιο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=khZKDBIl3Jg

 

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους.

 

Εγώ σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά Θοδωρή για το υπέροχο δώρο και την προσπάθεια που καταβάλεις μέσω του Teochnologist! Εύχομαι κάθε επιτυχία στο κανάλι και να συνεχίσεις την πολύ αξιόλογη και ποιοτική προσπάθεια που έχεις ξεκινήσει! Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες του 2ου επεισοδίου!  :-)  :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στο νικήτη, ωραιότατο setup και πολύ ωραίο έπαθλο!

Μ' άρεσε πολύ και η συμμετοχή του GiorgosKappa από το πρώτο επεισόδιο.

 

Περιμένουμε με ανυπομονησία το part 3!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά Θοδωρή για το υπέροχο δώρο και την προσπάθεια που καταβάλεις μέσω του Teochnologist! Εύχομαι κάθε επιτυχία στο κανάλι και να συνεχίσεις την πολύ αξιόλογη και ποιοτική προσπάθεια που έχεις ξεκινήσει! Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες του 2ου επεισοδίου!  :-)  :-) 

Το ποντίκι όντως είναι πολύ καλό , άνετα bvfm  . Μονο να κατεβάσεις το πρόγραμμα για να ρυθμίσεις την ταχύτητα στο rgb εκτός αν την βρίσκεις με την επιληψία    :-D 

Καλή επιτυχία στην εκπομπή !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...