Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το dpad του controller elite ειναι απλα θεικο….(αναφερομαι στο 9εδρο σφαιρικο dpad)πολυ μπροστα…επρεπε να το ειχαν σε ολους τους βασικους μοχλους και OXI μονο στο elite…….γενικα πιστευω οτι αν φτιαξουν μερικα πραγματακια στην microsoft σχετικα με το xbox one τοτε θα ξεπερασουν την sony...

http://i.ebayimg.com/images/g/uDUAAOSwDNdVx2mj/s-l300.jpg

Καλή φάση θα ήταν.

Την Sony όμως την έχουν ξεπεράσει ήδη... Το DS4 είναι το χειρότερο χειριστήριο που έχει φτιαχτεί ποτέ για το Playstation.

1) Κάκιστη μπαταρία.

2) Πολλά έχουν προβλήματα με τα Thumbsticks.

3) Πολλά έχουν προβλήματα με το R1 και L1 που κολλάνε.

4) Μέτριος σχεδιασμός και εργονομία. Αν και υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλή φάση θα ήταν.

Την Sony όμως την έχουν ξεπεράσει ήδη... .......

 

Tο PCgamer και όχι μονο....εδωσε το χρiσμα στο DS4 του καλητερου controller??Ότι άλλο είναι απλες οδοντόβουρτσες.......οσο για αυτά που αναφέρεις....εχω τρια DS4...το ένα είναι day one και το ειχα τοσο για την κονσολα οσο και για το PC(..αυτό το layout του Xbox δεν μπορεσα να το συνηθισω 4 χρονια τωρα σε αντιθεση με το layout του PS DS4 οπου με αυτό μεγαλώσαμε και που μολις το επιασα ηρθε και εδεσε με το χερι μου) για πανω από ένα χρονο μετα αγορασα ένα μονο για το PC και πεταξα το xbox 360 στο...συρταρι....αν το δεις θα νομιζεις ότι το αγορασα πριν μια βδομαδα και δεν παρουσιασε τι-πο-τα από αυτά που αναφέρεις,τοσο σε μενα οσο και σε καμια 200 φιλους που εχω στο ps...προβλήματα ειχαν καποιοι συμφωνω εν μερει,διαδικτυο είναι αυτό!!...αλλα ημαρτον αυτή η προπαγανδα...δεν κουραστηκατε??Τη να κανουμε τωρα δηλαδή....σ'αυτή τη γενια κονσολων προτοπορο είναι το PS4.....,σωστο η λαθος,αρεσει δεν αρεσει σε καποιους,ετσι εχουν τα πραγματα..και στο φιναλε συγκριτικα με ολες τις κονσόλες είναι η ΚΑΛΗΤΕΡΗ αυτή την στιγμη, από οπου και αν το δεις,δεν το λεω εγω το λενε οι πωλήσεις...διαλέγεις και παιρνεις.

Αυτα...εντελως φιλικα...

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο PCgamer και όχι μονο....εδωσε το χρiσμα στο DS4 του καλητερου controller??Ότι άλλο είναι απλες οδοντόβουρτσες.......οσο για αυτά που αναφέρεις....εχω τρια DS4...το ένα είναι day one και το ειχα τοσο για την κονσολα οσο και για το PC(..αυτό το layout του Xbox δεν μπορεσα να το συνηθισω 4 χρονια τωρα σε αντιθεση με το layout του DS4 που μολις το επιασα ηρθε και εδεσε με το χερι μου) για πανω από ένα χρονο μετα αγορασα ένα μονο για το PC και πεταξα το xbox 360 στο...συρταρι....αν το δεις θα νομιζεις ότι το αγορασα πριν μια βδομαδα και δεν παρουσιασε τι-πο-τα από αυτά που αναφέρεις,τοσο σε μενα οσο και σε καμια 200 φιλους που εχω στο ps...προβλήματα ειχαν καποιοι συμφωνω...αλλα ημαρτον αυτή η προπαγανδα...δεν κουραστηκατε??Τη να κανουμε τωρα δηλαδή....σ'αυτή τη γενια κονσολων προτοπορο είναι το PS4.....,σωστο η λαθος,αρεσει δεν αρεσει σε καποιους,ετσι εχουν τα πραγματα..και στο φιναλε συγκριτικα με ολες τις κονσόλες είναι η ΚΑΛΗΤΕΡΗ αυτή την στιγμη, από οπου και αν το δεις,δεν το λεω εγω το λενε οι πωλήσεις...διαλέγεις και παιρνεις.

