Προς το περιεχόμενο

Steam Κάρτες Ανταλλαγών (Trading Cards) και Badges


krokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχει φτάσει κανείς το όριο στις πωλήσεις στο μάρκετ? ζητάει φορολογικές δηλώσεις και τέτοια. it really sucks...

 

Καμία φορολογική δήλωση. Απλώς δηλώνεις πως δεν είσαι κάτοικος ΗΠΑ (αν φυσικά δεν είσαι), βάζεις 2-3 στοιχεία (όνομα, διεύθυνση, χώρα κτλ) και αυτό είναι.

 

Το όριο είναι στις 200, μου έβγαλε την ενημέρωση στις 151.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία φορολογική δήλωση. Απλώς δηλώνεις πως δεν είσαι κάτοικος ΗΠΑ (αν φυσικά δεν είσαι), βάζεις 2-3 στοιχεία (όνομα, διεύθυνση, χώρα κτλ) και αυτό είναι.

 

Το όριο είναι στις 200, μου έβγαλε την ενημέρωση στις 151.

ζητάει τίποτα αποδεικτικά? ή μπορείς να βάλεις fake στοιχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητάει τίποτα αποδεικτικά? ή μπορείς να βάλεις fake στοιχεία?

 

Αποδεικτικά όχι, δεν ζητάει. Αλλά ουσιαστικά συναινείς πως τα στοιχεία που έχεις βάλει είναι πραγματικά και πως δεν είσαι κάτοικος ΗΠΑ.

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να βάλεις fake. Όνομα, διεύθυνση, χώρα, ΤΚ ζητάει. Στοιχεία που τα θέλει και σε περίπτωση που κάνεις κάποια αγορά με πιστωτική κτλ (άρα μπορεί να κάνει καμία διασταύρωση μεταξύ των δύο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βοηθήστε κάποιος έμπειρος...

Έχω μαζέψει καμια 400ρια+ κάρτες με αποκλειστικό σκοπό να τις πουλήσω για να πάρω κανα παιχνιδάκι στα sales.

Βλέπω κάποιες πωλούνται στα 0,08 πχ και δίνουν 15 gems κι άλλες στην ίδια τιμή δίνουν 4 gems. Αξίζει σε κάποια περίπτωση να κάνεις τις κάρτες gems; Υπάρχει κάποιος "κανόνας"; Αξίζει να προσπαθήσω να craftarw κάτι ώστε να το πουλήσω ακριβότερα; (συλλογες-emoticons κτλ δε με πολυενδιαφέρουν)

 

Ευχαριστώ

Για να πουλήσεις τα gems πρέπει να φτιάξεις ένα σάκο από gems.

Ένας σάκος αποτελείται από 1000 gems.

Ένας σάκος κοστίζει λιγότερο από 80 cents. Δε συμφέρει ούτε για αστείο.

 

 

Βάλε αυτό (chrome-firefox)

http://www.enhancedsteam.com/ 

 ή αυτό (μόνο chrome)

https://chrome.google.com/webstore/detail/steam-inventory-helper/cmeakgjggjdlcpncigglobpjbkabhmjl 

Όταν κάνεις login από browser αυτά τα add-ons προσθέτουν ένα έξτρα κουμπάκι στο inventory για καταχώρηση αντικειμένων με 1 κλικ και στη χαμηλότερη τρέχουσα τιμή. Σίγουρα θα σε βοηθήσει να πουλήσεις τις 400+ κάρτες. Όλα αυτά με τη προυπόθεση ότι έχεις φτιάξει ήδη το Steam guard για επιβεβαίωση από το κινητό (mobile authenticator), ώστε να μπορείς να πουλήσεις άμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από πότε ισχύει στο steam ότι για να πουλήσεις κάρτες χρειάζεται να έχεις κάνει τουλάχιστον μία αγορά από το steam στο χρονικό διάστημα μεταξύ τουλάχιστον 30 ημερών και ενός χρόνου; Μέχρι πριν κανένα μήνα πουλούσα κανονικά κάρτες και τώρα δεν μου το επιτρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το τέλος των εκπτώσεων δεν ανεβαίνει η αξία των καρτών στο μάρκετ?

Αφού τότε όσο θέλουν να κάνουν τα badges θα ψάχνονται να αγοράσουν όσες τους λείπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το τέλος των εκπτώσεων δεν ανεβαίνει η αξία των καρτών στο μάρκετ?

Αφού τότε όσο θέλουν να κάνουν τα badges θα ψάχνονται να αγοράσουν όσες τους λείπουν.

Υπάρχει τέτοια υπερπροσφορά που συμβαίνει το αντίθετο. Κάθε μέρα που περνάει η αξία τους πέφτει.

Βασικά η πλειοψηφία πουλάει και θα τις βάλουν όσο όσο για να μην τους μείνουν την τελευταία ημέρα λήξης τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις ειναι ηλίθιοι εκει πέρα;

βαζω τελικά να πουλήσω τις κάρτες οσο πιο φτηνά γίνεται γιατι εχω γεμίσει 3-4 απο ενα ειδος, μου λεει οκ θα γινει κρατηση 15 μερες κλπ.

παταω οκ

μου λεει εχει σταλεί email με οδηγίες

ανοιγω το mail πατάω κατοχύρωση πώλησης,ανοιγει ο browser βαζω στοιχεία και λεει ΔΕΝ μπορώ να πουλήσω γιατι δεν έχω ενεργοποιημένο το steam guard στην συγκεκριμενη συνδεση για πάνω απο 7 μέρες.

Αυτοι λεφτά δεν βγάζουν με τις πωλήσεις τι ζορι τραβάνε μαμω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ξεκινήστε την κλάψα ή το κράξιμο αναλογιστείτε λίγο την πιθανότητα να αποκτήσει κάποιος πρόσβαση στο λογαριασμό σας και να τα κάνει όλα πουτάνα.Γι' αυτό βάλανε το authenticator να είναι πλέον επί της ουσίας αναγκαίο παντού.Κόβω το πέος μου πάντως αν την παθαίνατε οι ίδιοι κ η valve δεν είχε φροντίσει να προσφέρει στοιχειώδη μέσα προστασίας θα κράζατε για το πόσο τρύπιοι είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ξεκινήστε την κλάψα ή το κράξιμο αναλογιστείτε λίγο την πιθανότητα να αποκτήσει κάποιος πρόσβαση στο λογαριασμό σας και να τα κάνει όλα πουτάνα.Γι' αυτό βάλανε το authenticator να είναι πλέον επί της ουσίας αναγκαίο παντού.Κόβω το πέος μου πάντως αν την παθαίνατε οι ίδιοι κ η valve δεν είχε φροντίσει να προσφέρει στοιχειώδη μέσα προστασίας θα κράζατε για το πόσο τρύπιοι είναι.

Το steam guard κλπ συνοδεύεται και απο smartphone για να το λειτουργήσεις.

Αν ειναι να το βγάλουν,ας το βγάλουν για ΟΛΕΣ τις πλατφόρμες να μην υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...