Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να πάω Γαλλία χωρίς διαβατήριο;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ω ρε φίλε και σε θυμήθηκα προχθές (στο περίπου βασικά), σκεφτόμουν κάποιος συμφορουμίτης ήθελε να πάει στο Παρίσι..! :ρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε φίλε και σε θυμήθηκα προχθές (στο περίπου βασικά), σκεφτόμουν κάποιος συμφορουμίτης ήθελε να πάει στο Παρίσι..! :ρ

 

Άστα φιλε δεν ξερω τι να κανω.. Και δεν ειναι μονο ο φοβος να γινει κατι.. Θα ειναι και το κλιμα εκει, αν θα ειναι ανοιχτα τα μουσεια κλπ..

 

Ασε που λενε οτι ειναι καποιοι ελευθεροι Τζιχαντιστες, δεν τους πιασανε ολους.. φαντασου να κανουν κανα μπαμ σε 1-2 εβδομαδες. καμια επιχειρηση παλι ή να μπουνε να πιασουν σε μουσειο ομηρους κλπ..

 

Να σκασω ειμαι, και δεν ακυρωνεται το εισιτήριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα φιλε δεν ξερω τι να κανω.. Και δεν ειναι μονο ο φοβος να γινει κατι.. Θα ειναι και το κλιμα εκει, αν θα ειναι ανοιχτα τα μουσεια κλπ..

 

Ασε που λενε οτι ειναι καποιοι ελευθεροι Τζιχαντιστες, δεν τους πιασανε ολους.. φαντασου να κανουν κανα μπαμ σε 1-2 εβδομαδες. καμια επιχειρηση παλι ή να μπουνε να πιασουν σε μουσειο ομηρους κλπ..

 

Να σκασω ειμαι, και δεν ακυρωνεται το εισιτήριο.

Αν είναι να πας και να είσαι με την ψυχή στο στόμα άστο. Περίμενε να δεις πως θα είσαι κι εσύ και τα πράγματα σε λίγες μέρες και το αποφασίζεις τότε. Αν δεν νιώθεις ασφαλής ή πιστεύεις ότι δεν θα ευχαριστηθείς το ταξίδι μην πας κι ας τα χάσεις τα λεφτά (ή δες αν μπορείς να πουλήσεις σε κανέναν τα εισιτήρια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα φιλε δεν ξερω τι να κανω.. Και δεν ειναι μονο ο φοβος να γινει κατι.. Θα ειναι και το κλιμα εκει, αν θα ειναι ανοιχτα τα μουσεια κλπ..

 

Ασε που λενε οτι ειναι καποιοι ελευθεροι Τζιχαντιστες, δεν τους πιασανε ολους.. φαντασου να κανουν κανα μπαμ σε 1-2 εβδομαδες. καμια επιχειρηση παλι ή να μπουνε να πιασουν σε μουσειο ομηρους κλπ..

 

Να σκασω ειμαι, και δεν ακυρωνεται το εισιτήριο.

Σήμερα άκουγα για δωρεάν αλλαγές στις ημερομηνίες αεροπορικων. Αλλα μαλλον ο Δεκέμβρης πέφτει μακριά για να σε καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πας.Οπως βλεπεις δε χτυπανε τουριστικα μερη.Σε ενα ακυρο θεατρο και σε ενα γηπεδο χτυπησαν.Δεν ειναι ευκολο να κανουν κατι σε ντισνευλαντ η πυργο Αιφελ λογω μεγαλης αστυνομευσης.

δεν ήταν ένα τυχαίο γήπεδο. 80.000 κόσμο είχε μέσα και παρόν ήταν ο ολάν και ο γερμανός υπ εξ. προφανώς θέλαν να σκοτώσουν όσο το δυνατόν περισσότερους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ έχει νόημα να πας σαν τουρίστας για αναψυχή. Όλα είναι κλειστά.....eurodisney, park asterix (αυτό ok είναι κλειστό έτσι κι αλλιώς μέχρι τον Απρίλη), μουσεία, Άιφελ και γενικά όλα τα μέρη που μας ενδιαφέρουν να δούμε. 

 

Και δεν ξέρω κατά πόσο θα αλλάξει αυτό μέχρι τις ημερομηνίες μας....αφού ο Ολάντ είπε για τρίμηνη κατάσταση εκτάκτου ανάγκης.

 

Με τα τωρινά δεδομένα εγώ δεν πάω.

