Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά το ATΜ που άνοιξε στα εξάρχεια λειτουργεί κανονικά και έχει χρεώση 5% επί της συναλλαγής με τιμή ισοτιμίας αγοράς.

Το ΑΤΜ βρίσκεται στον χώρο ενός νέου εστιατορίου που θα ανοίξει εντός της εβδομάδας και δύο παιδιά που πήγαν από εκεί είπαν ότι οι υπάλληλοι ήταν αρκετά φιλικοί και εξυπηρετικοί. Μάλλον ρίζωσε εκεί :P

 

p4wFaIOVey-As1-n4Bdo7cSPuyzMIlYYrZAdzzC7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλλον ο χώρος τώρα διαμορφώνεται ως Ισπανικό ρεστοράν διότι επί της εποχής που ήμουν νεόκοπο εφηβικό αριστερό ρέμπελο (ακόμα είμαι) ο συγκεκριμένος χώρος ήταν εθνικ κουζινάδικο.Εφαγα φλασιά από τη φώτο ,περασμένα Εξαρχειότικα μεγαλεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά παιδιά τρελάθηκε η ισοτιμία σήμερα. είχα να δώ τέτοιο ράλυ ανόδου ένα χρόνο μπορεί και παραπάνω. Μιλάμε έχει βαρέσει κόκκινο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά παιδιά τρελάθηκε η ισοτιμία σήμερα. είχα να δώ τέτοιο ράλυ ανόδου ένα χρόνο μπορεί και παραπάνω. Μιλάμε έχει βαρέσει κόκκινο :P

 

Και είναι πραγματικά ριψοκίνδυνο με τέτοια μεταβλητότητα να μπεις (κυρίως αυτό) ή και να βγείς (όχι και τόσο, αν φερθείς ψύχραιμα και πεις τα παίρνω όσα πήρα και φεύγω). Δεν ξέρεις πότε θα κάνει τη μεγάλη διόρθωση προς τα κάτω ή αν θα συνεχίσει την άνοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και είναι πραγματικά ριψοκίνδυνο με τέτοια μεταβλητότητα να μπεις (κυρίως αυτό) ή και να βγείς (όχι και τόσο, αν φερθείς ψύχραιμα και πεις τα παίρνω όσα πήρα και φεύγω). Δεν ξέρεις πότε θα κάνει τη μεγάλη διόρθωση προς τα κάτω ή αν θα συνεχίσει την άνοδο.

 

True, για αυτο πουλησα τα bitcoin μου στα 290 εβγαλα ενα 100 και συνεχίζω με αλλο crypto  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι κινέζοι για άλλη μια φορά αγοράζουν σαν τρελοί. Το ίδιο είχε συμβεί πριν δύο χρόνια μέχρι που τους έβαλε φρένο η κυβέρνηση τους. Το Bitcoin επειδή ειναι μικρή αγορά και έχει περιορισμένο αριθμό νομισμάτων με την παραμικρή αύξηση αγορών έχουμε και θεματικές αυξήσεις ισοτιμίας.

Πάντως αυτό εδώ που είναι όλα σχεδόν στο πράσινο ειλικρινά έχουμε να το δούμε εδώ και δύο χρόνια...

 

http://coinmarketcap.com/

 

να γνωρίζετε ότι το Bitcoin είναι στην κυριολεξία η κινητήριος δύναμη στα ψηφιακά νομίσματα και αυτό που τους δίνει αξία συναλλαγής.,\

..βιάστηκα.. μάλλον πάμε για διόρθωση σήμερα :P

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To spectrocard δέχεται SEPA χώρις να χρεώνει απο μέρος του κάτι, μου φαίνεται είναι ο καλύτερος τρόπος να γεμίζεις την virtual master card και να κάνεις αγορές μέσω paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To spectrocard δέχεται SEPA χώρις να χρεώνει απο μέρος του κάτι, μου φαίνεται είναι ο καλύτερος τρόπος να γεμίζεις την virtual master card και να κάνεις αγορές μέσω paypal.

