Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@SupaCoopa

Ναι, δεν βγηκε κατι νεοτερο αυτο το μηνα.

 

@makfil

Χωρις να ξερω που το βρηκες και πως το εβαλες, σε συμβουλευω να το βγαλεις και να το βαλεις ειτε απο το zip ειτε απο το unofficial repo

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-unofficial-sportsdevil-repo/

 

Αν το βαλεις απο το σκετο zip, να παρακολουθεις το θεμα εδω για να ενημερωνεσαι οταν βγαινει νεα εκδοση και να το ενημερωνεις μονος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@makfil

Χωρις να ξερω που το βρηκες και πως το εβαλες, σε συμβουλευω να το βγαλεις και να το βαλεις ειτε απο το zip ειτε απο το unofficial repo

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-unofficial-sportsdevil-repo/

 

Αν το βαλεις απο το σκετο zip, να παρακολουθεις το θεμα εδω για να ενημερωνεσαι οταν βγαινει νεα εκδοση και να το ενημερωνεις μονος σου.

 

Σ' ευχαριστώ.

Βρήκα στο αρχείο μου zip της 10/10/2016 και 31/12/16 και δεν κατέβασα από το link που έδωσες.

Το εγκατέστησα και έβγαλε έκδοση 3 και όχι 31/12/2016. Είναι σωστό ή να το απεγκαταστήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν το βαλεις απο το zip λεει 3, ενω απο το repo λεει την ημερομηνια που ενημερωθηκε, επειδη το kodi, βλεποντας τι εχει το repo, κοιταει την εκδοση που εχει ηδη και ενημερωνει σε οποια εχει το μεγαλυτερο αριθμο.

 

Το sportsdevil ηταν στην 1.88 οταν το κλεισανε επισημα τον Οκτωβριο του 2014. Ο ιδιος αριθμος διατηρηθηκε οταν ξαναβγηκε αργοτερα σε σκετο zip, και ασχετως αν εβγαινε 1-2 φορες το μηνα δεν αλλαζε τον αριθμο της εκδοσης. Μετα πηγε στην 2 και τωρα ειναι στην 3. Δεν εχει καποια λογικη το versioning που ακολουθει, πχ δεν

εξαρταται απο το μηνα ή το χρονο που βγηκε, απλα υπαρχει. Αν θες να ξερεις ποσο προσφατη εκδοση εχεις, κοιτας το ονομα του zip απο το οποιο το εβαλες.

 

Επισης, το sportsdevil, και το σκετο zip και αυτο του repo, δεν παρεχει καποιο changelog για το τι αλλαξε στην εκαστοτε εκδοση, οπως παρεχουν τα υπολοιπα προσθετα.

Το τελευταιο πραγμα που γραφτηκε στο changelog του ηταν για την 1.88 τον Οκτωβριο του 2014 και απο εκει και μετα τιποτα. Οποιες διορθωσεις γινονται, πχ του atdhenet.tv που λεγαμε παραπανω ή η υποστηριξη για plexus που προστεθηκε προσφατα, δεν γραφονται πουθενα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύτιμες και χρήσιμες πληροφορίες και ευχαριστώ που τις μοιράζεσαι στο νήμα.

 

Εάν κατάλαβα καλά, δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά μεταξύ του zip (3) και του repo (31/12/16) και δεν κερδίζουμε κάτι εάν έχουμε το ένα ή το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ωστόσο ένας καλός λόγος να βάλει κανείς το repo: οι αυτόματες ανανεώσεις. Αλλιώς, με το zip πρέπει να κάνεις μόνος σου χειροκίνητα εγκατάσταση το νέο zip της εκάστοτε νέας έκδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 ότι σειρά έχω βάλει στα favorites, δεν ανανεώνονται τα επεισόδια τους, στα διαθέσιμα. Δηλαδή, έχω βάλει την χ και την ψ σειρά στα favorites, την μία από exodus, την άλλη από quasar. Ανοίγω να δω αν έχει βγει καινούριο επεισόδιο και είναι και οι δύο σταματημένες σε ότι έχει δείξει μέχρι τέλος Δεκέμβρη, περίπου, όταν άρχισα να χρησιμοποιώ τα favorites. Πάω σε άλλο πρόσθετο, κάνω search για την σειρά και όταν μου την ανοίγει μου δείχνει ξανά ότι δεν υπάρχουν καινούρια επεισόδια. Πάω μέσω trakt, πάλι δεν έχει καινούρια επεισόδια, δείχνει μόνο τα παλιά.

