Προς το περιεχόμενο

Καινουργιος εκτυπωτης δεν τυπωνει στο PC μου


cloak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα πριν λιγες μερες τον HP inject 1515 AiO ενα οικονομικο πολυμηχανημα για το σπιτι.

Εγκατασταθηκε κανονικα στο συστημα της υπογραφης μου, αλλα ποτε δεν τυπωσε, δεν θελει να τυπωσει ουτε τη δοκιμαστικη σελιδα!!!

 

Ενεργειες που εκανα για να διορθωσω το προβλημα: 1) unistall drivers and re-install.

2} αλλαξα θυρες usb.

3)αλλαξα καλωδιο usb.

4) Καθαρισα τον φακελλο spool και drivers σε safe mode, και ξανα εγκατασταση χωρις antivirus and firewall.

Κανενα αποτελεσμα, αρνειται να τυπωσει.....

 

5) εγκατεσησα τον εκτυπωτη σε 2 αλλους υπολογιστες με ιδιο λειτουργικο. Δουλευει κανονικα!!!

 

Παρακαλω για την  οποια βοηθεια στο προβλημα μου, εννοειται οτι θεμα αντικαταστασης δεν περναει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επειδή είχα παρόμοιο πρόβλημα, στα Windows 7 σε επικοινωνία με την Hp μου είχε πεί οτι το όνομα χρήστη στο λογαριασμό δεν θα πρέπει να είναι στα Αγγλικά ή το ανάποδο δεν θυμάμαι ακριβώς.Απεγκατεστήστε πρώτα τους οδηγους και μετα να αλλάξετε το όνομα χρήστη.Συγκεκριμένα είχα πρόβλημα στην ουρά εκτύπωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα αυτο που προτεινες με την αλλαγη του ονοματος χρηστη αλλα δυστυχως σε μενα δεν δουλεψε. συνεχιζει να αρνειται να τυπωσει το οτιδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...