Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά λόγια ακούω/διαβάζω από παντού για το vickmall, ειδικά για το after-sales αλλά & τις παραδόσεις του. Συνήθως όμως είναι πιο ακριβό απ' τα υπόλοιπα κινεζομάγαζα, έχε το υπόψη.

 

Τα... "παρεπλεκόμενα"... με κουβάρια έχουν να κάνουν;  :mrgreen: 

 

 

 

 

Αν θυμάμαι καλά πιστώνεται στο PayPal balance, όχι στον τραπεζικό λογαριασμό.

Εμενα μου πιστωθηκε στην τραπεζα παλι πισω το 1,5 ευρω και οχι στο PP balance ( με το που εβαλα τον τετραψηφιο κωδικο αμεσως και εγινε το confirmation)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά θέλω να αγοράσω ένα laptop που έχει 1000ευρω από Γερμανία. 
Όπως κατάλαβα πάλι ούτε πιστωτικές ούτε paypal δουλεύουν. 

Η λύση με εμβάσματα στο paypal δουλεύει λέτε αλλά για τι ποσά? 
Μπορώ να στείλω 1000ευρω ή πρέπει να το κάνω σε δόσεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους θέλουν παιχνίδια

https://www.instant-gaming.com/en/secure-payments/

το μαγαζί αυτό,δέχεται με το hipay αμέσως την κάρτα..Πχ γω χρησιμοποιώ την κάρτα της ανάληψης(mastercard) από eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μόλις επιχείρησα αγορά 173 usd από Banggood μέσω paypal (χρεωστική visa πειραιώς) αλλά τίποτα. Στον λογαριασμό του paypal είχα και 10 usd balance , αν και δεν νομίζω να έπαιξε κάποιο ρόλο.

Αμέσως μετά επιχείρησα αγορά χωρίς paypal, μονο με την χρεωστική visa πειραιώς, Η παραγγελία έγινε δεκτή αλλά μου ήρθε αυτό το μήνυμα. "Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day."

Αυτό σημαίνει ότι μάλλον θα φάω πόρτα, ή υπάρχει και η πιθανοτητα να περάσει η αγορά?

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τερμα η πειραιως γι αυτο τον μηνα μην το παλευετε καν!!

γραφει στην αρχικη σελιδα του winbanking πειραιως.

Σας ενημερώνουμε πως η αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό, έως το ύψος του ορίου των €500, δεν είναι δυνατή μέχρι και την 30/11/2015. Εξαιρούνται οι περιπτώσεις για τις οποίες προηγουμένως έχει εισαχθεί τουλάχιστον ισόποσο κεφάλαιο από την αλλοδαπή.

 

γραφουν καπου και οι αλλες τραπεζες αν εχουν συμπληρωσει τα μηνιαια ποσα για εμβασματα εξωτερικου?αν ναι να τα γραφετε εδω!!

υ.γ. και ολα αυτα στα μισα του μηνα!

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να αγοράσω ένα laptop που έχει 1000ευρω από Γερμανία. 

Όπως κατάλαβα πάλι ούτε πιστωτικές ούτε paypal δουλεύουν. 

Η λύση με εμβάσματα στο paypal δουλεύει λέτε αλλά για τι ποσά? 

Μπορώ να στείλω 1000ευρω ή πρέπει να το κάνω σε δόσεις?

 Υπάρχει όριο 500 ευρώ ανά άτομο ανά τράπεζα για τα εμβάσματα εξωτερικού και αυτά αν δεν έχουν πιάσει οι τράπεζες τα δικά τους συνολικά μηνιαία όρια.

Ήδη με Πειραιώς δεν στέλνεις τίποτα για το υπόλοιπο του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Έχω βάλει μια prepaid της Πειραιώς στον λογαριασμο μου στην Paypal. Έβαλα κάποια χρήματα χθες αλλα δεν έχει ανανεωθεί το balance μου! Μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Έχω βάλει μια prepaid της Πειραιώς στον λογαριασμο μου στην Paypal. Έβαλα κάποια χρήματα χθες αλλα δεν έχει ανανεωθεί το balance μου! Μήπως γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει?

 

Όταν βάζεις χρήματα στην prepaid που έχεις συνδέσει στο PP account σου, δεν σημαίνει ότι μπαίνουν στο balance σου.

Αν δηλ. αντί για prepaid είχες πιστωτική/χρεωστική συνδεδεμένη με τραπεζικό λογαριασμό σου, στο PP balanace θα έπρεπε να εμφανίζονται όλα τα χρήματα του;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη λύση μου φαίνεται ειναι request money απο paypal .. Να φόρτώνουμε τον balance και να προχωράμε εστω και με αυτό το ποσό που δεσμεύει για την συναλλαγή το paypal..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη λύση μου φαίνεται ειναι request money απο paypal .. Να φόρτώνουμε τον balance και να προχωράμε εστω και με αυτό το ποσό που δεσμεύει για την συναλλαγή το paypal..

 

Μου τη δίνουν οι χρεώσεις του PP για φόρτωμα του balance & το exchange rate του, οπότε θα προτιμώ πλέον το Revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βάζεις χρήματα στην prepaid που έχεις συνδέσει στο PP account σου, δεν σημαίνει ότι μπαίνουν στο balance σου.

Αν δηλ. αντί για prepaid είχες πιστωτική/χρεωστική συνδεδεμένη με τραπεζικό λογαριασμό σου, στο PP balanace θα έπρεπε να εμφανίζονται όλα τα χρήματα του;  

Άρα δηλαδή να μην περιμένω να αλλάξει... Όποτε και ο λόγος που δεν μπορώ να κάνω αγορά απο ξένα sites δεν είναι ότι ακομα δεν βλέπω τα λεφτά μου στο balance μου, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε απευθείας αγορά με την κάρτα. Το πιο πιθανό να μην πιάσει, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις. Εναλλακτικά δες το Revolut που έγραψα πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Χθες το βραδυ παρήγγειλα ενα tv box και πληρωσα την παραγγελια με paypay balance αλλα το ποσο δεν εκταμιευτηκε! Μου ηρθε ομως κανονικα email που λεει οτι ελαβαν την πληρωμη μου απο το gearbest. Αλλα στις παραγγελιες μου στο site τους υπαρχει η ενδειξη "waiting for payment". Υπαρχει περιπτωση να καθυστερεί η εκταμίευση του ποσου; Επίσης σε 57,5 ευρω παραγγελία με χρεωσαν 5 ευρω παραπανω!! Βαλε και τα 3 ευρω χρεωση για να βαλω στο balance 70 ευρω μου πηγε συνολικα το μαλι 8 ευρω κεραταλικια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως χτες αγόρασα κανονικά ένα λάπτοπ από αγγλία 1200 ευρώ και πήρε τη συναλλαγή μέσω paypal κανονικά. Η αγορά ήταν μέσω ebay. Το προϊόν δηλαδή είναι ήδη στη ups από χτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...