Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αναφερθηκα σε σενα mclein7. Στο  post #5754 του Φασολακη ηταν το σχολιο μου για μια αγγελια που ειχε βαλει ενας μια 970 στα 300 ευρω. Ξαναδιαβασε το και θα καταλαβεις. Αλλη φορα θα κανω παραθεση για να μην εχουμε παρεξηγησεις.

 

* Προσπαθησε να αποφευγεις τους χαρακτηρισμους, ''ελληναρας'' κτλ. Να εισαι πιο προσεχτικος στο τι γραφεις και πως το γραφεις σε παρακαλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφερθηκα σε σενα mclein7. Στο  post #5754 του Φασολακη ηταν το σχολιο μου για μια αγγελια που ειχε βαλει ενας μια 970 στα 300 ευρω. Ξαναδιαβασε το και θα καταλαβεις. Αλλη φορα θα κανω παραθεση για να μην εχουμε παρεξηγησεις.

 

* Προσπαθησε να αποφευγεις τους χαρακτηρισμους, ''ελληναρας'' κτλ. Να εισαι πιο προσεχτικος στο τι γραφεις και πως το γραφεις σε παρακαλω.

 

έσβησα. :) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανεωστε και οι υπόλοιποι τις υπογραφές σας οσο αφορα την 970 :D

 

Ωχ.... Μαρεσει που περιμεναμε και specific driver για την 970 μας, τρομάρα μας.. Παιδες Lies.... Lies everywhere.. Οριστε η απάντηση του Peter οταν ρωτήθηκε ποτε να περιμένουμε τον driver/patch που βελτιώνει λιγο την απόδοση της μνήμης.

 

Hello,

 

I'm sorry that what I wrote was poorly worded, I realize I made it sound like there was a special patch or something and that is definitely not the case. We are always working on new drivers that tune performance and add features, the GTX 970 is no different.

 

Are you having a specific issue with the 970 that I can help you with? Unfortunately we made an error in the reviewer guide but the GTX 970 is one of the best GPU's we've ever built.

 

. . .

Btw ουτε καν refund δεν μπορει να κανει το 90% του κόσμου, μιας και οι εταιρίες οπως Gigabyte, Msi ισχυρίζονται οτι η 970 is working as intended + οτι δεν υπάρχει official statement απο την nvidia για να γίνει refund σε οποιον επιθυμεί.. -.-

 

Οπότε gangstοπαρεα του Οροκου, τσαμπα θαβπατε στον eshop, μεταβολή και πηγαίντε για σουβλάκια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε ΑΝ γίνεται...δεν παρακαλάμε κ δε ζητιανεύουμε...κ ΔΕΝ το δικαιούμαι, ειλικρινά.

ΑΛΛΑ αν υπάρξει ενημέρωση (σοβαρή) απ'τους ΜΑΛΑΚΕΣ της nvidia...

ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΝΗΚΕΙ.

το να γράφεις σαν ΜΑΛΑΚΑΣ, λες κ θα τα παρω απ'την τσέπη σου...καταλαβαίνεις.....

 

Mου χρωστάς άλλα δύο beep. Χαλαρώστε πια...που πήγε το σαβούρα βιβρ σας;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες οι μεταφορές μέσω διαύλου δεν είναι η πανάκεια που ήταν κάποτε:

 

https://forum.beyond3d.com/posts/1821843/

 

 

 

Except accessing PCI-E BW doesn't come at the cost of all your GPU memory BW.

 

https://forum.beyond3d.com/posts/1821848/

 

 

 

That might depend on how much remains before hitting a synchronization point in the renderer, or some kind of broad dependence on the data being requested.
The memory bus delay is ~1KB of data not transfered for one cycle.
The PCIe transfer involves hoping the GPU will find something to do for microseconds.

It's still better than some early studies on immature GPU compute where it could go for hundreds or thousands of microseconds.

 

Δεν σημαίνει ότι ξαφνικά θα πρέπει να μεταφέρονται τα δεδομένα μέσω διαύλου, αλλά με την εξέλιξη των χρόνων θα συνεχίζει να βελτιώνεται η κατάσταση.

 

Στην προκειμένη περίπτωση το θεώρησα δεδομένο ότι δεν θα μπορεί να κάνει κάτι οποιοσδήποτε οδηγός και δεν ξέρω και ποιός ζούσε με τέτοιες αυταπάτες. ΄Οπως και να έχει το παραπάνω είναι ότι σε συγκεκριμένες περιπτώσεις αν βρούνε στην GPU να κάνει κάτι να καλύψει το κενό του memory bus delay για μεταφορές δεδομένων, είναι προτιμότερο να πετάξουν δεδομένα να περάσουν στον δίαυλο παρά στο αργό κομμάτι της μνήμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον settings στα medium μετα απο ενα χρονο και ολα καλα :D εγω αλλα 300 για να παω σε μια 980 δν τα δινω! απο την 7850 που ειχα πετανε και τα αυτια μ με αυτην....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να μου πλασαραν την 970 σαν 3gb να δικαιολογησει την διαφορα με τα λεφτα με την 980 εστω! τοτε δεν θα γκρινιαζε κανεις και ας την πληρωναμε τα ιδια με τωρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...