Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εμένα 2 πράγματα με χάλασαν:

 

1) 2/30 games = Lost connection to host/server.

Σημείωση, Open NAT

 

2) Έφαγα πολύ ξύλο. Τελευταία φορά να είχα παίξει κανένα COD4 σε netcafe, οπότε...κλάφτα.

 

Με έκανε να θέλω πάλι WWII Battlefield πάντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και απο μενα unistall Πριν τελειωσω το 2ο παιχνιδι...δεν ειναι για μενα με τιποτα!σε καποιους θα αρεσει.Απο αποψη τεχνικου τομεα κτλπ αδιαφορο στα μειον για μενα και η ταχυτητα του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! είπα να δοκιμάσω το beta του νέου COD στο PC και μου πετάει το error που δείχνει η εικόνα έχω δοκιμάσει να κάνω restart το steam αρκετές φορές και το pc άλλες τόσες τώρα από άποψη hardware πιστεύω είμαι κομπλέ έχω μια msi gtx 970 4gb έναν i5 4460 και 8gb ram Υ.Γ Ευχαριστώ πολύ σε όσους με βοηθήσουν! Υ.2 αυτό εδώ είναι το error: http://prntscr.com/graorn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τρομερή εμπειρία το battlefield 1.

Δεν λέω οπτικά είναι πολύ καλό και τα μεγάλα maps στην αρχή εντυπωσιάζουν.

ΑΛΛΑ αν δεν είσαι από τους λίγους που έχουν εμπειρία από τα προηγούμενα και θα αφιερώσουν 1000+ώρες καταλήγεις να ξενερωνεις έτσι ακριβώς όπως στο video.

Η χαρα του sniper λόγω ανοιχτών πιστών,30+λεπτά το κάθε conquest παιχνίδι και πολύ loading.

https://m.youtube.com/watch?v=W1YDaSw8gDM

 

Το cod από την άλλη είναι πιο μικρό σε διάρκεια(μικρές πίστες,λίγα άτομα),επειδή είναι λίγα άτομα μπορείς να κάνεις τίποτα στο παιχνίδι ,μικρότερη διάρκεια είναι ότι δεν σε κουράζουν τα παιχνίδια και πάει λέγοντας.

Και τα δύο παιχνίδια δυστηχως έχουν το ίδιο αρνητικό=season pass πανάκριβο.Παιζει να το τιμήσω το call φέτος αλλά δεν ξέρω έκδοση,ελπίζω στο pc να μην έχει τα προβλήματα των προηγούμενων σε server,cheaters και γενικά κόσμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! είπα να δοκιμάσω το beta του νέου COD στο PC και μου πετάει το error που δείχνει η εικόνα έχω δοκιμάσει να κάνω restart το steam αρκετές φορές και το pc άλλες τόσες τώρα από άποψη hardware πιστεύω είμαι κομπλέ έχω μια msi gtx 970 4gb έναν i5 4460 και 8gb ram Υ.Γ Ευχαριστώ πολύ σε όσους με βοηθήσουν! Υ.2 αυτό εδώ είναι το error: http://prntscr.com/graorn

απλη ερωτηση,το steam ειναι ανοιχτο?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τρομερή εμπειρία το battlefield 1.

Δεν λέω οπτικά είναι πολύ καλό και τα μεγάλα maps στην αρχή εντυπωσιάζουν.

ΑΛΛΑ αν δεν είσαι από τους λίγους που έχουν εμπειρία από τα προηγούμενα και θα αφιερώσουν 1000+ώρες καταλήγεις να ξενερωνεις έτσι ακριβώς όπως στο video.

Η χαρα του sniper λόγω ανοιχτών πιστών,30+λεπτά το κάθε conquest παιχνίδι και πολύ loading.

https://m.youtube.com/watch?v=W1YDaSw8gDM

 

Το cod από την άλλη είναι πιο μικρό σε διάρκεια(μικρές πίστες,λίγα άτομα),επειδή είναι λίγα άτομα μπορείς να κάνεις τίποτα στο παιχνίδι ,μικρότερη διάρκεια είναι ότι δεν σε κουράζουν τα παιχνίδια και πάει λέγοντας.

Και τα δύο παιχνίδια δυστηχως έχουν το ίδιο αρνητικό=season pass πανάκριβο.Παιζει να το τιμήσω το call φέτος αλλά δεν ξέρω έκδοση,ελπίζω στο pc να μην έχει τα προβλήματα των προηγούμενων σε server,cheaters και γενικά κόσμο.

Παρτο ps4 και δε δε θα το μετανιωσεις, ελα να παιξουμε Zs  :-D

 

pc imho δεν αξιζει, λιγοτερος κοσμος, cheats, ολο το hardcore community ειναι στις κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα με το συστημα μου που θεωρειται minimum requriments και ειχα σταθερα 50-60 fps ,μικρα frame drops ,100% playble

Τα γραφικα δεν ανταποκρινονται θα ελεγα στις απαιτησεις που θελει αλλα δεν ειναι και ασχημα

κλασικο cod με τα καλα και τα κακα των cod. Σε σους αρεσουν τα cod θα τους αρεσει ,στους αλλους ισως οχι

Γενικα μ αρεσε αλλα δεν τρελλαθηκα ,δεν εχει καποια καινοτομια ή καποιο στοιχειο που να ξεχωριζει απο τα αλλα cod περα του wwii ,που κι αυτο θυμιζω στο cod world at war ξαναχρησιμοποιηθηκε

