Προς το περιεχόμενο

Αδιάβροχη Φωτογραφική Μηχανή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα να αγοράσω μια Αδιάβροχη Φωτογραφική Μηχανή, αλλά θα ήθελα να με ενημερώσει όποιος γνωρίζει τι χαρακτηριστικά πρέπει να προσέξω ή αν μπορεί να μου προτείνει κάποια. Θέλω να βγάζει ωραίες φωτογραφίες και βίντεο και από τιμή "κανονική".
 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να προσδιορίσεις τι εννοείς κανονική τιμή.

 

Υ.Γ. Ωραίες φωτογραφίες δεν βγάζει η μηχανή αλλά ο φωτογράφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ απόλυτα μαζί σου, γιατί αν δεν έχεις αξιόλογη φωτογραφική μηχανή δεν θα απαθανατίσεις επάξια το τοπίο ή το αντικείμενο που φωτογραφίζεις και ας είσαι ο καλύτερος φωτογράφος. Όταν λέμε κανονική εννοώ σε φυσιολογικά πλαίσια και όχι 1.000€. Άμα δεν μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλώ μην σχολιάζεται. Ζητάω την βοήθειά σας σοβαρά και όχι για να κάνω ανούσιες συζητήσεις.
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα πάντως αξιολογη φωτογραφική μηχανή που έχει σοβαρές δυνατότητες για φωτογράφιση τοπίου, αδιάβροχη ή εστω ανθεκτική σε βροχή χιονι και τέτοια είναι η καινούργια K-1 με τον 15-30. Βίντεο δεν είναι κορυφή αλλά εμένα δεν μου χρειάζεται. Φαντάζομαι δεν σου κάνει λόγω budget

Οπότε πες τι budget εχεις, τι θέματα σε ενδιαφέρουν, ώστε να μπορέσει κάποιος να σε βοήθησει. Αν δεν δώσεις πληροφορίες απλά μαντεύουμε με βάση τις δικές μας προταιρεότητες και budget. Επίσης τι εννοείς όταν λες αδιαβροχη γιατί διαφορετικό είναι η αντοχή σε βροχή και διαφορετικό τελείως το να κατέβεις 15μετρα κατάδυση στην θάλασσα

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αυτο που αναφέρεται παραπάνω.... τι εννοεις με το αδιαβροχη..... να ριχνει ψιλοβροχο? να πεφτει βαρια βροχη η να την βουτας στο νερο και αν ναι στα ποσα μετρα?

 

ΥΓ. Ωραιες φωτογραφιες βγαζει ο φωτογραφος με καλη μηχανη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε pentax k5iis, K50, ks2, k1, k3, k3ii αντέχουν σε δύσκολες καιρικές συνθήκες δες ανάλογα με το budget σου. Υπολόγισε στο κόστος και αδιάβροχο φακό όμως ακριβό γιατί με τον κιτ φακό δεν (οπότε κόστος μηχανή και αξιοπρεπής φακός 1000+).... Φιλικά....ξεπεράστε το στερεότυπο καλή μηχανή καλές φωτογραφίες. Εξαιρετικές φωτογραφίες για καθημερινή χρήση βγάζει και το iphone SE, 6s, samsung 6s,7s, lumia 640 xl κτλ κτλ. Θέλω να πώ ότι αν δεν θα εκτυπώνεις τις φωτογραφίες σου αλλά θα τις ανεβάζεις στα social media καλύτερα μην πάρεις dslr και μια sony rx100m3 ή 4 θα κάνει εξαιρετική δουλειά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνεις ρε μάστορα, γράφεις παπατζιλίκια και μετά αν σου γράψουν τίποτα, έχεις και κοσμοθεωρία και την λες στον κόσμο.

