Προς το περιεχόμενο

Επεσε καφές σε laptop


nicoc89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επεσε μια κούπα κρύος καφές στο φορητό μιας φίλης μου. τον γύρισε ανάποδα σε θέση για να φύγουν οι καφέδες και έβαλε απο κάτω χαρτί κουζίνας. Μόλις έπεσε ο καφές τράβηξε την πρίζα απο το ρευμα(είχε και την μπαταρία επάνω) και προσπάθησε να τον κλείσει αλλα μέσα σε 7-8 δευτερόλεπτα έσβησε πριν προλάβει να κάνει τερματισμό.

δεν έβγαλε καπνούς ούτε ακούστηκε κάποια τσαφ κλπ.
Τώρα τι γίνεται ?Χάλασε ή υπάρχει περίπτωση να σωθεί ?
Ειναι απο Πάτρα που μπορεί να τον πάει να τον κοιτάξουν ? Το πλαίσιο δεν το έχω σε εκτίμηση (είχα πάει παλιότερα pc και βρήκα το διάολο μου) οπότε τι άλλες επιλογές υπάρχουν ?

ειναι μάρκας Dell και ειναι εκτός εγγύησης . Σκέφτομαι μήπως ειναι καλύτερα να το στείλει στην αντιπροσωπία (εσείς τι λέτε??).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εβγαλε τη μπαταρια να τη βγαλει και να αφησει το λαπτοπ αναποδα για μια-δυο μερες μπας και στεγνωσει.μπορει να χρησιμοποιησει και μπιστολακι στο χαμηλο και στο παγωμένο αερα ή καποιο ανεμιστηρα και αυτο στο χαμηλο γενικα ενα απαλο αερακι.να χρησιμοποησει και κανα πανακι με μικροινες για να καθαρισει οπου επεσε καφες και να προσευχηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου συνέβη το ίδιο σε τηλεκοντρόλ και λαπτοπ , και στα δυο  έκανα το ίδιο , δίπλα στο ζεστό καλοριφέρ για 2 μέρες και κατά παράξενω τρόπο δούλεψαν και τα δύο ...!!  :blink:  :huh:  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα έπεσε ενα μπολ με γαλα και δημητριακα .

το γυρισα αναποδα το αφησα στο μπαλκονι το βραδυ και το πρωι το πηρα το συνδεσα κανονικα με την μπαταρια του

και να σου πω οτι μπηκε σε συντομο χρονο στα Windows και θυμαμαι τοτε επεζε ενα παιχνιδι (Metin 2) και παντα κολουσε αυτο

αλλα απο τοτε και μετα δν το ξαναειδα να κολαει.

το λαπτοπακι μου πηρε τις βιταμηνες του και τρελαθηκε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχχααχ δεν είμαι τόσο αισιόδοξος για τον καφέ , είχε κ ζάχαρη
της είπα να μη περιμένει πολλά .. αμα ανοίξει και δουλέψει αυριο βράδυ έχει καλός , αλλιώς το πάει σε τεχνικό κ βλέπει 
η μόνη βλακεία ειναι πως ηταν σχετικά καλό laptop (best buy 800-900 euro πριν κανα χρόνο) κ ότι είχε βγει απο την εγγύηση 
τέσπα , θα δούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά κάναμε ότι προτείνατε αλλα άναψε για λίγο (1 λεπτό κ κάτι με μπαταρία) και έκλεισε 
πάει να ανάψει αλλα κλείνει  
αν είχε καεί η μητρική θα άναβε το λαμπάκι του power? (έστω για λίγο?) ή δεν θα έδινε καθόλου ρεύμα ?
θα το στείλει σε ενα φίλο που φτιάχνει laptop να το κοιτάξει κ βλέπουμε
της είπα να μην έχει ελπίδες αλλα δε χάνει κ τίποτα ,free θα το κοιτάξει.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...