Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

που μπορω να βρω το παιχνιδι οσο πιο φθηνα γινεται; cd-key προφανως.

Εχω δει στα κλασσικα site,minimum 7 ευρω,εχει πεσει στην αντιληψη σας απο καπου αλλου φθηνοτερα;

Στο steam το βγαζουν sale αρκετα συχνα στα 5,5Ε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε αυτο το παιχνιδι οσες ωρες και αν το παιξω, οσο και να tryhardarw πιστευω πως δε θα μπορεσω ποτε να μαθω να εχω aim.Τι deathmatch λιωνω, τι aim dm.Τιποτα.

Εχω 800 ωρες και ακομα δε μπορω να κανω decent spray και taps.Τι να πω, ισως φταιει και το mouse που ειναι trash.

 

Το βιωνει κανενας αλλος αυτο?? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παιζεις dm μονο, βαλε aim botz και δοκιμασε να κανεις 1taps/sprays απο αποσταση με ak στα bots και στο τελος βαλε να κουνιουνται και κανε track heads με deagle θα δεις μετα οτι στο game το aim σου θα ειναι καλυτερο. Πριν παιξεις επισης κανε μερικα full sprays, δεν ειναι οτι ξεχνας το pattern απλα εγω για παραδειγμα θελω μερικα για να ερθει το muscle memoery  στα timings αν μπω ετσι κατευθειαν μπορει να τα κανω fail στην αρχη.

 

Απο gear ελπιζω οτι δεν παιζεις με acceleration και τιποτα περιεργα settings να σε κρατανε πισω.

 

Προσωπικα πιστευω οτι εχω καλουτσικο aim και spray control(βοηθαει και το πολυ χαμηλο sens μου) απλα ισως ειμαι λιγο inconsistent καποιες φορες. Αυτο που χανω αρκετα ειναι σε game sense αλλα φανταζομαι αυτο ερχεται η με την εμπειρια περισσοτερο και βλέποντας σωστα plays.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το παιχνιδι οσες ωρες και αν το παιξω, οσο και να tryhardarw πιστευω πως δε θα μπορεσω ποτε να μαθω να εχω aim.Τι deathmatch λιωνω, τι aim dm.Τιποτα.

Εχω 800 ωρες και ακομα δε μπορω να κανω decent spray και taps.Τι να πω, ισως φταιει και το mouse που ειναι trash.

 

Το βιωνει κανενας αλλος αυτο?? :P

Γενικώς το ποντίκι παίζει ρόλο. Όταν λες trash το μυαλό μου πάει σε απλό Microsoft ποντίκι. Ένα Gaming mouse σε συνδυασμό με ένα καλό mousepad αλλάζει αισθητά την εμπειρία.

 

Από εκεί και πέρα το aim και το spray control έρχεται μόνο του. Προσωπικά ποτέ δεν ασχολήθηκα με practise σοβαρά. Η συνταγή ειναι πολυ competitive και τον τελευταίο χρόνο μπαίνω που και που σε ελληνικούς dm community servers. Εκεί κάνεις ακόμη καλύτερη εξάσκηση σε διάφορα όπλα.

 

Όσον αφορά τις 800 ώρες μην σε αγχώνει. Και εγώ πχ στις 800 δεν έκανα σοβαρό spray control. Φίλος έχει περάσει τις 1000 και spray ούτε λόγος. Ούτε σωστά One taps. Και χάνει πολύ σε Game sense.

 

Θέλω να καταλήξω πως δεν έχουμε όλοι την ίδια ικανότητα να φτάσουμε στο ίδιο επίπεδο σε συγκεκριμένες ώρες. Έχω παίξει μ άτομα στο rank μου που έχουν τις μισές μου ώρες, και άλλους που έχουν 2000+. Απλά απόλαυσε το παιχνίδι και θα βελτιώνεσαι με τον καιρό :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παιζεις dm μονο, βαλε aim botz και δοκιμασε να κανεις 1taps/sprays απο αποσταση με ak στα bots και στο τελος βαλε να κουνιουνται και κανε track heads με deagle θα δεις μετα οτι στο game το aim σου θα ειναι καλυτερο. Πριν παιξεις επισης κανε μερικα full sprays, δεν ειναι οτι ξεχνας το pattern απλα εγω για παραδειγμα θελω μερικα για να ερθει το muscle memoery  στα timings αν μπω ετσι κατευθειαν μπορει να τα κανω fail στην αρχη.