Δυο χειριστήριο έχω ps4 και τα δύο έβγαλαν πρόβλημα με μέτρια χρήση... Για ποια προπαγάνδα μιλάς? Το ότι έχει πρόβλημα το χειριστήριο δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν το γνωρίζουν, από το Chassis C και μετά έχουν βελτιώσει το DualShock 4 (σκανδάλες-ελατήρια-μοχλοί).

 

Το μοναδικό θέμα που παραμένει είναι η αυτονομία, αλλά αυτό ίσως φτιαχτεί με software update (turn off LED).

 

Τέλειο δεν είναι κανένα χειριστήριο, π.χ. του One θέλει αγορά μπαταριών ή battery pack. Ότι έχει καλύτερη αυτονομία, έχει, αλλά μόνο αφού βάλεις το χέρι στην τσέπη για μπαταρίες.


Το DS4 είναι το χειρότερο χειριστήριο που έχει φτιαχτεί ποτέ για το Playstation.

 

 

Μέτριος σχεδιασμός και εργονομία. Αν και υποκειμενικό.

 

Αν το DS4 είναι το χειρότερο, τότε το DS3 τι είναι; Νομίζω υπερβάλλεις λίγο...

 

Εργονομικά είναι καλύτερο του DS3. Υποκειμενικό είναι το αν προτιμάς συμμετρικούς ή ασύμμετρους μοχλούς. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα. Προσαρμόζομαι εύκολα και στα 2 σχέδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο χειριστήριο έχω ps4 και τα δύο έβγαλαν πρόβλημα με μέτρια χρήση... Για ποια προπαγάνδα μιλάς? Το ότι έχει πρόβλημα το χειριστήριο δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή κονσόλα. 

 

....ειπα ότι συμφωνω ...εν μερει...και είναι με το μοναδικο που συμφωνω (Thumbsticks)...απλα σε εμενα(...και όχι μονο) δεν εχει τυχει τιποτα από όλα αυτά..ετσι απλα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο δεν είναι κανένα χειριστήριο, π.χ. του One θέλει αγορά μπαταριών ή battery pack. Ότι έχει καλύτερη αυτονομία, έχει, αλλά μόνο αφού βάλεις το χέρι στην τσέπη για μπαταρίες.

Επαναφορτιζομενες με 6 ευρω και καθαριζεις για πολυ καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο Eneloop για επαναφορτιζόμενες (πιο ακριβές, αλλά αξίζουν)... και βάλε και το κόστος του φορτιστή.

Eγω εχω εναν μεγαλο φορτιστη που ειχα παρει για αλλη δουλεια,αλλα παιρνεις και αυτον αν θελεις για φθηνα και εισαι ενταξει.Δεν νομιζω οτι 13 ευρω ειναι μεγαλο εξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....

 

Ούτε τα καποτάκια των €2 είναι μεγάλο έξοδο, απλά είναι κάτι extra. Βέβαια αυτά δεν χρειάζονται πλέον...

 

+1 ...τα εχω και εγω...κανουν και για τα το DS4 και για Xbox one.Aσε που είναι και πολύ βολικα κυριως σε παιχνίδια FPS...από οταν τα'βαλα δεν τα εχω ξαναβγαλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα χρόνια ζωής πιστεύετε ότι έχουν ακόμα οι κονσόλες ps4/xboxone?

Αξίζει η αγορά κονσόλας αυτή τη στιγμή? 

 

το xbox one αξιζει γιατι κυριως ειναι ποιο φθηνο απο το PS4. αυτην την στιγμη ομως πιστευω δεν αξιζει ακομα να παρεις κατι. περιμενε κανα 2-3 μηνες θα εχουν πεσει παλι οι τιμες. 3,5 χρονια ακομα γεματα θα εχεις ωσπου να βγει η επομενη γενια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...