Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχαν πεσει παρα πολυ τον τελευταιο καιρο και ειχαν χασει και απο κατι plebs κιολας που ηταν 2nd tier team... Σημερα ηταν η μερα τους απλα. Επαιζε καλα ο friberg, o gtr και ο f0rest. Οι tsm ειναι γνωστη ομαδα που απο το αγχος choke-αρουν, οποτε φυγαν ακλαφτοι... Τωρα να τους δουμε αυριο πως θα παιξουν με lumi ή navi... Παντως το tournament ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα θα το παρουν οι nv.. Αυτοι ουτε choke κανουν ουτε τιποτα...Οι nv δεν χαριζουν καστανα :P

 

Στο Esl Cologne πάντως είχαν θέματα, ιδιαίτερα στο 2ο map με τους Fnatic που ήταν Cobble (το πρώτο που έγινε comeback θεωρώ πως ήταν καθαρά από απίστευτο play των fnatic. Εξάλλου ο ίδιος ο olof είχε πει ότι ήταν το καλύτερο cs που είχαν παίξει). Πάντως και εγώ θεωρώ ότι οι Envy πρέπει να το πάρουν έτσι όπως πάει. Και αύριο αν περάσουν οι Navi δεν βλέπω να καταφέρνουν να νικήσουν τους NiP, ιδιαίτερα αν παίζουν όπως σήμερα.

 

Πάντως με 3 stickers (Envy, Fnatic και Navi) το Bronze μεταλλάκι το εξασφάλισα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και στην dust chokaran οι NV απεναντι στη fnatic στο cologne, ηταν 10-5 μπροστα σαν T και πριν το nerf του M4A1 και δεν μπορεσαν να κανουν 6 rounds σαν CT. Τωρα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα ομως πιστευω θα το παρουν.

 

Εγω ειμαι στο silver στο pic em μετα τα σημερινα. αν περασει η NaVi τελικα λογικα το gold το εχω μονο με τις επομενες προβλεψεις ολες σωστες(αν παιρνεις ποντους στο τελικο γιατι δεν λεει τιποτα) αλλιως με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κερδισει η NV το χανω το gold στο pick em, το fantasy επισης πρεπει να χαθηκε αφου ειχα βαλει μεσα Get_Right.. Καλα να παθω αφου το ηξερα..

 

εγώ πόνταρα στους NAVI και χάσανε στην train που είχαν 100% win rate στις προβλέψεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NIP εχουνε να παιξουν καλα κατι μηνες και χθες friberg,gtr,f0rest went craaaazy!! Ποιες ειναι οι πιθανοτητες?? δεν μπορω ακομα να το πιστεψω...Το σημερινο που φαγαν απο navi,αν και ειχα πονταρει nip, ηταν το λογικο performance τους.Απιστευτα κωλοφαρδοι που νικησαν τους tsm...Τωρα για envy navi ηταν αναμενομενο...Το μονο μαπ που μπορουσαν να παρουν οι navi ηταν η train, αλλα αργησαν παρα πολυ να παρουν μπρος, οποτε...

 

Το πιο random tournament ever μακραν. Ηταν τοσο random ειδικα το performance των nip με tsm που καλιστα αν παιζαν και κανα τζοκερ μπορει να κερδιζαν..f0rest και friberg underperforming για μηνες ξερω γω...οτι ναναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επεσε τιποτα σε εμενα, τελικα gold και στα 2, στο fantasy παραλιγο να χασω το top 5% απο τον get right που εδωσε 4! ποντους μονο(τον ειχα βαλει clutch γιατι ειναι lurker και περιμενα να πανε τελικο), ημουν 2% χτες πηγα 4% σημερα με σχεδον full NV lineup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα ενα drop αλλα ηταν μαπα ειχε 1.90 και το δωσα για να μην πεσει κ αλλο..

