Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για πρωτεινη;


sokratis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρωτεινη?φιλε μην τυχον κανεις το λαθος πριν λιγα χρονια την πατησα και εχω,ειχα παει (σαν χθες το θυμαμαι) σε ενα καταστημα μεγαλης αλυσιδας να παρω μια πρωτεινη,ασχετος και χωρις να μην εχω καμια ιδεα ο υπεθυνος μ εδωσε μια πρωτεινη η οποια θα μ βοηθουσε να αναιβω και στα κιλα

ολα πηγαιναν καλα και μεσα σε ενα μηνα ειχα παρει 3 κιλα και λεω ας παω για εξετασεις ειχα αλλωστε πανω απο 1 χρονο να κανω

μετα τα αποτελεσμπατα ξεκινησε ενα μαρτυρια ο γιατρος ειπε πως αμα συνεχιζα την πρωτεινη μπορει να εχανα και το ενα μ νεφρο

 

και το αλλο?ολοι απο πρωτεινη αρχισαν και ξες που κατελξαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είχα πάρει παλιότερα και μου έκανε ένα πρήξιμο στο σώμα, ένα τουμπάνιασμα,  αλλά έχω την εντύπωση πως ήταν λόγω κατακράτησης νερού. Μόλις την τελείωσα επανήλθαν όλα όπως προηγουμένως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bening πηγα σημερα στην αλυσιδα καταστηματων που μου προτεινες και ζητησα την πρωτεινη αλλα ο γυμναστης εκει μου προτεινε αν θελω να παρω και λιγο ογκο αυτη την πρωτεινη http://www.xtr.gr/el/complete-after-2724g-warriorlab.html

Εχει μεσα και μια μικρη ποσοτητα κρεατινης.Ειναι καλη εχεις καποια ιδεα;

Αρχικα αν θυμασαι σου ειπα πρωτεινη μονο απο φυσικες τροφες και υδατανθρακες απο φρουτα  Αλλα επειδη επεμενες σου προτεινα 2 πολυ καλες πρωτεινες που τις παιρνω καιρο και ξερω οτι ειναι καλες.

 

Κρεατινη δεν χρειαζεσαι ,ουτε θα χρειαστεις ποτε αν γυμναζεσαι και τρεφεσαι σωστα.Να πινεις αρκετο νερο και να γυμναζεσαι σωστα και συστηματικα και να κοιμασαι καλα,παιζει και αυτο ρολο. Ο πωλητης σε ειδε μικρο και απειρο και πηγε να σου πουλησει κατι πιο ακριβο.Κανε αυτα που σου ειπα και να συμβουλευεσαι την σελιδα του Draper που σου ειχα δειξει και θα εισαι μια χαρα.

 

Η πρωτεινη δεν πειραζει στο νεφρο αν λαμβανεται σε σωστες ποσοτητες, το ιδο μεταβολιζεται οπως και η πρωτεινη απο κρεας η κοτοπουλο,η μονη διαφορα ειναι οτι αποροφαται πιο γρηγορα η whey που και αυτη ειναι απολυτα φυσικο προιον,απο το γαλα βγαινει αλλωστε και ειναι η ανωτερης βιολογικης αξιας που υπαρχει. Προβλημα μπορει να εχει μονο καποιος που εχει ευπαθεια στα νεφρα,ειναι δηλαδη ασθενης απο μονος του. Παιρνω πρωτεινη εδω και 10 χρονια και κανω εξετασεις αιματος καθε χρονο και ειναι αριστες,κανενα προβλημα.

 

Μονο το καλοκαιρι τις κοβω γιατι δεν τις χρειαζομαι επειδη τρωω πολυ περισσοτερο ψαρι απο τις αλλες εποχες του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

what if i told u οι περισσότεροι που παίρνουν συμπληρώματα σκέφτονται έτσι ακριβώς μπακαλίστικα , εδώ έρχονται πρώτη μέρα γυμναστήριο και σου λένε τι αποτέλεσμα να περιμένω σε 2 μήνες , πόσο θα μου πάρει να γίνω σαν αυτόν (δείχνουν κάποιον πολύ καλό π κάνει προπόνηση) , το έχουν σίγουρο οτι θα γίνουν απλά δεν ξέρουν πότε , είναι που τους πιέζει κ ο χρόνος !

 

καλά κ το 1 σκοπ μη το παίρνεις έτσι άντε άντε , ξέρεις τι είναι ένα σκόπ ? αν έχει 21γρ πρωτεΐνη χ 22 μέρες πχ το μήνα αν πηγαίνεις 5 μέρες την εβδομάδα =  462γρ μυς το μήνα χ 12 μήνες = 5.544kg μυς το χρόνο μόνο απο αυτή α! κ είναι κ καθαρή οπότε είναι καθαρά

 

και πάμε τώρα στα 5 χρόνια 27,7kg μυς !!!!!!

 

Φαντάσου 2 σκόπ τη μέρα σε 5 χρόνια 55,4kg μυς! 

