Προς το περιεχόμενο

Πατοι Παπουτσιων


stormrain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παιδες ψαχνω πατους για παπουτσια (προφανως :P ).

 

Γενικα παιζει υπερβολικα πολυ ορθοστασια στη δουλεια και ενω τα παπουτσια που εχω θα ελεγα πως ειναι ολα ανετα, μαλλον χρειαζομαι και κατι για σωστη στηριξη του ποδιου και γενικα για εξτρα ανεση. 

 

Μοναδικος περιορισμος η αγορα να γινει απο e-shop  Ελλαδας, οχι γιατι εχω γενικα κανενα προβλημα με τις αγορες απο εξωτερικο, αλλα τους ψιλοβιαζομαι και καποιους που ειδα στο amazon για ενημερωση δεν τους στελνουν στη χωρα μας. Για ebay δεν το συζηταω, δεν υπαρχει περιπτωση να περιμενω 20ημερο για κατι τετοιο :)

Επισης σχετικα με την τιμη επειδη θελω κατι πραγματικα καλο, δεν εχω καποιο προβλημα (θεωρω πως το max των 30 ευρω ειναι καλο με βαση την ερευνα που εκανα), αλλα εννοειται πως αν καταληξουμε στο "ολοι ιδιοι ειναι μωρε παρε εκει εναν" δε θα παρω τους ακριβοτερους.

 

Το προβλημα ειναι πως ειμαι εντελως ασχετος. Πχ Link.png Site: αυτοι μου γεμισαν το ματι αλλα υποθετω πως ειναι κυριως για αθλητικες δραστηριοτητες ενω εμενα με ενδιαφερει καθαρα η ορθοστασια, ουτε περπατημα ουτε κατι αλλο. Προφανως βεβαια αν οι συγκεκριμενοι κανουν ΚΑΙ για ορθοστασια τους χτυπαω και τελος.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πόλλα κέντρα που κάνουν δωρεάν πελματογράφημα και σου λένε αν χρειάζεσαι ειδικούς πάτους ή όχι. Από παπούτσια να πάρεις τέτοια ώστε να μην είναι ευθεία αλλά η σόλα τους να είναι πιο χοντρή πίσω ώστε να σηκώνεται πιο ψηλά η φτέρνα σου. 
Εγώ επειδή στέκω αρκετά στη δουλεία μου έχω crocs :D ή Nike free 3 ή κάτι άλλα ορθοπεδικά που τα έχω αγοράσει όμως απο εδώ, Σουηδία και επίσης χρησιμοποιώ compression κάλτσες για καλύτερη κυκλοφορία του αίματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν φταίνε οι πάτοι τα παπούτσια φταίνε κυρίως. Ρώτα τον Τούφα, βρες καμιά πρώην σου νοσοκόμα, ή κανέναν τσολιά.

Θενξ, το πρωτο ειναι επιλογη, το δευτερο δεν παιζει (ουτε καν σε γνωστη) και το τριτο ημουν (περιπου), κατι κλασικους βαζαμε που δεν εκαναν και πολλα πραγματα. :)

 

Θενξ παιδια θα παω και σε φαρμακειο, απλα ελεγα αν υπηρχε κατι δοκιμασμενο. Το πελματογραφημα θα ηταν καλη φαση αλλα δε νομιζω να βρω χρονο για κατι τετοιο γμτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

είχα πάρει πάτους συλικόνης από φαρμακείο 28-30€ σιλικόνης πρέπει νάναι, πολύ καλοί επισης

 

Τι παπαπανω προσφερουν, και κανουν τοσο ακριβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι μαλακοί, καιι διαμοιράζουν το βάρος; τι να σου πω.. πάντως το κακό είναι ότι από μπροστά είναι κομμένοι στα δάχτυλα, και εμένα με ενοχλεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιλικόνης από φαρμακείο έχω δοκιμάσει και γω σε δουλειά με πολύ ορθοστασία και ήταν πολύ καλοί (και με μάπα παπούτσι). Επίσης, έχω δει ότι στα intersport έχουν ένα μηχάνημα που διαβάζει το πέλμα σου και σου βρίσκει ποιοι πάτοι σου ταιριάζουν, αν βολεύει ρίξε μια ματιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ψαχνω πατους για παπουτσια (προφανως :P ).

 

Γενικα παιζει υπερβολικα πολυ ορθοστασια στη δουλεια και ενω τα παπουτσια που εχω θα ελεγα πως ειναι ολα ανετα, μαλλον χρειαζομαι και κατι για σωστη στηριξη του ποδιου και γενικα για εξτρα ανεση.

 

Μοναδικος περιορισμος η αγορα να γινει απο e-shop Ελλαδας, οχι γιατι εχω γενικα κανενα προβλημα με τις αγορες απο εξωτερικο, αλλα τους ψιλοβιαζομαι και καποιους που ειδα στο amazon για ενημερωση δεν τους στελνουν στη χωρα μας. Για ebay δεν το συζηταω, δεν υπαρχει περιπτωση να περιμενω 20ημερο για κατι τετοιο :)

Επισης σχετικα με την τιμη επειδη θελω κατι πραγματικα καλο, δεν εχω καποιο προβλημα (θεωρω πως το max των 30 ευρω ειναι καλο με βαση την ερευνα που εκανα), αλλα εννοειται πως αν καταληξουμε στο "ολοι ιδιοι ειναι μωρε παρε εκει εναν" δε θα παρω τους ακριβοτερους.

 

Το προβλημα ειναι πως ειμαι εντελως ασχετος. Πχ Link.png Site: http://www.athlotypo.gr/product.asp?catid=1243">αυτοι μου γεμισαν το ματι αλλα υποθετω πως ειναι κυριως για αθλητικες δραστηριοτητες ενω εμενα με ενδιαφερει καθαρα η ορθοστασια, ουτε περπατημα ουτε κατι αλλο. Προφανως βεβαια αν οι συγκεκριμενοι κανουν ΚΑΙ για ορθοστασια τους χτυπαω και τελος.

 

Ευχαριστω

Τα athletes foot έχουν πάτους. Να πας να δεις. Οι πιο ακριβοί κάνουν περίπου 45€ και είναι από σιλικόνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...