 

Εχω μια καταρα αυτες τις μερες :S Ενω παιζω καλα, σε ολα τα match εχω 20 kills, χανουμε ***... Εχω χασει περιπου στα 7 match, wtf??!  Παιζω καλα, παιρνω κανα double kill αλλα ενταξει δεν μπορω να κανω carry ολη την ομαδα, αυτοι που παιζουμε εχει τυχει να χουν και κανα 2 καλους παιχτες, και αυτο που γινεται ολη την ωρα ειναι αυτοι οι 2 παιχτες να τους σκοτωνουν ολους και να μενω μονος μου εγω μαζι με καποιον αλλον, 2v4 ή 2v5 ....  Να πω οτι δεν επαιζα καλα και χαναμε επειδη κανω **** ενταξει αλλα ετσι ****, τι στο διαολο? :P

Δεν μπορω να το πιστεψω εντωμεταξυ και μπαινω συνεχεια αλλα συνεχιζει το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://csgolounge.com/

στα esl παιχνίδια, τα maps έχουν ανακοινωθεί ή "βγαίνουν" πριν αρχίσει το κάθε game; Αν έχουν ανακοινωθεί που μπορώ να τα βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://csgolounge.com/

στα esl παιχνίδια, τα maps έχουν ανακοινωθεί ή "βγαίνουν" πριν αρχίσει το κάθε game; Αν έχουν ανακοινωθεί που μπορώ να τα βρω;

 

Tα maps ανακοινωνονται λιγο πριν αρχισει το παιχνιδι, γιατι αν εχει και καποιο bo3 υπαρχει veto process. Οποτε το map το μαθαινεις οταν αρχισει το match, δεν το ξερεις απο πριν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

They did it again!!! χαχαχαχαχαχαχα κλαιω ρε... Μπηκα game, ειχαμε ρωσο και ελεγε only noobs eco, go force

Τον καναμε kick παιζαμε με bot, χασαμε προφανως...Οι υπολοιποι παιχτες...Ωχ χριστε μου.... Δεν μπορω αλλο, νιωθω οτι παιζω σε casual πλεον....Δεν ξαναμπαινω solo. supreme is for laughs!!!

 

Το καλο ειναι οτι ουτε κανω rage κτλ μονο γελαω. Πλεον δεν με ενδιαφερει τοσο και ειδικα το rank,απλα απογοητευομαι επειδη δεν μπορω να ευχαριστηθω το παιχνιδι πλεον. Θελω να μπω να παιξω 1 παιχνιδι με decent players και δεν μπορω. Ειναι τοσο θλιβερο που σκεφτομαι να αγορασω ESEA να παιξω κανενα, γιατι σε κανα 2μηνο μπαινω και στρατο και θα κανω να παιξω cs ποσο καιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

They did it again!!! χαχαχαχαχαχαχα κλαιω ρε... Μπηκα game, ειχαμε ρωσο και ελεγε only noobs eco, go force

Τον καναμε kick παιζαμε με bot, χασαμε προφανως...Οι υπολοιποι παιχτες...Ωχ χριστε μου.... Δεν μπορω αλλο, νιωθω οτι παιζω σε casual πλεον....Δεν ξαναμπαινω solo. supreme is for laughs!!!

 

Το καλο ειναι οτι ουτε κανω rage κτλ μονο γελαω. Πλεον δεν με ενδιαφερει τοσο και ειδικα το rank,απλα απογοητευομαι επειδη δεν μπορω να ευχαριστηθω το παιχνιδι πλεον. Θελω να μπω να παιξω 1 παιχνιδι με decent players και δεν μπορω. Ειναι τοσο θλιβερο που σκεφτομαι να αγορασω ESEA να παιξω κανενα, γιατι σε κανα 2μηνο μπαινω και στρατο και θα κανω να παιξω cs ποσο καιρο...

name στο cs??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες φορες εχουμε αναρωτηθει γιατι ενω ειμαι σιγουρος οτι σημαδευα στο κεφαλι του αλλουνου, οχι αυτες που ξερεις οτι εκανες μλκια αλλα απλα κανεις rage, εκτος απο τα hitboxes που παλιοτερα υπηρχε μεγαλο θεμα αλλα τωρα εχουν "φτιαχτει", ο κυριοτερος λογος εκτος του lag ειναι το accuracy των οπλων.

