Προς το περιεχόμενο

Διάφορα giveaways και gifts για παιχνίδια


ReaperX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 939
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

To γράφω στην περιγραφή, θα το γράψω και εδώ: το gift link βρίσκεται πολύ καιρό στο αρχείο μου, δε θυμάμαι να το έχω δώσει πουθενά, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Αν δε θέλετε να ρισκάρετε μια συμμετοχή με αυτούς τους όρους, παρακαλώ θερμά να περιμένετε κάποια από τα επόμενα giveaways.

 

Καλή επιτυχία σε όσους μπουν στην κλήρωση. Λήγει αύριο το πρωί.

 

signature.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μία σημείωση. Αν δεν λειτουργεί τελικά δεν μπορεί κάποιος να σου αφήσει θετικό feedback γιατί τότε το Steamgifts θα περιμένει από αυτόν να ενεργοποιήσει το παιχνίδι στο Steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μόνο μία σημείωση. Αν δεν λειτουργεί τελικά δεν μπορεί κάποιος να σου αφήσει θετικό feedback γιατί τότε το Steamgifts θα περιμένει από αυτόν να ενεργοποιήσει το παιχνίδι στο Steam.

 

Αμφιβάλω αν ελέγχει κανείς τι ενεργοποιείται και τι όχι. Ειδικά από τη στιγμή που υπάρχουν giveaways εδώ και μέρες με τίτλους κερδισμένους από προηγούμενες προσφορές, εκατοντάδες συμμετοχές και δεκάδες μηνύματα που θίγουν αυτό το θέμα, και συνεχίζονται κανονικά. Θα ψάξουν μια κλήρωση με 10-20 συμμετοχές;

 

Τέλος πάντων, δε με ενδιαφέρει το feedback, βάλτε και αρνητικό αν θέλετε, απλά εξηγώ πολύ ειλικρινά τι ισχύει, ώστε να μη μου πει κανείς εκ των υστέρων "πού είναι ο κωδικός". 99% θα λειτουργήσει το link, αλλά εγώ θέλω να είμαι εντάξει. Επαναλαμβάνω, όποιος δε θέλει να ρισκάρει να κληρωθεί και να μείνει χωρίς παιχνίδι, τον παρακαλώ να μη συμμετάσχει. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπα για αυτό, εννοείται ότι δεν θα πείραζε να κέρδιζα και να μην λειτουργούσε το κλειδί από τη στιγμή που το έχεις πει από πριν.

Αλλά το άλλο όντως ισχύει. Μία φορά δεν είχα ενεργοποιήσει ένα indie που κέρδισα, αλλά το έκανα trade χωρίς να γνωρίζω τι γίνεται, και έφαγα ban για δύο εβδομάδες. Οπότε προσοχή ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μία σημείωση. Αν δεν λειτουργεί τελικά δεν μπορεί κάποιος να σου αφήσει θετικό feedback γιατί τότε το Steamgifts θα περιμένει από αυτόν να ενεργοποιήσει το παιχνίδι στο Steam.

Κάνει τσεκ το received και όλα ΟΚ. Feedback δεν ξέρω αν μπορεί να αφήσει, αλλά δεν είναι και τόσο σημαντικό και να μην αφήσει.

 

 

....Μία φορά δεν είχα ενεργοποιήσει ένα indie που κέρδισα, αλλά το έκανα trade χωρίς να γνωρίζω τι γίνεται, και έφαγα ban για δύο εβδομάδες. Οπότε προσοχή  ;) .

 

Μάλλον σε έκανε report αυτός που σου το έδωσε, για αυτό. Αλλιώς δεν θα σε καταλαβαίνανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω feedback αυτό εννοώ το received. Αν το κάνεις αλλά δεν ενεργοποιήσεις το παιχνίδι που υποτίθεται ότι κέρδισες στο Steam, τότε κινδυνεύεις με ban όπως την έπαθα εγώ. Αυτό γίνεται για να μην μπαίνει ο καθένας σε ότι giveaway να 'ναι μόνο και μόνο για να κάνει trade τα παιχνίδια μετά.

 

Edit: Δεν  ξέρω. Ίσως να έφαγα report ναι. Δεν το έχω ξαναδοκιμάσει από τότε για να δω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω feedback αυτό εννοώ το received. Αν το κάνεις αλλά δεν ενεργοποιήσεις το παιχνίδι που υποτίθεται ότι κέρδισες στο Steam, τότε κινδυνεύεις με ban όπως την έπαθα εγώ. Αυτό γίνεται για να μην μπαίνει ο καθένας σε ότι giveaway να 'ναι μόνο και μόνο για να κάνει trade τα παιχνίδια μετά.

Δεν σε βρίσκουν. Μόνο αν σε κάνει report αυτός που στο έδωσε αρχικά θα σε ψάξουν. Εδώ μέσα δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση για report...οπότε δύσκολο να σε βρούνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν γίνεται κανένας έλεγχος στο steamgifts. Πρόκειται για ένα εντελώς διάτρητο σύστημα. :-(

 

Υπάρχει χρήστης εδώ μέσα που κέρδισε 4 δώρα και δεν έχει ενεργοποιήσει κανένα απ'αυτά. Αλλος χρήστης ενεργοποιεί επιλεκτικά 2 στα 5. Αλλοι δυό έχουν κερδίσει >10 δώρα αξίας πάνω από 120$ σε 5 μέρες λογαριασμού (εγώ στη θέση τους θα έπαιζα joker δεν θα ξόδευα το lucky streak μου σε giveaways). Υπάρχει χρήστης που έχει ενεργοποιήσει steamgifts λογαριασμό με καθαρό* library κάτω από 50$ (* καθαρο=αφαιρώντας bundles κτλ).

 

Πωτς γκενεν αυτό, ούτε ξέρω ούτε με νοιάζει. Απλά λέω σε όσους έχουν σημαντικούς τίτλους προς διάθεση, να συγκρατηθούν λίγες μέρες. ;)

 

 

 

ΥΓ: Δεν συμπεριλαμβάνω στην λίστα όσους αγενείς σνομπάρουν τα 0,50ε των παιχνιδιών που κερδίζουν αλλά οι ίδιοι δεν ξοδεύονται ούτε ευρωλεπτό για να προσφέρουν στην κοινότητα. Ούτε όσους χτυπάνε ότι giveaway είναι ζωντανό, σαν να μην υπάρχει αύριο, πιθανότατα (και) με διπλούς λογαριασμούς. Οσοι εκμεταλλεύονται τις κοινότητες φίλων και τις τρύπες στα συστήματα για να κερδίσουν, είναι υπόλογοι στον εαυτό τους πρώτα. :-(

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...