Εννοιειται οτι δεν θα το αγορασω εκτος κι εβγαινε 10-15 ευρω που δεν θα συμβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έγραψα και αλλού,το γράφω και εδώ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΤΟΝ εν έτει 2017 παίζεις game με γραφικά και κίνηση περασμένων δεκαετιών. Παιχνίδια δέκα χρόνων παλιότερα και έχουν καλύτερα γραφικά και κίνηση. Βέβαια έχει και μια δόση νοσταλγίας λες και παίζεις pac man ενα πράγμα ρε παιδάκι μου :P . Ούτε το gameplay μου άρεσε αλλά αυτό είναι εντελώς προσωπικό. Μιλάω πάντα για το multiplayer γιατί μόνο αυτό παίζω. Από εμένα....άντε γεια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα λιγο σημερα και πανω που αρχιζε να γινεται καλο μπηκε ενας τυπος ονομα και πραμα systemcheats και ειχε ενα score k/d 50-1

Αντε γεια ! αν δεν φτιαξουν ενα σωστο anti-cheat θα μπαινει ο καθε ενας με ψυχολογικα προβληματα να τα βγαζει στο παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτο ps4 και δε δε θα το μετανιωσεις, ελα να παιξουμε Zs :-D

 

pc imho δεν αξιζει, λιγοτερος κοσμος, cheats, ολο το hardcore community ειναι στις κονσολες

Αν και δεν μαρεσει ο χειρισμός δεν το αποκλείω,αλλά και πάλι σκέφτομαι τα dlc και την υψηλή τις πρώτες μέρες τιμή.

Παντως το στυλακι του πιο πολύ μαρεσει απο το αντίστοιχο του BF.

Τέλος βλέπω ο περισσότεροι σχολιάζουν με βάση ποια cod ακριβώς?Το world at war?

 

Από warfare 2 και κυρίως μετά η σειρά έγινε γνωστή για το γρήγορο multiplayer της. Ποια είναι τα παλιά που δεν έχει το τωρινό καμία σχεση?10χρονια πίσω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βαση το cod1 ισως ?

 

το οποιο για οσους δεν θυμουνται, παιζοτανε σαν το MoΗAA με καποιες μικροδιαφορες ( προσθηκη ironsights, 3d modeled κιολας αντι για 2d ζωγραφιες - κορυφαια υποστηριξη μεσω OpenAL σε αντιθεση με την cod4+ εποχη που το γυρισανε σε software accelerated audio τα βουρλα )

 

δεν ειχαμε health regen τοτε ουτε killstreak rewards ουτε perks levels και λοιπα ακυρα ! πρακτικα ητανε οι ιδιοι developers με αυτους του mohaa αφου η Infnity Ward ιδρυθηκε απο πρωην εργαζομενους της EA, η οποια EA τους επινε το αιμα τοτε με τα expansion και τις εξαντλητικες συνθηκες εργασιας.

 

εκτος αν ολοι εδω μεσα ειναι γεννημενοι μετα το 2003 και αρχισαν να παρακολουθουν την σειρα απο προχθες, σε αυτη την περιπτωση παω πασο.

 

ευτυχως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες, βλεπε day of infamy και battalion απο του χρονου (?) αν περιμενα προκοπη απο αυτο το απαρχαιωμενο engine ( πρακτικα πηρανε την μηχανη του quake3 και την ταραξανε στις μοντες και στις προσθηκες ) και την activision θα ειχα βγαλει ασπρες τριχες ...oh w8 :D

Επεξ/σία από SoFGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν μαρεσει ο χειρισμός δεν το αποκλείω,αλλά και πάλι σκέφτομαι τα dlc και την υψηλή τις πρώτες μέρες τιμή.

Παντως το στυλακι του πιο πολύ μαρεσει απο το αντίστοιχο του BF.

Τέλος βλέπω ο περισσότεροι σχολιάζουν με βάση ποια cod ακριβώς?Το world at war?

 

Από warfare 2 και κυρίως μετά η σειρά έγινε γνωστή για το γρήγορο multiplayer της. Ποια είναι τα παλιά που δεν έχει το τωρινό καμία σχεση?10χρονια πίσω?

Δεν μπορω και εγω να καταλαβω το κολλημα με το bf και τη συγκριση, να πω την αληθεια bf δεν εχω παιξει και δεν προκειται λογω εταιρειας, 1000 φορες acti παρα ea για μενα, αλλα μιλαμε για εντελως διαφοτερικα παιχνιδια, δε γινεται συγκριση imho, Το cod ειναι γρηγορο, μικροι χαρτες και τα λοιπα το bf ειναι τεραστιο, πολυ πιο αργο καιμε καλυτερα γραφικα που αδιαφορω εντελως

 

Οι περισσοτεροι πιστευω δεν εχουν ιδεα και απλα λενε οτι να ναι, το καλυτερο τελευταιο cod ηταν το black ops 3, 400 ωρες + εχω παιξει και ακομα παιζω που και που οταν τελειωνω τα weekly activities στο destiny.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να το δοκιμασω αλλα δεν γινεται τιποτα.Στα 7 μου βγαζει error και στα 8.1 δεν το φορτωνει καθολου.Βλεπω παρα πολλους να εχουν αυτο το προβλημα στο steam.

Κι εμένα σε 7ρια δεν ξεκινάει.Δηλαδή μου λέει να ξεκινήσει σε safe mode κλπ, παταω ναι, βγάζει το logo και αυτό.Γειά σας.Με τη χαρά στην οθόνη. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...