 

Εκτός και έχεις πιάσει το μηνιαίο όριο των εμβασμάτων όπου πλέον η μοναδική επιλογή είναι να ταίσεις τα btc atm με μετρητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κινέζοι για άλλη μια φορά αγοράζουν σαν τρελοί. Το ίδιο είχε συμβεί πριν δύο χρόνια μέχρι που τους έβαλε φρένο η κυβέρνηση τους. Το Bitcoin επειδή ειναι μικρή αγορά και έχει περιορισμένο αριθμό νομισμάτων με την παραμικρή αύξηση αγορών έχουμε και θεματικές αυξήσεις ισοτιμίας.

Πάντως αυτό εδώ που είναι όλα σχεδόν στο πράσινο ειλικρινά έχουμε να το δούμε εδώ και δύο χρόνια...

 

http://coinmarketcap.com/

 

να γνωρίζετε ότι το Bitcoin είναι στην κυριολεξία η κινητήριος δύναμη στα ψηφιακά νομίσματα και αυτό που τους δίνει αξία συναλλαγής.,\

..βιάστηκα.. μάλλον πάμε για διόρθωση σήμερα :P

 

Μικρούλα όπως η χθεσινή, λογικά πρέπει να ναι κάποια take profit και έτσι βαράει αντίσταση στο 340. Γενικά είναι ριψοκίνδυνο και απρόβλεπτο προιόν, ειδικά αν έχεις και μηδενική πληροφόρηση (όπως εγω, γι αυτό και μένω απέξω τελείως, εκτός από τότε που έκανα τη δουλειά μου τακα τακα με τον σπεκτροκόη το λιθουανό τον γόη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά και εμείς που έχουμε πληροφόρηση μην νομίζεις ότι μπορούμε να γνωρίζουμε τι μπορεί να συμβεί στο κόσμο του Bitcoin. είναι στην κυριολεξία αχαρτογράφητα νερά. Είναι κάτι μοναδικό που δεν έχει ξανασυμβεί για να γνωρίζουμε προς τα που πάει το πράγμα.

Δεν έχει υπάρξει ξανά ένα μέσο συναλλαγής που δεν το έχουν εκδόσει ούτε τράπεζες ούτε κράτη αλλά προγραμματιστές και hacker και δεν έχει υπάρξει ξανά στην τεχνολογική ιστορία να δώσεις συναλλαγματική αξία σε κώδικα.

Αν με ρώταγες πριν αυτό το ράλυ εγώ θα  σου έλεγα ότι τα στοιχεία έδειχναν ότι δεν θα έχουμε καμία θεαματική αύξηση της ισοτιμίας τουλάχιστον για τους επόμενους πέντε μήνες και ιδίως για τις αρχές Νοεμβρίου που έχουμε και το τελικό auction των υπόλοιπων κατασχεθέντων Bitcoin από το silk road που είναι 44.000.

Επεσα έξω

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να το γνωρίζουν γιατί οι προτάσεις θα κατατεθούν στις 5 του μήνα και στις 6 θα ανοίξουν για να δούν ποιος προσφέρει τα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσα έξω

 

Εγω έπεσα ευτυχώς εκτος 2 μηνες, εκτος πρόβλεψης. Αγορασα στα 40 λεπτα Ethereum και η τιμη 3 μερες αργότερα με την ειδηση της Microsoft εκτίναξε την τιμή στο 1 ευρω  :-D , Μετά πουλήθηκαν και τα bitcoins μου και χέστηκα απο την χαρα moy (και στο τάληρο)  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά η Coinbase έχει όριο 40 ευρώ την ημέρα για αγορές με κάρτα, οπότε για μεγαλύτερο ποσόν δεν παίζει.

Εάν θέλεις περισσότερα, αναγκαστικά στο ΑΤΜ στα Εξάρχεια, με μετρητά και fee 5%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...