 

Απο gear ελπιζω οτι δεν παιζεις με acceleration και τιποτα περιεργα settings να σε κρατανε πισω.

 

Προσωπικα πιστευω οτι εχω καλουτσικο aim και spray control(βοηθαει και το πολυ χαμηλο sens μου) απλα ισως ειμαι λιγο inconsistent καποιες φορες. Αυτο που χανω αρκετα ειναι σε game sense αλλα φανταζομαι αυτο ερχεται η με την εμπειρια περισσοτερο και βλέποντας σωστα plays.

Θα το δοκιμασω αυτο το map που λες.mouseaccel δεν εχω οχι, και το sensitivity μου ειναι πολυ χαμηλο για να εχω οσο το δυνατον λιγοτερες ανακριβειες.

 

 

Γενικώς το ποντίκι παίζει ρόλο. Όταν λες trash το μυαλό μου πάει σε απλό Microsoft ποντίκι. Ένα Gaming mouse σε συνδυασμό με ένα καλό mousepad αλλάζει αισθητά την εμπειρία.

 

Από εκεί και πέρα το aim και το spray control έρχεται μόνο του. Προσωπικά ποτέ δεν ασχολήθηκα με practise σοβαρά. Η συνταγή ειναι πολυ competitive και τον τελευταίο χρόνο μπαίνω που και που σε ελληνικούς dm community servers. Εκεί κάνεις ακόμη καλύτερη εξάσκηση σε διάφορα όπλα.

 

Όσον αφορά τις 800 ώρες μην σε αγχώνει. Και εγώ πχ στις 800 δεν έκανα σοβαρό spray control. Φίλος έχει περάσει τις 1000 και spray ούτε λόγος. Ούτε σωστά One taps. Και χάνει πολύ σε Game sense.

 

Θέλω να καταλήξω πως δεν έχουμε όλοι την ίδια ικανότητα να φτάσουμε στο ίδιο επίπεδο σε συγκεκριμένες ώρες. Έχω παίξει μ άτομα στο rank μου που έχουν τις μισές μου ώρες, και άλλους που έχουν 2000+. Απλά απόλαυσε το παιχνίδι και θα βελτιώνεσαι με τον καιρό :)

Ενα gigabyte εχω αλλα παιζει να ειναι χειροτερο απο ms :P

 

Ισως φταιει που δεν παιζω και πολυ competitive (1-2 games τη μερα και αν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω το ματς για να μου δείξει ρανκ μετά το inactivity (1 χρονος φαση). Με βάζει silver 3 silver 2, kek

 

 

 

 

 

 

post-202120-0-35433800-1454755225_thumb.jpg

 

 

ειμαι τουμπανοC :D

 

 

 

. Και πολύ χαίρομαι μιας και το rank συγχωρεί την απόδοση του laptop μου και κάνω και overpower λεμε! Τώρα, έπαιζα με πιτσιρίκια, σπας πλάκα μαζι τους :P

 

Mike ολα αρχίζουν από το σωστό crosshair placement και το positioning. Μετά είναι θέμα μυικής μνήμης ξερωγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα gigabyte εχω αλλα παιζει να ειναι χειροτερο απο ms :P

 

Ισως φταιει που δεν παιζω και πολυ competitive (1-2 games τη μερα και αν).

Δεν υπάρχει λόγος να αναγκασεις τον εαυτό σου να παίξει παραπάνω. Εκτός αν το δεις επαγγελματικά. Το cs go είναι παιχνίδι και το παίζουμε πρωτίστως για την ευχαρίστηση μας. Η βελτίωση έρχεται σταδιακά όπως σε όλα τα υπόλοιπα competitive Games. Απλά απόλαυσε το και με το καιρό θα βλέπεις μεγάλη βελτίωση.

