Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση περί του δημοψηφίσματος.


jackc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτό πάλι που το είδες; θα κουρευτεί το 15% του ποσού που είναι πάνω από 1000 ή ολόκληρου του ποσού;

 

Kαλά ας μου κουρέψουνε έστω και μίσο σεντ που έφτυσα αίμα για να βγάλω και μετά θα πηγαίνουν τοίχο τοίχο

όλα αυτά τα νούμερα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kαλά ας μου κουρέψουνε έστω και μίσο σεντ που έφτυσα αίμα για να βγάλω και μετά θα πηγαίνουν τοίχο τοίχο

όλα αυτά τα νούμερα

καλα μαλλον θα τους κλασεις αλλα νταξει! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ απλα οι καταθεσεις γινανε προτον bank,σκανδαλο ΤΤ,μιζες,δανειο σε motor oil 2 δις,hellas power 280 εκ ευρω,μκο βουλευτων και φιλων,δανεια σε ΝΔ-ΠΑΣΟΚ,δανεια σε καναλαρχες και καναλια και αλλα πολλα μη εξυπηρετουμενα δανεια που δοθηκαν χωρις εγγυησεις αλλα με μεσον

 

Σκεψου οτι αν υπηρχαν εστω 15 δις δε θα χρειαζοταν να κλεισουν οι τραπεζες και να επιβληθουν cc ανετα εβγαζαν πεντε μερες με bank run ,αλλα οταν τα λεφτα που υπαρχουν ειναι 2-3 δις και αυτα απο ela τοτε θες cc και κλειστες τραπεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, δεν θυμαμαι αν εχει ειπωθει, αλλα φιλος μου που δουλευει σε κεντρικα τραπεζας, πριν κανα μηνα ομως (τωρα εχει τοση δουλεια!!! που δεν τον βρισκω!), μου ειχε πει το εξης: (και σας το λεω οπως μου το πε)

δεν τους συμφερει να κανουν κουρεμα σε καταθεσεις!

Εχουν πεσει σε τετοια επιπεδα, που θα κερδισουν ελαχιστα, και θα ξεσηκωθει ολος ο κοσμος εναντιον τους!

 

Εννοείται...γι' αυτό το "κούρεμα" θα έρθει εμμέσως με το νέο μνημόνιο που θα μας ανοίξει τον πάτο στα 4 (και θα πούμε κι ευχαριστώ)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙατί μόνο εγώ θα είμαι?

 

ούτε τα ελίκοπτερα δεν τους σώνουν

O περισσοτερος κοσμος την ιδια αποψη εχει και εγω το ιδιο αγανακτισμένος με σενα είμαι.

Αν ξαφνικα καποιος δει τους κοπους μια ζωης να χανονται κανεις δεν ξερει πως μπορει να αντιδρασει.

Οι περισσοτεροι βουλευτες του Συριζα βγαιναν στα καναλια(πχ Μιχελογιαννακης) και λεγαν αν αγαπάτε την πατριδα μην παιρνετε ουτε ευρω από τις τράπεζες,δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.Ετσι οσοι ειχαν μερικες οικονομιες την κρισιμη στιγμη τις αφησαν στις τράπεζες αφου παραπλανηθηκαν από την κυβερνηση(Κουρουπλης,Σταθακης σε δελτιο των 20:00 την Παρασκευη η συμφωνια γραφεται)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν θελω να σας αγχωσω αλλα εχω εσωτερικες πληροφοριες οτι θα πτωχευσει αυριο η ALPHA BANK (δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πριν στο thread). Θα συγχωνευθεί με την Εθνικη αυριο.

Αυτό τι σημαίνει για κάποιον που έχει καταθέσεις-δάνεια σε αυτή τη τράπεζα?

Τα δάνεια λογικά μεταφέρονται,οι καταθέσεις όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν θελω να σας αγχωσω αλλα εχω εσωτερικες πληροφοριες οτι θα πτωχευσει αυριο η ALPHA BANK (δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πριν στο thread). Θα συγχωνευθεί με την Εθνικη αυριο.

post-202580-0-51966000-1435700562_thumb.png

 

 

 

Πιο πιθανό θα ήταν η eurobank νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αν συγνωνευτεί όλα θα πάνε στην Εθνική. Τώρα το πότε.....


Πάντως θα γίνει χαμός. Αν γίνει κάτι τέτοιο αμέσως μετά πιστεύω θα πέσει η eurobank και θα μείνουν Εθνική, Πειραιώς.


Φιλε δεν τρολαρω, σοβαρα το λεω, δεν παιζουν με αυτα. Απο οτι ξερω θα συγχωνευθει με την Εθνικη, ισως για να ξεπερασουν τη κριση, τι να πω..

 

Η πληροφορια παντως ειναι εγκυρη

 

Όταν εννοείς έγκυρη εννοείς απο blog, trollosite ή inside info;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν θελω να σας αγχωσω αλλα εχω εσωτερικες πληροφοριες οτι θα πτωχευσει αυριο η ALPHA BANK (δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πριν στο thread). Θα συγχωνευθεί με την Εθνικη αυριο.

 

Λογικό μου φαίνεται, ότι μπορούν θα κάνουν για να κερδίσουν χρόνο...ήδη ο κόσμος έχει ξεπεράσει τα όρια του, έτσι και βάλουν χέρι στις καταθέσεις θα χυθεί πολύ αίμα, εντός κι εκτός Ελλάδας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...