Προς το περιεχόμενο

Battlefield 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://gfycat.com/DrearyExcellentCougar

 

Ρθμίσεις: 1080p, low

 

Με DDU οι "νέοι".

 

 

αυτό το προγραμματάκι που έχει για τις πληροφορίες ποιο είναι?

 

Το ερώτημα είναι άλλο: «Κινείσαι κιόλας;»

:P

 

On topic: Έπεσε γερή δουλειά στα patches.

 

DGqCZ5B.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι στο καλό από το πρωί δε μπορώ να βρω κόσμο σε κανένα hardcore server. Όλοι άδειοι είναι. Επίσης έχω βάλει να μη μου εμφανίζονται οι άδειοι, αλλά για κάποιο λόγο φάτσα κάρτα τους βλέπω μπροστά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλό από το πρωί δε μπορώ να βρω κόσμο σε κανένα hardcore server. Όλοι άδειοι είναι. Επίσης έχω βάλει να μη μου εμφανίζονται οι άδειοι, αλλά για κάποιο λόγο φάτσα κάρτα τους βλέπω μπροστά μου...

 

Τωρα επαιζα σε εναν με 24 ατομα, και μου βγαζει καμια 10αρια γεματους. Μηπως βαζεις παραπανω φιλτρα στην αναζητηση απο hardcore (200% damage)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλαμε πάλι τους παλιούς drivers, και επιστρέψαμε στο hardcore με 31-4. B)

 

Άσχετο, να βάλω μόνο triple buffer ή/και fast sync από το Nvidia panel?

στο hardcore μωρέ. που  πυροβολείς τον άλλον στην παρανυχίδα και πεθαίνει? βγες από την κατασκήνωση και πολέμησε σαν ΑΝΤΡΑΣ ρε. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο hardcore μωρέ. που  πυροβολείς τον άλλον στην παρανυχίδα και πεθαίνει? βγες από την κατασκήνωση και πολέμησε σαν ΑΝΤΡΑΣ ρε. :P

 

Στο Hardcore μου ειναι πολυ πιο ευκολο να σκοτωνω τους κατασκηνωτες sniperαδες ακομα και με assault class, οπως και με εχουν φαει πολλες φορες με semi auto rifles απο μεγαλες αποστασεις που σε softcore δεν θα μπορουσαν να μου κανουν τιποτα.

Στο Softcore ο κατασκηνωτης  sniperας ειναι αθανατος, εχω κανει και 20-0 στις πιστες στην ερημο ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε hc, πώς ακριβώς το ορίζετε?

 

Μπήκα σε ένα custom@DICE και γενικά εφρίαξα.

 

Σκοτώνεις τον άλλο, δεν πετά καν μήνυμα...τον κοιτάς σα μλκς και αναρωτιέσαι.

 

Οκ, ff=on, map=off, 3d spot on/off, cross λειτουργεί μόνο με δεξί, health regen=off, health/ammo bar=off, αυτά τα θέλουμε.

 

Αναγνώριση αντιπάλου μόνο από στολή...επιτέλους. Από το 2 το περίμενα ξανά.

 

Στον server browser τα έχουν κάνει σκ@τά.

 

Αν βάλεις όνομα "custom", αυτόματα σου ακυρώνει όλα τα υπόλοιπα φίλτρα.

 

Add to favorites, παπάκια...δεν λειτουργεί.

 

Stutters, freezes (!!!), ότι να'ναι γενικά, κάτω οι επιδόσεις.

 

Θα το γυρίσω σε DX11 προς το παρόν, μήπως και τουλάχιστον αυτά κόψουν, μέχρι να βγει νέο patch (μλκίες της ΕΑ είναι αυτές) γιατί οι οδηγοί δεν βλέπω να σώζουν την κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάση αυτό με την αναγνώριση της ομάδας; Δεν βγαίνει άκρη με τίποτα έτσι.

 

Δεν είναι τόσο άσχημο γενικά.

 

Χρόνο θέλει να συνηθίσεις, να μάθεις τις ομάδες/στολές.