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις κατά τη γνώμη μου είναι να τσεκάρεις διαφορα Video στο YouTube που δίνουν ωραία tips. Επίσης βοηθάει το να παρακολουθείς professional matches (βοηθάει κυρίως αν βρίσκεσαι σε υψηλό rank).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειραζει, ουτως η αλλως πλεον δεν εχω την ορεξη να καιγομαι σε παιχνιδια οπως παλιοτερα :)

 

Παντως βλεπω stream και live matches απο globals με πολλους viewers ενιοτε.Οντως βοηθανε στο movement κλπ αλλα νομιζω πως αυτο που με κοβει ειναι το muscle memory οπως λεει και ο allantin, μιας και δε παιζω πλεον παιχνιδια στην ιδια συχνοτητα που επαιζα 3 χρονια πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειραζει, ουτως η αλλως πλεον δεν εχω την ορεξη να καιγομαι σε παιχνιδια οπως παλιοτερα :)

 

Παντως βλεπω stream και live matches απο globals με πολλους viewers ενιοτε.Οντως βοηθανε στο movement κλπ αλλα νομιζω πως αυτο που με κοβει ειναι το muscle memory οπως λεει και ο allantin, μιας και δε παιζω πλεον παιχνιδια στην ιδια συχνοτητα που επαιζα 3 χρονια πριν.

 

Αυτό με την εμπειρία αποκτιέται. Δεν μπορείς να το πιέσεις. So just enjoy the game :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς το ποντίκι παίζει ρόλο. Όταν λες trash το μυαλό μου πάει σε απλό Microsoft ποντίκι. 

Να σου πω μια μικρη ιστορια, γενικα εγω δεν εχω σκοπο να tryhardarw ουτε να γινω pro ουτε να κανω κατι παραπανω στο game περα απο fun με φιλους αλλα φυσικα σαν competitive ατομο που ειναι μου αρεσει να κερδιζω. Επισης μου αρεσει περισσοτερο ακομα να ασχολουμαι με την παραμικρη λεπτομερεια που μπορει να κανει τη διαφορα πχ mouse/mousepad/pc latency/optimizations κτλπ. Εψαξα λοιπον απο τοτε που ξεκινησα να βρω το ιδανικο mouse και κατεληξα να δοκιμασω αυτα και καποια αλλα που δεν χωρανε στην pic:

 

 

a0KYlS3.jpg

 

Ολα ειχαν τα θετικα τους και τα αρνητικα τους, εκανα αρκετο test σε aim practice maps φυσικα με ακριβως τα ιδια settings κτλπ και κατεληξα στο ec2-a σαν το πιο accurate(εκανε consistent καλυτερα score απο ολα στο aim test) και στο finalmouse σαν το πιο ανετο και γρηγορο in-game.

 

To απλο microsoft ποντικι που λες εχει τον mlt-04 sensor που αναφερουν αρκετοι στο overclock.com ως τον καλυτερο για fps οτι δεν εχει ξεπεραστει ακομα κτλπ αλλα ποτε δεν κάθισα να ασχοληθω μεχρι που βρηκα ενα παλιο WMO στο γραφειο και αποφασισα να του δωσω μια ευκαιρια να δω τι λεει και προς τι το κολλημα μερικων σε ενα παλιο mouse με τεχνολογια 10 χρονων. Οποτε το πηρα σπιτι το εκανα overclock σε 500hz(ειναι 125 default) και του εβαλα hyperglides που ειχα ηδη δευτερο ζευγαρι απο το finalmouse.

 

 

vkGDFZr.jpg

 

 

Ε για να μη λεω πολλα και χωρις υπερβολες με το καλήμερα χωρις warmup εκανε καλυτερα score απο ολα τα mouse που δοκιμασα, το tracking ηταν απιστευτο, τελειο 1:1 σταματαγε ακριβως εκει που θελω και δεν χρειαζοταν να διορθωσω ποτε αν εκανα σωστο aim. Μπηκα σε μερικα games και με ελεγαν hacker γιατι χτυπαγα απιστευτα shots με το usp και γενικα ποτε δεν ειχα καλυτερο aim. Δεν θα το χρησιμοποιησω ομως για αλλους λογους, δεν εχει side buttons που μου ειναι απαραιτητα, το scroll wheel δεν υπαρχει καν και τα m1/m2 buttons ισως απο την χρηση ειναι υπερβολικα light.

