Προς το περιεχόμενο

Αγορά VFM GPU των 60-80€


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτούσα αγγελίες. Έκανα 2-3 κλήσεις, αλλά δεν κάτσανε επειδή με είχαν προλάβει.

 

Αν τώρα πρόσφατα έχει πάρει κάτι το μάτι σας σε καμιά GDDR5/2GB value for the money, let me know να τη τσιμπήσει ένας φίλος που απ' ότι φαίνεται έκαψε κάρτα.

Κάνει extend μέχρι 80€, αν αξίζει για μερικά παραπάνω FPS.

 

Δεν μας ενδιαφέρει εγγύηση, ούτε κουτιά, ούτε μάρκα κατασκευάστριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί δεν κοιτάς αινούρια σε r7 250x; 

Είτε την κανονική 250χ με 1gb και 7€ επιπλέον https://www.skroutz.gr/s/4833312/MSI-Radeon-R7-250X-1GB-V271-050R.html,

είτε με 2gb αλλά με 20€ επιπλέον https://www.skroutz.gr/s/4392692/Gigabyte-Radeon-R7-250-2GB-OC-GV-R725O5-2GI.html

Νομίζω πως αξίζει την υπέρβαση των χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα μεταφέρσου στην ενότητα Link.png Site: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

γιατί θα στο κλειδώσουν

 

Υπάρχει και στα 82€ αν ενδιαφέρεται κανείς.

http://www.e-shop.gr/asus-r7-250-r7250-1gd5-1gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513640

Αυτή είναι η απλή 250. 

 

Απο οτι κατάλαβα όμως θέλει κάτι καλύτερο σε μεταζειρισμένη π.χ. hd 7850 / hd 6970 / hd 6950 / gtx 570

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά, ειδικά σε καινούριο, δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο - από το οποίο θα σε ενδιαφέρει να μετρήσεις και fps, κιόλας...

Κάτι 250Χ και παρόμοια σε αυτό το price range, κολλάνε ακόμα και σε web surfing, σε κάποιες περιπτώσεις...Τι να λέμε - καταντάνε troll-ιές τέτοια topics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά, ειδικά σε καινούριο, δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο - από το οποίο θα σε ενδιαφέρει να μετρήσεις και fps, κιόλας...

Κάτι 250Χ και παρόμοια σε αυτό το price range, κολλάνε ακόμα και σε web surfing, σε κάποιες περιπτώσεις...Τι να λέμε - καταντάνε troll-ιές τέτοια topics.

 

Mε την πρωτη σου προταση, συμφωνω. Με την 2η οχι. Ειπαμε... σιγα μην εχουνε θεμα. Ειχα καιρο gt610 και gt630 και δεν κολλουσαν σε τιποτα (εννοοντας οτι δεν κολλουσαν στο σερφαρισμα, ταινιες, παιχνιδια με medium/low γραφικα κλπ).

 

Το θεμα ειναι τί παιχνιδια παιζει και σε τί αναλυση. Και ποια καρτα ειχε πριν, για να δουμε αν θα κερδισει κανα fps.

 

Απο εκει και περα, ειχα κανει ενα θεμα παλαιοτερα για να δειξω οτι και φτηνες καρτες μπορουν να παιξουν κανα παιχνιδι. 

 

Φυσικα, πιο καλα να παει σε κατι μεταχειρισμενο σε αυτη την τιμη που βρισκει αρκετα αξιολογες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την πρωτη σου προταση, συμφωνω. Με την 2η οχι. Ειπαμε... σιγα μην εχουνε θεμα. Ειχα καιρο gt610 και gt630 και δεν κολλουσαν σε τιποτα (εννοοντας οτι δεν κολλουσαν στο σερφαρισμα, ταινιες, παιχνιδια με medium/low γραφικα κλπ).

 

Το θεμα ειναι τί παιχνιδια παιζει και σε τί αναλυση. Και ποια καρτα ειχε πριν, για να δουμε αν θα κερδισει κανα fps.

