Προς το περιεχόμενο

προτάσεις/γνώμες για τιμονιέρα


BL4CK_T1G3R

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παίδες, κύριοι.

ψήνομαι άσχημα από καιρό να πάρω μια τιμοριερα 900 degrees κάτι σαν g25,g27,και τα λοιπά.
 
μιλώντας για τιμόνι + τύπου Η ταχύτητες + συμπλέκτη.


η πιο οικονομική ποια είναι?

και γενικά μια γνώμη για τις προαναφερόμενες, ώστε να καταλάβω τις διαφορες τους και για να μάθω 2 πράγματα που λέει ο λόγος.
 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα δίνεις?

 

απ όσο είδα η πιο φτηνή πρέπει να χει 100+ οποτε μέχρι 150 έλεγα. (δεν βιαζομαι, απλα θελω να ξερω 5 πραγματα, να μην παρω γουρουνι στο σακι.)

 

και "αναγκαστικά" έχω 3 επιλογές gt, g25,g27. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθόνη πήρες;  :)

 

Οχι ακωμα φιλε μου. (αχ βαχ!)

θα ποσταρω μολις παρω καποια στο θεμα που ανοιξα στην κατηγορια (οθονες). :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βάλε τα σε μια (σωστή) σειρά.

 

Αυτο κανω. απλα να ενημερωθω θελω,  να μάθω 2 πράγματα από εμπειρίες χρηστών,

και δεν βιάζομαι να την αγοράσω τώρα (την τιμονιέρα) την περνώ και τα χριστούγεννα που λέει ο λόγος. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την χρησιμοποιεις σε pc η την θες και για ps4/one ?

Aν ειναι για μονο pc(και ps3) κοιτα την driving force gt . Δεν εχει συμπλεκτη αλλα ειναι πολυ στιβαρη και αποκρισιμη. Την απο το gran turismo 5 και δεν ενιωσα αναγκη να παω σε κατι αλλο.

 

Αν θες και για ps4 η κατασταση με τους driver ειναι περιεργη οποτε θα σε συμμβουλευα να περιμενεις να ξεκαθαρισει το τοπιο και να εχεις περισσοτερες επιλογες. Για το one δεν ξερω να σε βοηθησω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την χρησιμοποιεις σε pc η την θες και για ps4/one ?

Aν ειναι για μονο pc(και ps3) κοιτα την driving force gt . Δεν εχει συμπλεκτη αλλα ειναι πολυ στιβαρη και αποκρισιμη. Την απο το gran turismo 5 και δεν ενιωσα αναγκη να παω σε κατι αλλο.

 

Αν θες και για ps4 η κατασταση με τους driver ειναι περιεργη οποτε θα σε συμμβουλευα να περιμενεις να ξεκαθαρισει το τοπιο και να εχεις περισσοτερες επιλογες. Για το one δεν ξερω να σε βοηθησω .

 

 

αποκλειστικά για Pc μιλαμε φιλε μου.

 

Συγνωμη αν δεν το διευκρίνισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την GT και είμαι ευχαριστημένος.

Τα πετάλια θα έλεγα οτι είναι μέτρια όπως και ο λεβιές των ταχυτήτων αλλά το τιμόνι που είναι το σημαντικό είναι εξαιρετικό..

Και είναι μέσα στο budget σου..Αλλιώς πας για μεταχειρησμένη αναγκαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GT έχω κι εγώ και φυσικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αν δε θες οποιοσδήποτε H shifter είναι μονόδρομος. Μετά πας σε G25/27 των οποίων οι διαφορές δεν είναι τραγικά μεγάλες. Αλλά G25 καινούργια είναι πολύ δύσκολο να βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GT έχω κι εγώ και φυσικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αν δε θες οποιοσδήποτε H shifter είναι μονόδρομος. Μετά πας σε G25/27 των οποίων οι διαφορές δεν είναι τραγικά μεγάλες. Αλλά G25 καινούργια είναι πολύ δύσκολο να βρεις.

 

έχεις δίκιο. βασικά, έχω ψιλό λιώσει στο ψάξιμο, και όντως δεν έχω δει καινούρια g25 μονο g27.

 

με βλέπω για g27 απλά σκέφτομαι αν ένας δικός μου άνθρωπος μου την φέρει από αμερική λόγο βάρους (10κιλά αν δεν κάνω λάθος) μην του ρίξουν καμπάνα σε κάνα αεροδρόμιο. :/

 

γιατί από κει την βρίσκω στα μισά λεφτά.

 

μετά εναλλακτικά "σκεφτόμουν" κάτι σε μεταχειρισμένο από ευρώπη (αγγλία,γερμανία) αλλα δεν ξέρω τα μεταφορικά τι παίζει λόγο βάρους. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της fanatec αλλα δεν εισαγονται επισημα οποτε τις φερνεις απ εξω.

Και της thrustmaster πρεπει να υπαρχει μια καλη αλλα δεν το χω ψαξει να πω την αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...