Αυτό συμβαίνει με όλες τις σειρές που έχω βάλει στα πρόσθετα.

Κάτι για πρόβλημα cache μου κάνει αυτό, δεν ανανεώνει δηλαδή τα αποτελέσματα, αλλά ποια cache είναι αυτή;

 

κάπου διάβασα ότι τα favorites σχετίζονται με την library

και κάντε update την library

και έκανα update την library

και τίποτα.

 

Τα επεισόδια ακόμα κολλημένα στον Δεκέμβρη.

 

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ασχετη (με τα τελευταια ποστ) ερωτηση:

 

Απ' ότι βλέπω ο 1ος κύκλος είναι bdrip, δοκίμασε τους υπότιτλους από santi για bdrip. Μου τους έβγαλε από το opensubtitles.

 

Πώς βρισκω ποιο release παρακολουθω σε ενα επεισοδιο/κυκλο οταν χρησιμοποιω το exodus; Εψαξα ο,τι μπορουσα να ψαξω ειτε με τα πληκτρα του keyboard ή στο context μενου, αλλα δεν...

 

 

Μπηκα στον δευτερο κυκλο του Walking Dead, αρχισε να παρουσιαζει παλι φαινομενα που ειχαμε παρατηρησει πριν απο μερικες εβδομαδες: χθες βραδυ στο πρωτο επεισοδιο αρχισα να βλεπω ο,τι να 'ναι επεισοδιο, δεν κατεβασε το #1. Πριν απο λιγο, οσο εψαχνα λυση για το παραπανω ερωτημα, εβαλα να τρεξει το δευτερο επεισοδιο και παλι εδειχνε διαφορετικο. Βγηκα-μπηκα στη λιστα των επεισοδιων (για να κανει παλι φορτωση) και στις δυο περιπτωσεις για να λειτουργησει σωστα και να παιξει τα επεισοδια που ηθελα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου διάβασα ότι τα favorites σχετίζονται με την library

και κάντε update την library

και έκανα update την library

και τίποτα.

 

Τα επεισόδια ακόμα κολλημένα στον Δεκέμβρη.

 

Καμιά ιδέα;

 

Δες αυτό

 

Μια ασχετη (με τα τελευταια ποστ) ερωτηση:

 

 

Πώς βρισκω ποιο release παρακολουθω σε ενα επεισοδιο/κυκλο οταν χρησιμοποιω το exodus; Εψαξα ο,τι μπορουσα να ψαξω ειτε με τα πληκτρα του keyboard ή στο context μενου, αλλα δεν...

 

 

Μπηκα στον δευτερο κυκλο του Walking Dead, αρχισε να παρουσιαζει παλι φαινομενα που ειχαμε παρατηρησει πριν απο μερικες εβδομαδες: χθες βραδυ στο πρωτο επεισοδιο αρχισα να βλεπω ο,τι να 'ναι επεισοδιο, δεν κατεβασε το #1. Πριν απο λιγο, οσο εψαχνα λυση για το παραπανω ερωτημα, εβαλα να τρεξει το δευτερο επεισοδιο και παλι εδειχνε διαφορετικο. Βγηκα-μπηκα στη λιστα των επεισοδιων (για να κανει παλι φορτωση) και στις δυο περιπτωσεις για να λειτουργησει σωστα και να παιξει τα επεισοδια που ηθελα.