 

Απλά αν δεις οτι τουμπανιάζεις απότομα βάλτη ανα δεύτερη μέρα 

 

 

που να δεις real life πόσο πιστευτός γίνομαι , με έχει γλυτώσει απο πολύ άσχημες καταστάσεις στο παρελθόν   

 

 

Για αρχή να μας δώσεις και τα αντίστοιχα επιστομονικά άρθρα για να υποστηρίζουν τους υπολογισμούς που έκανες. Το κατά πόσο γαμάω-τάω είσαι:

1ον) μπορεί να οφείλεται απλά στα γονίδια σου και σε δεύτερη μεριά στα συμπληρώματα

2ον) κάποιος με την ίδια πρωτείνη μπορεί να μην γίνει ποτέ τόσο γαμάω-τάω όσο εσύ ή μπορεί να γίνει και περισσότερο

 

Από την άλλη μεριά υπάρχουν άπειρες επιστημονικές έρευνες που υποστηρίζουν ότι η χρήση καθαρής πρωτείνης σε σκόνη, ήτοι whey, δεν έχει κάποιο αρνητικό αντίκτυπο στην υγεία, με προϋπόθεση ότι μιλάμε για κάποιο ποιοτικό σκεύμασμα.

Whey Protein 101

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο δεν έχει αρνητικά αλλά έχει και πολλά οφέλη η καθαρή whey.

Είναι μια εξαιρετική τροφή. Δεν είναι συμπλήρωμα κατα τη γνώμη μου.

Βέβαια αν κάποιος φάει μεγάλες δόσεις επι μακρόν είναι λογικό να υπάρξουν προβλήματα,όπως και με οτιδήποτε υπερβολικό.

Και νερό άμα πίνεις 15λίτρα τη μέρα θα δημιουργήσει προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νερό άμα πίνεις 15λίτρα τη μέρα θα δημιουργήσει προβλήματα.

 

Παντως με δεκα λιτρα σε ενα 8ωρο τα τιναζεις...

 

 

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/2262683/Man-dies-after-drinking-10-litres-of-water-in-eight-hours.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή να μας δώσεις και τα αντίστοιχα επιστομονικά άρθρα για να υποστηρίζουν τους υπολογισμούς που έκανες. Το κατά πόσο γαμάω-τάω είσαι:

1ον) μπορεί να οφείλεται απλά στα γονίδια σου και σε δεύτερη μεριά στα συμπληρώματα

2ον) κάποιος με την ίδια πρωτείνη μπορεί να μην γίνει ποτέ τόσο γαμάω-τάω όσο εσύ ή μπορεί να γίνει και περισσότερο

 

Από την άλλη μεριά υπάρχουν άπειρες επιστημονικές έρευνες που υποστηρίζουν ότι η χρήση καθαρής πρωτείνης σε σκόνη, ήτοι whey, δεν έχει κάποιο αρνητικό αντίκτυπο στην υγεία, με προϋπόθεση ότι μιλάμε για κάποιο ποιοτικό σκεύμασμα.

Whey Protein 101

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου , γιαυτό μ αρέσει το insomnia, μαθαίνουμε κ δυο πράγματα εδω μέσα!!1

δυστυχώς δεν έχω άρθρα να υποστηρίξω τίποτα! θα μου πεις που πας χωρίς google βρε μαλάκαααα ?

το ξέρω , έπρεπε να ψάξω στο internet πριν απαντήσω, τι το έχουμε ?

 

μπορείς σε παρακαλώ να μου προτείνεις κάποιο πρόγραμμα γυμναστικής που θα λειτουργήσει να βγω τούμπανο στην παραλία ? έχω δυο μήνες να το καταφέρω και είμαι σαν κοριτσάκι , προσπαθώ να βάλω κανα μυ και είμαι 60 κιλά 2 χρόνια τώρα  :cry:

οι χοντρές γυναίκες με καπακόνουν κ ξεσπούν στο κορμί μου , προσπαθώ να κουνηθώ να φύγω αλλα δεν έχω δύναμη

σκέφτομαι να αρχίσω μια αρχαία τεχνική που επινόησε ένας μοναχός του άγιου όρους που ονομάζεται Ιωάννης (δεν ξέρω αν τον έχεις ακουστά) , η τεχνική εκγύμνασης λέγεται ΤΑΒΑΤΑ! με έχει τρελάνει

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 6 μηνες εχω γραμμωσει αρκετα αλλα θελω να κανω ογκο και θελω να ξεκινησω καποια πρωτεινη.Ρωτησα σε ενα φαρμακειο και μου προτειναν την Lamberts ειναι καλη; Εχετε καποια αλλη προταση; Θελω καποια που να μην ξεπερνα σε τιμη τα 50 ευρω.Ευχαριστω εκ των προτερων

50 Ευρώ σου αγοράζουν 10-15 κιλά κρέας. Αν θες χωρίς λίπος, πάρε κοτόπουλο. Ό,τι κρέας και να φας θα είναι καλύτερο από τις πρωτεΐνες σκόνη του φαρμακείου, οι οποίες δεν προσφέρουν τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Άγιος Ιωάννης ο φροντιστής(μεγάλη η χάρη του) επινόησε το ΤΑΒΑΤΑ σε συνδυασμό με αγνή πρωτείνη με γεύση τυρόγαλου.

