Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT DirectX12


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειας παιδεια πριν απο λιγη ωρα κυκλοφορησε το καινουργιο 3DMARΚ API Overhead feature test DIRECTX 12 δουλευει σε windows 10 10041 και με τους τελευταιους  drivers ths nvidia 349.90 που ειναι για windows 10 μονο...το λεω για την nvidia γιατι νnidia καρτα εχω και συγκεκριμενα μια palit 750 ti...παιδεια ειδα τεραστια διαφορα τοσο που πατησα 4-5 το τεστ για να δς αν με γελουν τα ματια μου...σας ενημερωνω για τι πολλη απο εσας θα θελατε να δειτε αυτο το τεστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 234
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

διαφορα στα fps διπλασια .. στο τεστ με directx11 μετα απο λιγο πεφταν τα fps και με το τεστ του directx12 δεν επεσαν καθολου εβλεπες σαν να πεταει το pc σου σαν να απογειωνεται .


και κατι ακομα 

 

directx11 draw calls 1.119.000

directx12 draw calls 5.100.000

 

δεν θυμαμαι ακριβως τουσ αριθμους γιατι εχς βαλει 2 λειτουργικα 8.1 και 10 10041 και ειμαι στο πρωτο δεν φυμαμαι καλα τους αριθμους...


με ποιο προγγραμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρ' όλο που έχει ειπωθεί καμιά 20αριά φορές ας το ξαναπούμε..Όλες οι DX11 κάρτες υποστηρίζουν DX12, απλά θα υπάρξουν κάποια συγκεκριμένα features που θα τα υποστηρίζουν μόνο οι GTX900+ από NVIDIA και μόνο οι R9 3xx+ από AMD γιατί θα θέλουν D3D Feature Level 12_x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αυτό που ενδιαφέρει τα παιδιά είναι για το low level και νομίζω ότι αυτό είναι και οι σειρές που αναφέρουν,από ποια και μετά θα υποστηρίζει το low level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρ' όλο που έχει ειπωθεί καμιά 20αριά φορές ας το ξαναπούμε..Όλες οι DX11 κάρτες υποστηρίζουν DX12, απλά θα υπάρξουν κάποια συγκεκριμένα features που θα τα υποστηρίζουν μόνο οι GTX900+ από NVIDIA και μόνο οι R9 3xx+ από AMD γιατί θα θέλουν D3D Feature Level 12_x.

 

Aξίζει δηλαδή να πάρεις μια κάρτα μόνο και μόνο για τα συγκεκριμένα features από μια dx11 κάρτα, ας είναι και ποιο αργή  ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aξίζει δηλαδή να πάρεις μια κάρτα μόνο και μόνο για τα συγκεκριμένα features από μια dx11 κάρτα, ας είναι και ποιο αργή  ;

Γιατί τώρα έχεις ποιο δυνατή vga από «GTX900+ από NVIDIA και μόνο οι R9 3xx+ από AMD »

Περίμενε να βγει με το καλό,να αρχίσουν να βγαίνουν και μερικά παιχνίδια και μας ξανά ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να βγει παιχνίδι που να έχει τέτοια εφέ που να τα έχει μόνο σε dx12 θα περάσει ένας χρόνος περίπου.

Αν είναι να αλλάξεις έτσι κι αλλιώς τώρα vga το υπολογίζεις και αυτό,αλλά μόνο για αυτό να αλλάξεις vga από τώρα είναι ανούσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...