Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι προμηθευτήκατε την έκδοση για u, την βρήκατε εύκολα; Προσπαθώ από χθες να το παραγγείλω online, αλλά παντού δείχνει εξαντλημένο! Ακόμα και στα σκρουτζομάγαζα,εκεί που ήταν άμεσα διαθέσιμο ,έγινε "σε 4 με 10 εργάσιμες" !

Ναι ξέρω πως έπρεπε να κάνω pre-order, αλλά δεν είχα τα χρήματα να προβώ στην αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνείς για να διαφωνήσεις μου φαίνεται. Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνεις, από τη στιγμή που έχουμε δει την Ν να κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα τουλάχιστον άλλη μια φορά, όταν είχε κυκλοφορήσει το Twilight Princess στο Wii ως launch title, το οποίο ήταν προφανώς port από το GC.

 

Θεωρείς ότι συγκρίνονται τα γραφικά του TP με αυτά του Mario Galaxy ή με του Skyward Sword, ας πούμε;

 

 

Εγω δεν μιλησα για θεμα γραφικων,εγω μιλησα για θεμα performance. Αλλο το ενα αλλο το αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να το αφησω το game με τιποτα ειναι τοσο εθιστικο να εξερευνεις τον κοσμο, αν συνεχισει ετσι μιλαμε ανετα για το καλυτερο zelda ever.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρε φίλος στο U του. Το έπαιζε χτες από τις 11 το πρωί μέχρι τις 4 το άλλο πρωί. Εγώ πήγα κατά τις 10 σπίτι του και έκατσα μέχρι εκείνη την ώρα οπότε το έπαιξα στα χέρια μου και το είδα για αρκετές ώρες.

 

Ας διώξω τα κακά πρώτα σημειώνοντας ότι ο φίλος δεν έχει κάνει κανένα update στην κονσόλα ή στην έκδοση του παιχνιδιού.

 

- Πράγματι το framerate σε σημεία κλειδώνει στα 20 και τα κύρια σημεία που συμβαίνει αυτό είναι στα χωριά που είναι περίεργο δεδομένου ότι αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει στη δράση. Και εκεί συμβαίνει που και που αλλά δεν ενοχλεί και δεν γίνεται διαρκώς. Είναι σαν το Bloodborne σε αυτό το κομμάτι χωρίς το frame pacing πρόβλημα.

 

-  Τώρα στην αρχή τουλάχιστον το durability των όπλων είναι πολύ επιθετικό και σπάνε μετά από 10-15 swings του όπλου. Από την μια δεν σε απασχολεί πολύ γιατί από όπλα χαμός στο ίσωμα παντού και από την άλλη το να σου σπάει το όπλο στη μέση της μάχης ή να μείνεις με αδύναμα όπλα απέναντι σε έναν πραγματικά δύσκολο αντίπαλο είναι εκνευριστικό σίγουρα. 

 

Πάμε στα καλά τώρα... Τι να πω; Το παιχνίδι είναι απλά χάρμα οφθαλμών. Οχι για τους τυπικούς λόγους (textures κτλ) αλλά γιατί όλο το σχέδιο είναι απλά τέλεια δεμένο μεταξύ τους. Να πω για το καταπληκτικό animation; Να πω για τον ήχο; Να πω για την συμπεριφορά του physics engine και για το πως μπορείς να κινείσαι στον χώρο και τι μπορείς να κάνεις αν εκμεταλευτείς το περιβάλλον σου και την physics engine; Είναι πραγματικά εκπληκτικό τι μπόρεσαν να κάνουν σε ένα τόσο "αδύναμο" μηχάνημα. Κανένας δεν έχει καταφέρει να το κάνει ή δεν έχει στρώσει τον κώλο του για να πετύχει τέτοιο αποτέλεσμα. Είναι αυτή τη στιγμή το ορόσημο για το πως πρέπει να φτιάχνεται ένα open world/sandbox παιχνίδι.

 

Ολα αυτά που είδα αυτές τις ώρες αισθανόμουν σοκ και δέος ταυτόχρονα. Το παιχνίδι είναι γεμάτο μέχρι τα μπούνια με περιεχόμενο κάθε τύπου και μπορείς να ασχοληθείς για ώρες με ότι μπορείς να φανταστείς. Εις αναμονή για να το πάρω και εγώ στα χέρια μου με το καλό και να του δώσω τον χρόνο που του αξίζει. Αυτές οι πρώτες ώρες ενασχόλησης λοιπόν μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις που θα μπορούσε να μου αφήσει ένα παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει πανέμορφο. Να κάνω και μια ερώτηση. Πρέπει να παίξουμε τα προηγούμενα zelda και μετά αυτο η όλα έχουν αυτοτελης ιστορίες?