 

Ευελπιστώ να αλλάξει η κατάσταση. Μιλάμε για ένα από τους πιο δημοφιλείς προορισμούς παγκοσμίως. Είναι πολλά τα λεφτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Τα παρακατω ειναι email προς το 18-24.gr που δεν δεχεται να κανω αλλαγη ημερομηνιας στα εισιτηρια μου, αλλα και επισης δεν μου δινει τον κωδικο των εισιτηριων να δω αν καν τα εχουν κλεισει! Να σημειωσω οτι δεν εχω πληρωσει ακομα ολο το ποσο αλλα το 1/3, δεν εχω πακετο εκδρομης με γκρουπ αλλα παω μεμονομενα και ζηταω αλλαγη τουλαχιστον 18 μερες πριν το ταξιδι.

Ο πρόεδρος της Γαλλίας Φρανσουά Ολάντ ανέφερε σήμερα μιλώντας σε βουλευτές ότι 
θέλει να παραταθεί για τρεις μήνες η κατάσταση έκτακτης ανάγκης, την οποία κήρυξε μετά τις τρομοκρατικές επιθέσεις της Παρασκευής στο Παρίσι.
Το υπουργικό συμβούλιο θα εξετάσει την Τετάρτη μια πρόταση για την τροποποίηση ενός νόμου του 1955 που αφορά την κατάσταση έκτακτης ανάγκης, ώστε να αναθεωρηθεί η "περίμετρος" και η "διάρκειά" της. Σήμερα, μια κατάσταση έκτακτης ανάγκης μπορεί να διαρκέσει μόνο 12 ημέρες και να παραταθεί μόνο με την έγκριση του κοινοβουλίου.

Δηλαδη συγγνωμη, εσεις ως γραφειο δεν θα ακυρωσετε μια εκδρομη, σε μια πολη που ολα θα ειναι κλειστα, και ο πυργος του Αιφελ, και τα μουσεια, και η Eurodisney και δεν δεχεστε αλλαγη ημερομηνιας εισιτηριων (που η Aegean το δεχεται με καποια επιβαρυνση προς τον πελατη), και μου ζητατε και αλλα 600 ευρω σχεδον για να ταξιδεψω σε αυτη την πολη;

Αυτη ειναι η πολιτικη της εταιρίας σας δηλαδη; Να εξαρταται απο τις αποφασεις των αεροπορικων εταιριών χωρις να λαμβανει υποψιν την ασφαλεια των πελατων και τις συνθηκες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στο Παρισι;

Δεν εχω κλεισει ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ εκδρομης, μεμονομενα θα παω και δεν βλεπω το λογο να μην γνωριζω τον αριθμο εισιτηριων μου ωστε να δω καταρχην αν τα εχετε κλεισει και αν αλλαζουν απο την Aegean, καθως σε περιπτωση που δεν τα εχετε κλεισει ακομα δεν βλεπω παλι τον λογο γιατι να μην μπορει να ακυρωθουν ή να αλλάξουν και να παω στο ιδιο μερος με την ιδια τιμη για εσας, που σας συμφερει καθως Ιανουαριο τα πακετα ηταν πιο φθηνα.
 
Παρακαλω να κοινοποιηθει και στον κυριο Τσιμιρκιώτη των υπεύθυνο κρατήσεων και στον CEO κυριο Καρανασιο καθως εχω μιλησει και με τους δυο.
 
Για την αποφαση μου θα σας ενημερωσω πριν τις 25/11 αφου εχω το δικαιωμα για την πληρη εξόφληση μεχρι τοτε.
 
Τα παραπανω θα κοινοποιηθουν σε ολα τα ταξιδιωτικα φορουμ στα οποια ειμαι μελος εδω και χρονια, αλλα και στο  insomnia.gr
 
Σας ευχαριστω πολυ
Επεξ/σία από Swimmer21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να χαρακτηρίζω αλλα πως ειναι δυνατον να μην γινεται μια αλλαγη σε ημερομηνια ειδικα με αυτες τις συνθηκες και χωρις να μου λενε αν εκλεισαν τα εισιτηρια ωστε να κανω καποιες κινησεις και εγω μεσω της Aegean;;

Και δεν θελω ΔΩΡΕΑΝ αλλαγη, ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ρε παιδι μου, αλλα να γινει...

 

Τι μπορω να κανω ρε παιδες.. ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...