 

Η υλοποίηση είναι γτπκ.

 

Όταν είσαι πεζός, αν στρέψεις όπλο κατευθείαν πάνω σε "φίλο", βγάζει iff/tag.

 

Μέσα σε άρμα (σαν πυροβολητής, τουλάχιστον), δεν βγάζει τίποτα, μπροστά σου να στέκεται. Ούτε το spot βγάζει φωνούλα, ούτε τίποτα.

 

Από αέρα, κλαίνε μανούλες πλέον αφού δεν έχεις κανέναν τρόπο να δεις που βαράς με τα πυροβόλα (τουλάχιστον κάποτε άναβε το hitreg).

 

Σε DX11, η κατάσταση κάπως βελτιώθηκε (λέμε τώρα), είναι πιο στρωτό και μάλλον έχει και καλύτερα fps. Δεν μπορώ όμως να είμαι σίγουρος, αφού το MSI AB το έχω off για να λειτουργεί το παιγνίδι και το PerfOverlay.Drawfps 1 πολύ απλά δεν μου λειτουργεί Ingame (παρά μόνο σε menu ή στην spawn screen!) από την αρχή που βγήκε (και σε 11 και σε 12).

 

Σε 11 όμως, αντί για freezes έχω απλά μαυρίσματα της οθόνης, σε άλλοτε άλλα διαστήματα και με διαφορετική διάρκεια.

 

Επιπλέον, κάνοντας quit κάθομαι και βλέπω μια φλουταρισμένη εικόνα με έναν κύκλο να γυρίζει ατέρμονα (έως το ALt+F4...πάλι καλά που αυτό λιτουργεί ακόμα).

 

Δεν είναι κατάσταση αυτή, πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ένα παράξενο πρόβλημα με το φωτισμό, στην Argonne Forest. Αν κοιτάξω τον ήλιο μέσα από τις φυλλωσιές των δέντρων ενώ είμαι ακίνητος κάνει τρεμόπαιγμα η οθόνη σαν flickering. Είναι λογικό ? 

 

 

EDIT: Με FXAA ΔΕΝ το κάνει, με TAA έχει αυτά τα σπασίματα ( twitching flickering )

 

Κάτι σαν το παρακάτω αλλά όχι σε τόσο υπερβολικό βαθμό, 

https://youtu.be/xtUcdPULnnk

 

Σημείωση: δεν είμαι με τους τελευταίους drivers της nvidia

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επιπλέον, κάνοντας quit κάθομαι και βλέπω μια φλουταρισμένη εικόνα με έναν κύκλο να γυρίζει ατέρμονα (έως το ALt+F4...πάλι καλά που αυτό λιτουργεί ακόμα).

 

Αυτό είναι από τα μεγαλύτερα σπασίματα. Εγώ πλεον δεν κάνω καν Quit. Μόλις τελειώσει ο γύρος και θέλω να σταματήσω, κατευθείαν ALT+F4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο hardcore μωρέ. που  πυροβολείς τον άλλον στην παρανυχίδα και πεθαίνει? βγες από την κατασκήνωση και πολέμησε σαν ΑΝΤΡΑΣ ρε. :P

Ο μόνος λόγος να αφήσω το sniper είναι το BAR του support, αν και με χαλάει το grip που έχει. Αλλά προς το παρόν, όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα παράξενο πρόβλημα με το φωτισμό, στην Argonne Forest. Αν κοιτάξω τον ήλιο μέσα από τις φυλλωσιές των δέντρων ενώ είμαι ακίνητος κάνει τρεμόπαιγμα η οθόνη σαν flickering. Είναι λογικό ? 

 

 

EDIT: Με FXAA ΔΕΝ το κάνει, με TAA έχει αυτά τα σπασίματα ( twitching flickering )

 

Κάτι σαν το παρακάτω αλλά όχι σε τόσο υπερβολικό βαθμό, 

https://youtu.be/xtUcdPULnnk

 

Σημείωση: δεν είμαι με τους τελευταίους drivers της nvidia

 

Παίζεις SLI άν ναί κλείστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...