Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

vlgeor@

1-Τι τροφοδοτικο εχεις;

 

Eαν εχεις καλο τροφοδοτικο,βλεποντας τα ιδια συμπτωματα και σε αλλους χρηστες,μου φαινεται η gigabyte το εκανε το "θαυμα" της μετα απο τοσα χρονια.Μακαρι να ειναι θεμα bios,και να τελειωνετε.Μην ειναι κανα γενικευμενο μονο της 780ti,ευχομαι.

Θα σου ελεγα να στειλεις κανα email,στην gigabyte με λιγα λογια περιγραφοντας αυτο που εχεις.Σιγουρα θα εχουν παρει κι αλλα,και θα το ψαχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Corsair 600αρι . Δεν περναει το συστημα τα 450 ποτε. Θα στειλω στη gigabyte email. Το memory leak πως το τσεκαρω? Σε καποιο forum του εξωτερικου το οποιο μου διαφευγει τωρα καποιος με αντιστοιχο προβλημα ισχυριζεται οτι το ελυσε με registry cleaner λογω του οτι του ειχαν μεινει υπολειματα drivers απο την amd... δεν μου φαινεται λογικο βεβαια αλλα θα το δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε καποιο forum του εξωτερικου το οποιο μου διαφευγει τωρα καποιος με αντιστοιχο προβλημα ισχυριζεται οτι το ελυσε με registry cleaner λογω του οτι του ειχαν μεινει υπολειματα drivers απο την amd... δεν μου φαινεται λογικο βεβαια αλλα θα το δοκιμασω

Εαν δεν ειχες amd πιο μπροστα,θα σου ελεγα να εισαι λιγο προσεκτικος με το registry cleaner,και αναλογως ποιο θα χρησιμοποιησεις.

Ολα ΔΕΝ ειναι για σβησιμο.Μπορει να σου ρημαξει το συστημα.Ποια ηταν η προηγουμενη καρτα σου;

Απο την στιγμη που εχεις μια τοσο καλη καρτουλα,θα σου ελεγα να εκανες ενα φορματ και απο την αρχη τα τελευταια drivers.

ΑΝ φυσικα δεν σου ειναι μπελας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amd 7970 ειχα. Προσπαθω μηπως αποφυγω το φορματ. Βεβαια ως εσχατη λυση θα το δοκιμασω τελευταιο

Tοτε οντως καθολου παραξενο να παιζει κατι τετοιο.

Αν με φορματ δεν επιλυθει,τοτε μονο στην μαμα gigabyte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα.

 

εχω στο pc της υπογραφης μου την msi gtx 560 ti εδω και κανα δυμηνο. λειτουργει κανονικα με μια ιδιαιτεροτητα ομως: αυτη τη στιγμη εχω τους drivers 311.06 τους οποιους εβαλαν τα windows 7 μονα τους μετα απο φορματ, οτι νεοτερο εχω δοκιμασει φορτωνουν την καρτα στο 100% της λειτουργιας της ακομα και σε idle με αποτελεσμα να κολλανε τα παντα. εχει αντιμετωπισει κανενας το ιδιο προβλημα;

 

edit:

ενα αλλο θεμα που εχω και ισως να συνδεονται μεταξυ τους ειναι το εξης.

οταν παιζω ενα απαιτητικο σε γραφικα παιχνιδι μετα απο καποιο διαστημα μαυριζει η οθονη και πεφτουν πολυ οι στροφες των ανεμιστηρων της gpu (σαν να σβηνει η οθονη και να μπαινει σε idle η gpu δηλαδη) . αυτο συμβαινει για 5 δευτερα περιπου και μετα ολα επανερχονται κανονικα,συμβαινει συχνα ομως και ειναι αδυνατο να παιξω. η θερμοκρασια της καρτας φτανει λιγο πανω απο τους 70 βαθμους. σε stress test που εκανα με το kombustor δεν μου εβγαλε κανενα προβλημα. καμια ιδεα;

Επεξ/σία από dspug7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος ισχυρίζεται ότι έκανε εκ νέου flash το bios της motherboard και η κάρτα δούλεψε σωστά. Έκανα την εξής δοκιμή. Μπήκα στα settings του bios της Motherboard (gigabyte και αυτη) και βρηκα μια χαζομάρα που λέει 3d mark boost enable το οποιο και έκανα disable. Σε δοκιμή εχθές σε metro ll έπαιξε απροβλημάτιστα 1.5 ώρες... Λές να ήταν αυτό? Δυστυχώς δεν έιχα χρόνο για περαιτέρω τεστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος ισχυρίζεται ότι έκανε εκ νέου flash το bios της motherboard και η κάρτα δούλεψε σωστά. Έκανα την εξής δοκιμή. Μπήκα στα settings του bios της Motherboard (gigabyte και αυτη) και βρηκα μια χαζομάρα που λέει 3d mark boost enable το οποιο και έκανα disable. Σε δοκιμή εχθές σε metro ll έπαιξε απροβλημάτιστα 1.5 ώρες... Λές να ήταν αυτό? Δυστυχώς δεν έιχα χρόνο για περαιτέρω τεστ...

 

΄Αγωστες οι βουλές της Gigabyte. Κάνε μερικές δοκιμές ακόμα να σιγουρευτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος ισχυρίζεται ότι έκανε εκ νέου flash το bios της motherboard και η κάρτα δούλεψε σωστά. Έκανα την εξής δοκιμή. Μπήκα στα settings του bios της Motherboard (gigabyte και αυτη) και βρηκα μια χαζομάρα που λέει 3d mark boost enable το οποιο και έκανα disable. Σε δοκιμή εχθές σε metro ll έπαιξε απροβλημάτιστα 1.5 ώρες... Λές να ήταν αυτό? Δυστυχώς δεν έιχα χρόνο για περαιτέρω τεστ...

Πρεπει να ανεβασεις το χρονικο οριο του testing,διοτι μπορει να ειναι και τυχαιο.Εγω θα σιγουρευομουν με αυτα που ειπες πιο πανω,στο ιδιο παντα game πανω απο 3ωρο.

Επειδη δεν εχω gigabyte Μητρικη,ουτε ξερω καν τι κανει αυτη η λειτουργια.Να υπαρχει τετοιο προβλημα με θεμα μητρικης,λιγο ψιλοχαζουτσικο το βλεπω,αλλα ποτε δεν ξερεις.

Συνεχισε το testing,και πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζο μου ακουγεται και εμενα αλλα δεν το αποκλειω καθοτι η motherboard που εχω στην αρχη δεν υποστηριζε καθολου την 780ti. Δεν εβγαζε δηλαδη καθολου σημα. Περασα το νεο bios της μητρικης και την αναγνωρισε. Επομενως οι ρυθμισεις της μητρικης παιζουν ρολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...