 

Αυτο το ηξερα και παλιοτερα αλλα δεν το ειχα γραψει ποτε, αλλα μιας και βλεπω διαφορα threads και στο reddit ας πω 2 πραγματα γι αυτο.. Η αιτια στο παραπανω προβλημα ειναι το weapon accuracy. Οταν πυροβολας με ενα οπλο στο Counter Strike η σφαιρα δεν πηγαινει στο κεντρο του crosshair (δλδ 100% accuracy), προφανως μιλαω για την περιπτωση που δεν κουνιεσαι και ακομα και οταν κανεις crouch. H σφαιρα πηγαινει σε ενα vicinity, δλδ μια μικρη περιοχη γυρω απο το κεντρο του crosshair, που σημαινει οτι υπαρχει ενα error (αποκλιση) σε καθε οπλο και ετσι αλλαζει το accuracy για καθε οπλο.

 

Το θεμα ειναι οτι το counter strike ειναι παιχνιδι και δεν ειναι η πραγματικοτητα και ετσι ενα παιχνιδι που βασιζεται καθαρα στο skill εχει ενα μεγαλο RNG factor (δηλαδη random). Υπαρχει ενα βιντεο που εκανε καποιος για να δειξει το accuracy του AK και βγαινει οτι σε αποσταση  pit-ramp (dust2) εχει 36% accuracy μονο! Τι σημαινει αυτο με λιγα λογια.. Οτι οταν εσυ πυροβολας για να πετυχεις τον αλλον, το αν θα τον πετυχεις δεν εξαρταται απο το ποσο καλα σημαδευεις αλλα απο το ποσο τυχερος εισαι για το αν οι σφαιρες θα πανε στο κεντρο του crosshair.

 

Επισης συμπληρωματικο σε αυτο, οπως και εγω εχω αναρωτηθει απειρες φορες ενω εκανα burst 3 σφαιρων (στο οποιο εκανα control το recoil) και πετυχα 1 HS γιατι δεν τον εχω σκοτωσει?? Γιατι μου λεει 89 in 1 hit, υποθετωντας M4?? Οταν πετυχαινεις HS ενα μοντελο στο  Counter Strike και ακουγεται το χαρακτηριστικο Dink (hence the I dinked him) το μοντελο κουναει το κεφαλι ως αποτελεσμα του HS που πηρε και φορουσε helmet. Αυτο σημαινει οτι μεχρι να γινει το animation του κεφαλιου που κουνηθηκε ολες οι επομενες σφαιρες δεν θα κανουν καν register επειδη το μοντελο κουνησε το κεφαλι :P Αυτο ειναι κατι το οποιο δεν το ξερουν ολοι και το ειχα παρατηρησει μια φορα σε offline server που δοκιμαζα διαφορα και το λεω προς δικη σας ενημερωση.

 

Παραθετω και το βιντεο που δειχνει το accuracy που ειπα παραπανω.. Gimmie your thoughts people

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το crosshair το εχω παρατηρησει και γω και με εκνευριζει αφανταστα, στην αρχη νομιζα οτι εφταιγα εγω.Ειναι ο αλλος πλατη, ακινητοι και οι 2, το crosshair στο κεφαλι, βαραω και δεν τον παιρνει επειδη η σφαιρα αποφασισε να παει στην πανω δεξια γωνια του crosshair, γυρναει και με τρωει.

 

Το εχουν καταστρεψει το tap-shooting στο csgo.Οσοι επαιζαν 1.6 θα καταλαβετε τι εννοω.Πλεον το μονο που ακους στους σερβερ ειναι ενα ΠΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ η ενα ΦΡΡΡΡΡΡΡΡΡ αναλογα με το weapon, δεν υπαρχει tap.Ασε που λογω αυτου με το crosshair πρεπει να στοχευεις chest height εκτος και αν εισαι τυχερος και κανουν ολα register στο κεφαλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...