 

Απο εκει και περα, ειχα κανει ενα θεμα παλαιοτερα για να δειξω οτι και φτηνες καρτες μπορουν να παιξουν κανα παιχνιδι. 

 

Φυσικα, πιο καλα να παει σε κατι μεταχειρισμενο σε αυτη την τιμη που βρισκει αρκετα αξιολογες επιλογες.

Και όμως, έχω δει να λαγκάρουν στο youtube (είχε bandwidth η γραμμή και το cpu ήταν αξιόλογο, πάντως), μέχρι που του ρίξαμε την ανάλυση...Ταινίες, μόνο software τρέχανε καλά (σε gpu accelerated έτρωγες ήττα)...Τεσπα, ίσως γίνομαι λίγο υπερβολικός, πάντως είμαι 100% σίγουρος ότι δεν αγοράζεις κάρτα σε αυτήν την κατηγορία χωρίς να ντρέπεσαι να ανοίξεις fraps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως, έχω δει να λαγκάρουν στο youtube (είχε bandwidth η γραμμή και το cpu ήταν αξιόλογο, πάντως), μέχρι που του ρίξαμε την ανάλυση...Ταινίες, μόνο software τρέχανε καλά (σε gpu accelerated έτρωγες ήττα)...Τεσπα, ίσως γίνομαι λίγο υπερβολικός, πάντως είμαι 100% σίγουρος ότι δεν αγοράζεις κάρτα σε αυτήν την κατηγορία χωρίς να ντρέπεσαι να ανοίξεις fraps...

 

Χαχα... ''να ντρεπεσαι''...  :-D

 

Εγω ειχα εκεινες τις καρτες τοτε, γιατι επαιζα μονο στο ps3 και δεν εβαζα παιχνιδια στον υπολογιστη. Παρολα αυτα, οταν ηθελα να παιξω λιγο multi στο medal of honor κλπ, ανοιξα fraps/afterburner, για να δω σε τι αναλυση και με τι ρυθμισεις θα εχει τις πιο ''καλες'' επιδοσεις, ωστε να το ρυθμισω αναλογα και ετσι ανοιξα και εκεινο το θεμα και δοκιμασα και αλλα 2-3 παιχνιδια.

 

Aλλα και παλι, αν καποιος δεν εχει τα χρηματα και δεν θελει να παρει κατι μεταχειρισμενο, ισως υπο προυποθεσεις να κανει τη δουλεια του με καποια καινουρια αυτης της τιμης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά, ειδικά σε καινούριο, δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο - από το οποίο θα σε ενδιαφέρει να μετρήσεις και fps, κιόλας...

Κάτι 250Χ και παρόμοια σε αυτό το price range, κολλάνε ακόμα και σε web surfing, σε κάποιες περιπτώσεις...Τι να λέμε - καταντάνε troll-ιές τέτοια topics.

 

 

 

 

Δε κολλάω εγώ με 4350 του κάποτε σε βίντεο 1080p και 10p,και κολλάει η 250...τρολλιές δε λες τίποτα..σας τρόλλαρε η κάρτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, γενικά μιλώντας...

Είμαι της άποψης ότι αν κάποιος είναι σε τόσο προκαταρκτικό στάδιο γνώσης και εμπειρίας, φροντίζει να μάθει 2-3 βασικά πράγματα - να ξέρει μια τεχνική αλφαβήτα, βρε αδερφέ, και μετά κάνει τέτοιες ερωτήσεις. Όταν βλέπω τέτοια topics, νομίζω ότι γράφει κανα μικρό παιδάκι ή κάποιος "ηλίθιος", με το συμπάθιο...Αλλιώς, κάποιος αποτυχημένος που τρολάρει... 


Δε κολλάω εγώ με 4350 του κάποτε σε βίντεο 1080p και 10p,και κολλάει η 250...τρολλιές δε λες τίποτα..σας τρόλλαρε η κάρτα..

Ότι πεις, μεγάλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και στα 82€ αν ενδιαφέρεται κανείς.

http://www.e-shop.gr/asus-r7-250-r7250-1gd5-1gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513640

αυτή είναι η απλή 250 και όχι η 250χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...