Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας εχω ενα προβλημα εχω τον  Kodi 17  kripton και  βαζω τα ελληνικα  για υποτιτλους και μου λεει οτι δεν  μπορει να  τους βρει

 

με τον 1.6 δεν ειχα προβλημα  τους  εβρισκε κανονικα

 

γιατι με τον 1.7 δεν  μ,πορει να βρει τα  greek  subs??

 

και κανω κανονικα τις ρυθμισεις..https://www.youtube.com/watch?v=3vDTKqwO2WI

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΟΤΙΤΛΩΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ KODI ADD-ONS

 

και δεν  μπορει να  βρει  ελληνικους υποτιτλους..

 

καπια   βοηθεια??

 

δεν μπορει να  βρει ουτε στο exodus αλλα  ουτε στο specto..

 

με το 1.6  παλια εβρισκε 

 

τωρα  με τον 1.7 δεν   μπορει να  βρει/./.

 

subtitles.gr   δεν  μπορει να  βρει...ουτε στα αλλα..

 

τι γινετε  βρε παιδια??

Επεξ/σία από cyrax2016
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες υπηρεσίες για υπότιτλους έβαλες; Εγώ έχω opensubtitles, subtitles.gr και subztv.gr

Στο player settings->Labguage έβαλες prefared subtitle language=greek και languages to download subtitles for=greek;

Βάλε το character set σε Greek (Windows)

Παρακάτω ενεργοποίησε το Auto download subtitles και βάλε στα default tv show και default movie services το addon που θέλεις σαν προεπιλογή για υπότιτλους (π.χ. subtitles.gr)

 

Εννοείται ότι θα βάλεις το επίπεδο ρυθμίσεων σε Expert (το γρανάζι κάτω αριστερά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στον φάκελο όπου έκανες εγκατάσταση, π.χ. E:\kodi17 ή ότι άλλο έχεις ορίσει.

Θα ανοίξεις το σημειωματάριο και θα γράψεις (copy-paste) τα παρακάτω:

@echo off
kodi.exe -p

Θα πας Αρχείο-Αποθήκευση ως και θα δώσεις για όνομα το kodi17-portable.bat

Πριν πατήσεις αποθήκευση θα αλλάξεις κάτω από το όνομα στο Αποθήκευση ως και θα το βάλεις Όλα τα αρχεία *.*

Θα σώσεις και είσαι έτοιμος. Τώρα, όταν θέλεις να τρέξεις το πρόγραμμα θα τρέχεις το kodi17-portable αρχείο και θα είναι Portable.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι πάλι αυτό?

 

http://koditips.com/indigo-deletes-addons-installs-itself/

 

Εμφανίστηκε και σε εμένα και έσβησε το Zem!

 

πολύ ανησυχητικό, όχι για το συγκεκριμένο μόνο, αλλά για το τι μπορεί να κάνει ένα addon στο σύστημα μας.

Αν δηλαδή αύριο ξυπνήσει άσκημα ο developer του δεν-ξέρω-ποιο-addon-που-εχω-ομως-εγκατεστημενο και περάσει εντολή στο επόμενο update να κάνει τσοντάδικο το kodi μας, θα μπορεί;

 

 

γεια σας εχω ενα προβλημα εχω τον  Kodi 17  kripton και  βαζω τα ελληνικα  για υποτιτλους και μου λεει οτι δεν  μπορει να  τους βρει

 

με τον 1.6 δεν ειχα προβλημα  τους  εβρισκε κανονικα

 

γιατι με τον 1.7 δεν  μ,πορει να βρει τα  greek  subs??

 

και κανω κανονικα τις ρυθμισεις..https://www.youtube.com/watch?v=3vDTKqwO2WI

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΟΤΙΤΛΩΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ KODI ADD-ONS

 

και δεν  μπορει να  βρει  ελληνικους υποτιτλους..

 

καπια   βοηθεια??

 

δεν μπορει να  βρει ουτε στο exodus αλλα  ουτε στο specto..

 

με το 1.6  παλια εβρισκε 

 

τωρα  με τον 1.7 δεν   μπορει να  βρει/./.

 

subtitles.gr   δεν  μπορει να  βρει...ουτε στα αλλα..

 

τι γινετε  βρε παιδια??

 

 

Ποιες υπηρεσίες για υπότιτλους έβαλες; Εγώ έχω opensubtitles, subtitles.gr και subztv.gr

Στο player settings->Labguage έβαλες prefared subtitle language=greek και languages to download subtitles for=greek;

Βάλε το character set σε Greek (Windows)

Παρακάτω ενεργοποίησε το Auto download subtitles και βάλε στα default tv show και default movie services το addon που θέλεις σαν προεπιλογή για υπότιτλους (π.χ. subtitles.gr)

 

Εννοείται ότι θα βάλεις το επίπεδο ρυθμίσεων σε Expert (το γρανάζι κάτω αριστερά).