 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω να twilight princess μετά skyward sword και μετά το breath.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το παιχνίδι έχει πλήρη persistent physics engine, αλλά και chemistry engine, με αλληλεπιδράσεις των διαφόρων στοιχείων μεταξύ τους (νερό, φωτιά κλπ).

 

Από τα λίγα που έχω διαβάσει, κανένα άλλο open world game δεν έχει τα παραπάνω χαρακτηριστικά στον βαθμό ολοκλήρωσης και ενσωμάτωσης στο gameplay που έχει το Zelda BOTW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δυνατοτητες του switch  δεν ειναι αυτες.ειναι μεγαλυτερες...το zelda  ειναι ενα bad port  για το switch. παραμενει ομως ισως το καλητερο game ever.φανταζομαι πως θα ηταν αν ειχε ξεκινησει για το switch απο την αρχη και δεν υπηρχε το wii u.

 

και μονο που ένα 15 watt μηχανημα τρέχει σε 900p έστω και με 15-20 fps κατα φάσεις ενα open world/sand box πάλι καλά να λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μονο που ένα 15 watt μηχανημα τρέχει σε 900p έστω και με 15-20 fps κατα φάσεις ενα open world/sand box πάλι καλά να λες.

αν το ψαξεις πολυ το θεμα με την τεχνολογια δεν θα βρεις ακρη.και αν πας βαση στοιχειων θα νομιζουμε οτι ειναι μονο για τετρις..

εδω εχει ανακοινωθει το troll and i  στο switc. που sτο pc  εχει minimum required gtx 750.. αυτο με τα watt  δεν το κοιταζω γιατι οσο προχωραει η τεχνολογια αλλαζουν τα πραγματα.. ειναι σαν να   λεμε  οτι το fiat  abarth  που εκαιγε  στα 100 χιλιομετρα  25 λιτρα βενζινη με 100 αλογα  μηχανη πως γινεται ενα subaru impreza με 300 αλογα να καιει 15 λιτρα. η λογικη θα ελεγε οτι εχει 60 αλογα. απλα παραδειγμα δινω και αν δεν βγουν στοιχεια επισημα δεν υπολογιζω τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει πανέμορφο. Να κάνω και μια ερώτηση. Πρέπει να παίξουμε τα προηγούμενα zelda και μετά αυτο η όλα έχουν αυτοτελης ιστορίες?

 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω να twilight princess μετά skyward sword και μετά το breath.

Έχουν ένα ιδιαίτερο επίσημο timeline τα zelda και πολλοί δε συμφωνούν καν ότι είναι το σωστό. Είναι μπερδεμένο. Το Skyward Sword πάντως είναι το πρώτο χρονολογικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μονο που ένα 15 watt μηχανημα τρέχει σε 900p έστω και με 15-20 fps κατα φάσεις ενα open world/sand box πάλι καλά να λες.

 

 

Δηλαδη αν με 1 watt ετρεχε σε 360p τι παει να πει αυτο?  Αυτοκινητα ειναι οι κονσολες που θελουμε να σωσουμε βενζινη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να το αφησω το game με τιποτα ειναι τοσο εθιστικο να εξερευνεις τον κοσμο, αν συνεχισει ετσι μιλαμε ανετα για το καλυτερο zelda ever.

 

#ΜΟΝΟZELDA720p30MasterRace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει τα πρώτα 4 srine. Ακόμα δεν έχω βρει άλογο ουτε ενα rube, είναι φυσιολογικό;

 

Υπάρχουν κάπου συνταγές για καλύτερο αποτέλεσμα στο μαγείρεμα ή να κάνω πειράματα και ότι κατσει;

Επίσης κάτι σαν εξαρτήματα που παίρνω βίδες κλπ τι τα κάνω;

Τέλος υπάρχει repair για τα όπλα που χαλάνε σχεδόν αμέσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πρέπει να παίξουμε τα προηγούμενα zelda και μετά αυτο η όλα έχουν αυτοτελης ιστορίες?

Οχι γιατι πολυ απλα το story των zelda ειναι ψιλο ανυπαρκτο(σε σχεση με αλλα γνωστα παιχνιδια εννοω),αρα μπορεις να το παιξεις κατευθειαν αυτο αν θες δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη σειρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...