 

 

Τα site από τα οποία τραβάει τα streaming links το exodus σχεδόν ποτέ δεν διατηρούν το original όνομα αρχείου για να καταλάβεις ποιο release βλέπεις, οπότε ψάχνεις αναγκαστικά στην τύχη.

Επίσης επειδή κατά καιρούς αλλάζουν το layout της σελίδας τους και τον τρόπο που παρουσιάζουν τα links, μπορεί το exodus για κάποιο διάστημα (μέχρι να γίνουν οι απαραίτητες διορθώσεις) να βρίσκει links για λάθος επεισόδιο. Μέχρι να διορθωθεί, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αποφεύγεις τους indexers που παρουσιάζουν το πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ασχετη (με τα τελευταια ποστ) ερωτηση:

 

 

Πώς βρισκω ποιο release παρακολουθω σε ενα επεισοδιο/κυκλο οταν χρησιμοποιω το exodus; Εψαξα ο,τι μπορουσα να ψαξω ειτε με τα πληκτρα του keyboard ή στο context μενου, αλλα δεν...

 

 

Μπηκα στον δευτερο κυκλο του Walking Dead, αρχισε να παρουσιαζει παλι φαινομενα που ειχαμε παρατηρησει πριν απο μερικες εβδομαδες: χθες βραδυ στο πρωτο επεισοδιο αρχισα να βλεπω ο,τι να 'ναι επεισοδιο, δεν κατεβασε το #1. Πριν απο λιγο, οσο εψαχνα λυση για το παραπανω ερωτημα, εβαλα να τρεξει το δευτερο επεισοδιο και παλι εδειχνε διαφορετικο. Βγηκα-μπηκα στη λιστα των επεισοδιων (για να κανει παλι φορτωση) και στις δυο περιπτωσεις για να λειτουργησει σωστα και να παιξει τα επεισοδια που ηθελα.

 

Βασικά, εγώ κατάλαβα ότι δεν είναι hdtv αλλά bdrip από το γεγονός ότι δεν έχει κάποιο σήμα καναλιού στην οθόνη.

Τρόπος για να καταλάβεις ποιο realese βλέπεις, δεν υπάρχει στο exodus, μόνο σε addons που στριμάρουν torrents.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό

 

 

Τα site από τα οποία τραβάει τα streaming links το exodus σχεδόν ποτέ δεν διατηρούν το original όνομα αρχείου για να καταλάβεις ποιο release βλέπεις, οπότε ψάχνεις αναγκαστικά στην τύχη.

Επίσης επειδή κατά καιρούς αλλάζουν το layout της σελίδας τους και τον τρόπο που παρουσιάζουν τα links, μπορεί το exodus για κάποιο διάστημα (μέχρι να γίνουν οι απαραίτητες διορθώσεις) να βρίσκει links για λάθος επεισόδιο. Μέχρι να διορθωθεί, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αποφεύγεις τους indexers που παρουσιάζουν το πρόβλημα.

 

ωραία, ας το επαναδιατυπώσω με τις τελευταίες ενέργειες μου:

 

Σβήνω από τα favorites το modern family,

κάνω restart,

μπαίνω quasar,

ψάχνω modern family

και μου δίνει σαν τελευταίο επεισόδια, το τελευταίο του Δεκέμβρη.

Exodus το ίδιο.

 

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε κανα τροπο να κανεις recording μεσα απο kodi και αν παση θυσια χρειαζομαι tv tuner? Κοιταξα ενα οδηγο με nextpvr αλλα δουλευοντας λιγο με αυτο και διαβαζοντας σε καποια sites ουσιαστικα δεν προχωρησα καν περα απο τα πρωτα βηματα.

 

Δεν εχω καν το m3u list της iptv που θελω να χρησιμοποιησω, διαβασα τον author του nextpvr να λεει οτι δεν λειτουργει με τα παρανομα iptv και δεν το βρισκω καν μεσα στο kodi ακολουθωντας βημα προς βημα τον οδηγο απο youtube.

 

Αν εχετε βρει κανα μεσο που σας κανει τη δουλεια αυτη, ποσταρετε αν μπορειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...