Την οποία προτείνω ανεπιφύλακτα και εγώ.

Το πλουσιότερο προφίλ αμινοξέων και 100% καθαρή και αγνή από Ελληνικό κατσικίσιο γάλα .

ΔΕΝ ΤΡΟΛΑΡΩ!!!.....(περίπου)

http://www.wheypro.com.gr

 

Υ.γ πίνεται πάντα μετά από TABATA και πριν τον απογευματινό όρθρο!

post-68421-0-81414500-1460481711_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα μπαίνανε έτσι τα μυικά κιλά θα ήταν όλοι τόυμπανα.....

καλύτερα να τρως 2 σουβλάκια μετά τη γυμναστική παρα να πάρεις πρωτείνη όγκου μες στη ζάχαρη.

και πιο γευστικά είναι και εχουν και περισσότερη πρωτείνη lol Και στις δυο περιπτώσεις θα πάρεις φουλ λίπος αλλά τουλάχιστον με τα σουβλάκια θα το ευχαριστηθείς  B)

 

η πρωτείνη δεν είναι φάρμακο,δε σου δίνει όγκο απλά συμπληρώνει τη διατροφή σου(γιαυτο και λέγεται συμπλήρωμα)

Αν τρως αρκετή πρωτείνη δε τη χρειάζεσαι καν.(θεωρητικά)

σωστή γυμναστική+παραπάνω θερμίδες από όσες καις(καθαρές) =μεγαλώνεις 

 

αμα θες να αγοράσεις έγω πάντως προτείνω το myprotein.gr(σε όλους) είναι πολύ αξιόπιστο και εχει πολύ καλές καλές τιμες.Εχω ψωνίσει αμέτρητα κιλα από εκεί και για εμένα και φίλους.Πάρε την απλή που είναι ~80% καθάρη.Α επίσης για να ξέρεις οι γεύσεις έχουν λιγότερη περιεκτικότητα σε πρωτείνη και είναι πιο ακριβές  :mad:

 

η χώρις γεύση πίνετε μια χαρά,είναι περίπου σα γάλα 0%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Άγιος Ιωάννης ο φροντιστής(μεγάλη η χάρη του) επινόησε το ΤΑΒΑΤΑ σε συνδυασμό με αγνή πρωτείνη με γεύση τυρόγαλου.

Την οποία προτείνω ανεπιφύλακτα και εγώ.

Το πλουσιότερο προφίλ αμινοξέων και 100% καθαρή και αγνή από Ελληνικό κατσικίσιο γάλα .

ΔΕΝ ΤΡΟΛΑΡΩ!!!.....(περίπου)

http://www.wheypro.com.gr

 

Υ.γ πίνεται πάντα μετά από TABATA και πριν τον απογευματινό όρθρο!

Πλάκα πλάκα η συγκεκριμένη είναι από τις ποιο υγιεινές και pure whey που θα βρει κάποιος στην αγορά και σε τιμή που είναι ασυναγώνιστη γι αυτά που προσφέρει. Δυστυχώς λίγοι θα την αντέξουν μιας και οι γεύσεις κυριαρχούν. Γευστικά μου φάνηκε σαν αράβικη πίτα....

σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου , γιαυτό μ αρέσει το insomnia, μαθαίνουμε κ δυο πράγματα εδω μέσα!!1

δυστυχώς δεν έχω άρθρα να υποστηρίξω τίποτα! θα μου πεις που πας χωρίς google βρε μαλάκαααα ?

το ξέρω , έπρεπε να ψάξω στο internet πριν απαντήσω, τι το έχουμε ?

 

μπορείς σε παρακαλώ να μου προτείνεις κάποιο πρόγραμμα γυμναστικής που θα λειτουργήσει να βγω τούμπανο στην παραλία ? έχω δυο μήνες να το καταφέρω και είμαι σαν κοριτσάκι , προσπαθώ να βάλω κανα μυ και είμαι 60 κιλά 2 χρόνια τώρα  :cry:

οι χοντρές γυναίκες με καπακόνουν κ ξεσπούν στο κορμί μου , προσπαθώ να κουνηθώ να φύγω αλλα δεν έχω δύναμη

σκέφτομαι να αρχίσω μια αρχαία τεχνική που επινόησε ένας μοναχός του άγιου όρους που ονομάζεται Ιωάννης (δεν ξέρω αν τον έχεις ακουστά) , η τεχνική εκγύμνασης λέγεται ΤΑΒΑΤΑ! με έχει τρελάνει

 

Αν είσαι σαν κοριτσάκι και προσπαθήσεις πολύ μπορείς να γίνεις ένα πολύ γυμνασμένο κοριτσάκι, και πάλι όμως θα σε κοιτάνε στην παραλία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...