 

Συνοπτικά:

 

  • Για εμένα κανονική τιμή είναι 5000€ για μηχανή. Το τι θεωρείς εσύ κανονικό, είναι στο δικό σου κανονικό κόσμο.
  • Αν σου δώσω μια μηχανή 5000€ και μια 300€, μάλλον με τα 300€ εσυ θα βγάλεις καλύτερη φωτογραφία, γιατί το να πάρεις μια καλη μηχανή και να μην έχεις διαβάσει μια σελίδα περι φωτογραφίας σε κάνει ακόμα έναν απο τους τόσους βλάκες που κυκλοφορούν και το παίζουν φωτογράφοι.
  • Και για να ολοκληρώνουμε επειδή δεν έχεις μάλλον ιδέα τι θες, αν έχεις 500€ πάρε μια GoPro. Αν έχεις 100€ πάρε μια sjcam4000 wi fi. Η Go Pro θα σου δώσει Χ αποτέλεσμα, και η sj cam θα σου δώσει το 90% της go pro. You Tube it για να δεις sample videos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς έχουμε αυτήν 4 χρόνια τώρα. Κάθε καλοκαίρι κάνει μπάνιο σε θάλασσα και μετά σε λεκάνη με γλυκό νερό και δεν έχει πάθει τίποτα.

 

Από φωτογραφίες για τις δικές μου απαιτήσεις είναι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εμείς έχουμε αυτήν 4 χρόνια τώρα. Κάθε καλοκαίρι κάνει μπάνιο σε θάλασσα και μετά σε λεκάνη με γλυκό νερό και δεν έχει πάθει τίποτα.

 

Από φωτογραφίες για τις δικές μου απαιτήσεις είναι μια χαρά.

 

Οποιαδήποτε pentax k5iis, K50, ks2, k1, k3, k3ii αντέχουν σε δύσκολες καιρικές συνθήκες δες ανάλογα με το budget σου. Υπολόγισε στο κόστος και αδιάβροχο φακό όμως ακριβό γιατί με τον κιτ φακό δεν (οπότε κόστος μηχανή και αξιοπρεπής φακός 1000+).... Φιλικά....ξεπεράστε το στερεότυπο καλή μηχανή καλές φωτογραφίες. Εξαιρετικές φωτογραφίες για καθημερινή χρήση βγάζει και το iphone SE, 6s, samsung 6s,7s, lumia 640 xl κτλ κτλ. Θέλω να πώ ότι αν δεν θα εκτυπώνεις τις φωτογραφίες σου αλλά θα τις ανεβάζεις στα social media καλύτερα μην πάρεις dslr και μια sony rx100m3 ή 4 θα κάνει εξαιρετική δουλειά.  

 

Για μένα πάντως αξιολογη φωτογραφική μηχανή που έχει σοβαρές δυνατότητες για φωτογράφιση τοπίου, αδιάβροχη ή εστω ανθεκτική σε βροχή χιονι και τέτοια είναι η καινούργια K-1 με τον 15-30. Βίντεο δεν είναι κορυφή αλλά εμένα δεν μου χρειάζεται. Φαντάζομαι δεν σου κάνει λόγω budget

Οπότε πες τι budget εχεις, τι θέματα σε ενδιαφέρουν, ώστε να μπορέσει κάποιος να σε βοήθησει. Αν δεν δώσεις πληροφορίες απλά μαντεύουμε με βάση τις δικές μας προταιρεότητες και budget. Επίσης τι εννοείς όταν λες αδιαβροχη γιατί διαφορετικό είναι η αντοχή σε βροχή και διαφορετικό τελείως το να κατέβεις 15μετρα κατάδυση στην θάλασσα

Σας ευχαριστώ πολύ που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε με σοβαρότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Kαλησπέρα σας ενδιαφέρομαι  για μία αδιάβροχη φωτογραφική μηχανή με δυνατότητα selfies και βίντεο. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή  ( http://www.e-shop.gr/easypix-aquapix-w1400-active-underwater-camera-orange-p-PER.771557)  

EASYPIX AQUAPIX W1400 ACTIVE UNDERWATER CAMERA ORANGΕ

 

έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη καλύτερη στα 65-70 ευρώ περίπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα σας ενδιαφέρομαι  για μία αδιάβροχη φωτογραφική μηχανή με δυνατότητα selfies και βίντεο. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή  ( http://www.e-shop.gr/easypix-aquapix-w1400-active-underwater-camera-orange-p-PER.771557)  

EASYPIX AQUAPIX W1400 ACTIVE UNDERWATER CAMERA ORANGΕ

 

έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη καλύτερη στα 65-70 ευρώ περίπου;

 

EUR 56.54

 

http://www.ebay.com/itm/Original-SJCAM-SJ4000-HD-1080P-Cam-Sports-Action-Waterproof-Camera-2x-Batteries-/281306722522

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...