 

εκτός από τις σωστές οδηγίες, μήπως έπαιρνες υπότιτλους από subtitles.gr που έχει πέσει εδώ και 3 μέρες και απλά έτυχε να κάνεις την αλλαγή έκδοσης και το συνέδεσες με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα νωριτερα να δω αν βγηκε κατι καινουριο για το sportsdevil απο το θεμα του στο φορουμ του tvaddons και επεσα πανω στο ανανεομενο tvaddons! Σας βαζει εδω?

 

http://forums.tvaddons.ag/sportsdevil-addon-for-kodi/27329-future-sportsdevil-post-github-dmca-issue.html

 

 

πολύ ανησυχητικό, όχι για το συγκεκριμένο μόνο, αλλά για το τι μπορεί να κάνει ένα addon στο σύστημα μας.

Αν δηλαδή αύριο ξυπνήσει άσκημα ο developer του δεν-ξέρω-ποιο-addon-που-εχω-ομως-εγκατεστημενο και περάσει εντολή στο επόμενο update να κάνει τσοντάδικο το kodi μας, θα μπορεί;

 

 

 

Πιστέυω ότι γίνετε χαμός ανάμεσα σε tvaddons και xunity και θα δουν και άλλα τα μάτια μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ανησυχητικό, όχι για το συγκεκριμένο μόνο, αλλά για το τι μπορεί να κάνει ένα addon στο σύστημα μας.

Αν δηλαδή αύριο ξυπνήσει άσκημα ο developer του δεν-ξέρω-ποιο-addon-που-εχω-ομως-εγκατεστημενο και περάσει εντολή στο επόμενο update να κάνει τσοντάδικο το kodi μας, θα μπορεί;

Όλα γίνονται. Δεν έχει περάσει και πολύς καιρός άλλωστε που η ομάδα grecotm που είχε φτιάξει ενα πολύ καλό και δημοφιλές ελληνικό build αποφάσισε μέσω του wizard της να κάνει "φορμάτ" στα kodi όσων είχαν εγκαταστήσει τον wizard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου το έβαλε κι εμένα το indigo κι έχω αρκετά addons, υπάρχει τρόπος να ελέγξω αν μου πείραξε κάτι; Αν και με μια πρόχειρη ματιά δεν φαίνεται κάποια αλλαγή. Έφαγε σουτ και το Addon Installer που πάει πακετάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και γω ενα Indigo απο μονο του...Εγω ειχα το addon installer μονο απ'αυτα που παραθετει το αρθρο και το εσβησε και μπηκε το indigo απο μονο του. Τι μαλακες!

 

Εχετε να προτεινετε κανα αλλο προγραμμα για να καθαριζουμε το cache απο kodi? Ειχα το maintenance tool (μεσω addon installer) γι'αυτη τη δουλεια.

 

Το clear cache στα tools του Exodus κανει καθαρισμα μονο στο ιδιο το add on φανταζομαι, ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αυτο. Βασικα, η περισσοτερη σαβουρα στο kodi μαζευεται απο τα thumbnails και απο τις ενημερωσεις των προσθετων, οποτε αυτο κανει καλη δουλεια. Μετα την εγκατασταση, πας στις ρυθμισεις του και επιλεγεις σαν cleanup action να κανει delete.

 

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=264018

 

Οτι προσθετο εχει μεσα του την επιλογη clear cache αφορα μονο το ιδιο το προσθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα δεν δουλευει  ουτε το  greeksubs αλλα  ουτε  το  sybtv και κανω σωστα  ολα..

 

Στο player settings->Labguage έβαλες prefared subtitle language=greek και languages to download subtitles for=greek;

Βάλε το character set σε Greek (Windows)

Παρακάτω ενεργοποίησε το Auto download subtitles και βάλε στα default tv show και default movie services το addon που θέλεις σαν προεπιλογή για υπότιτλους (π.χ. subtitles.gr)

 

κανω σωστα  ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,αντιμετωπιζω ένα πρόβλημα με ένα mxv s805 που εχω

.Ενω το συνδεω με το ρουτερ γραφει connect αλλα δεν εχει ιντερνετ δεν ανοιγουν σελιδες δεν μπαινει στο playstore .το ιδιο κι ασυρματα. Καμια ιδεα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...