Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πας live sports > επιλεγεις μια απο τις σελιδες - providers, πχ το firstrowsports.eu > football > επιλεγεις τον αγωνα που θες να δεις > και τελος ενα απο τα λινκ που θα σου βγαλει.

Ομοιως και στο castaway (αλλο προσθετο φτιαγμενο με το σκεπτικο του sportsdevil).

Ευχαριστώ

Πρακτικά η ερώτηση ήταν ποιον από τους providers να ψάξω γιατί έχει πολλούς αλλά θα δοκιμάσω με το firstrowsports που είπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι σοβαρά αρχεία m3u για iptv θα πρεπει να πληρώσεις για να έχεις,...;

Ναι :(

 

υπαρχει οδηγος για να δεσω το mpc:hc με το kodi;

Ναι, αλλα ειναι πολυ ζορι.

http://kodi.wiki/view/external_players

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον χρησιμοποιει exodus

 

if you get sd sources then urlresolver is working properly.

I am close removing all hd scrapers.

Exodus is an addon for sd streams.

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/42873-exodus-finding-onemovies-sources-2.html#post343823

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει  λογος να χρησιμοποιησει καποιος αντι kodi το plex η το emby  ? Ρωταω πληροφοριακα (δεν θελω δηλαδη συμβουλες για το kodi) , αυτα τα δυο ειναι κατι σαν το kodi αλλα πιο απλα και ευχρηστα ? Ειναι  κατι λιγοτερο  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα χρησιμοποιεις σαν αυτο που σχεδιαστηκανε να χρησιμοποιουνται, δηλαδη σαν media centers, δεν εχουν καποια ουσιαστικη διαφορα, εκτος απο κατι "μικροπραγματα", πχ υποστηριξη για skins που εχει το kodi.

Εδω εχει ενα πινακα με στοιχεια αν θες να ριξεις μια ματια

 

http://www.htpcbeginner.com/plex-vs-emby-comparison-with-kodi/

 

Παρολα αυτα, υπαρχει κατι που το εχει το kodi και οχι τα αλλα 2 (βασικα το εχουν, αλλα οχι τοσο διαδεδομενο), και σε αυτο οφειλει την τεραστια επιτυχια του τα τελευταια χρονια, ακομα και αν δεν το παραδεχονται πολλοι. Τα προσθετα, τα οποια, καλως ή κακως, εχουν συνδεθει με την πειρατεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodi το εβαλα πριν καποιες μερες και εχω μεινει ικανοποιημενος. Ασχοληθηκα για λιγο και κυριως με τι addons θα βαλω. Περα απο τα addons σε σειρες και ταινιες που εβαλα, θα ηθελα να μου πειτε αν ειμαι καλυμμενος απο αυτα που εχω βαλει στα αθλητικα.

 

SportsCenterHD

SportsDevil

UK Turk

ZemTv

ADRIAN Sports

Halow Live Tv

 

Εννοειται οτι καποια παιζουν και αλλα οχι αλλα υπαρχει πληθωρα επιλογων.

 

Οσο για την παραπανω ερωτηση για kodi και plex, σιγουρα η διαφορα ειναι οτι στο πρωτο δεν χρειαζεται να τα εχεις κατεβασμενα; Παντως και το plex πολυ ωραιο ειναι και το χρησιμοποιω καθημερινα. Εχω μια μανια με τις media library (ετσι να εχω τις αγαπημενες σειρες και ταινιες με τα cover τους, την υποθεση τους, κτλ.) και το plex ειναι πολυ ωραιο σ'αυτο τον τομεα(και οχι μονο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο προβληματακια ν'αναφερω.

 

1) Εκει που βλεπω εργο ή σειρα, πεταγεται το quick menu χωρις να εχω πατησει κατι ή να κουνησω το ποντικι για παραδειγμα και μου κρυβει τους υποτιτλους. Υπαρχει τροπος να το αποφευγω αυτο;

 

2) Πολλα κρασαρισματα οταν κλεινω το kodi. Υπαρχει λυση; Πιο πολλες φορες το εχω κλεισει μεσω task manager παρα εχει κλεισει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 1, εγω εχω απενεργοποιησει εντελως τη χρηση ποντικιου στο kodi (system > system > input > enable mouse and touch screen support). Βεβαια, πρεπει να εχεις και το αναλογο skin, πχ το retouched χωρις ποντικι απλα δεν δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2) Πολλα κρασαρισματα οταν κλεινω το kodi. Υπαρχει λυση; Πιο πολλες φορες το εχω κλεισει μεσω task manager παρα εχει κλεισει κανονικα.

Μια ''λυση'' ειναι να του φερθεις τρυφερα  :P .Δηλαδη οχι γρηγορη πλοηγηση στο μενου-κλεισιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...