 

TL;DR

 

Εχω δοκιμασει 7-8 top competitive mice, κανενα δεν φτανει το παλιο microsoft mouse που βρηκα στο γραφειο σε raw aim και cursor response, κατι λυπηρό φυσικα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως παίζει ρόλο και το MS mouse. Έχω παίξει με πιο παλιό και δεν με βόλευε καθόλου είτε με mousepad είτε χωρίς. Πλέον χρησιμοποιώ το G502 και ο αισθητήρα του είναι εξαιρετικός. Τα side buttons με έχουν βολέψει πολύ αφού εκεί έχω αναθέσει όλα τα nades. Και γενικά δεν το αλλάζω με τίποτα. Το κάθε mouse βολεύει τον καθένα διαφορετικά και για αυτό άλλωστε υπάρχει τόσο μεγάλη ποικιλία. Όσο καλό αισθητήρα να έχει πάντως ένα ποντίκι, αν λείπουν τα side buttons δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν μιλαμε για ολα τα ms mouse, 2-3 ειναι με αυτον τον sensor, υπαρχει και το IM 3.0 το οποιο εχει side buttons και το πουλανε 70-90ε οπως ειδα στο ebay. Και εχω δεν προκειται να το χρησιμοποιησω θα περιμενω τον 3360 σε καλο shell(το G502 ειναι πολυ βαρυ δεν βολευει στο χαμηλο sens και δεν μου αρεσει και το shape) απλα το ειπα οτι καμια φορα κατι παλιο και απλο εχει καλυτερο tech απο κατι συγχρονο και fancy.

 

Τουλαχιστον στους sensor δεν εκαναν αρκετη δουλεια, αλλα το μονο που τους νοιαζει ειναι να προσθετουν λαμπακια RGB 16mill colors αντι να ξεπερασουν εναν 10y old sensor..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15yr old sensor * παρακαλω :D

 

IME 3.0 / IMO 1.1   + steelpad 4D/S&S +  hyperglides ητανε best combo το 2003-2004 

 

http://hyperglide.net/?hg=comments

 

για μενα ιδανικο shell ειναι αυτο του spawn/xornet, συνδυαζει το wide-ness του IME 3.0 ενω ειναι ταυτοχρονα αρκετα πιο κοντο και ελαφρυ. επισης ..... http://aphnetworks.com/review/cooler_master_storm_spawn/008.JPG  dat ring  finger rest  <33333 

 

σε αντιθεση με το KPM που  αναγκαζομαι να το κραταω ετσι  http://cdn.overclock.net/5/5d/900x900px-LL-5de011b8_jyL3Nsh.jpeg

 

 

κατι microsoft laser 6000 / habu  ητανε οντως για πεταμα tracking wise http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=8

 

πανω απο 60 ευρω δεν δινω για ποντικι δεν μπα να κανει τα   headshot μονο του, ειναι καθαρα θεμα ιδεολογιας :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν μιλαμε για ολα τα ms mouse, 2-3 ειναι με αυτον τον sensor, υπαρχει και το IM 3.0 το οποιο εχει side buttons και το πουλανε 70-90ε οπως ειδα στο ebay. Και εχω δεν προκειται να το χρησιμοποιησω θα περιμενω τον 3360 σε καλο shell(το G502 ειναι πολυ βαρυ δεν βολευει στο χαμηλο sens και δεν μου αρεσει και το shape) απλα το ειπα οτι καμια φορα κατι παλιο και απλο εχει καλυτερο tech απο κατι συγχρονο και fancy.

 

Τουλαχιστον στους sensor δεν εκαναν αρκετη δουλεια, αλλα το μονο που τους νοιαζει ειναι να προσθετουν λαμπακια RGB 16mill colors αντι να ξεπερασουν εναν 10y old sensor..

 

To G502 από tests κλπ λένε πως έχει έναν από τους καλύτερους sensors στην αγορά. Δεν θα κάτσω να το ψάξω όπως εσύ γιατί δεν με πολυαπασχολεί. Όσον αφορά το sensitivity που λες δεν παίζω με υπερβολικά χαμηλό εγώ. Είμαι 1.6 sensitivity με 1000dpi. Τώρα που θα πάρω το Qck+ ίσως αλλάξουν λίγο τα δεδομένα (έχω το razer goliathus control και δεν βολεύει τόσο με το g502).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...