Προς το περιεχόμενο

Debian on Dell Latitude E6430


ntg_net

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

για λογους ιδεολογιας

 

Το photoshop ειναι μονο για χομπυ αλλα οταν το φορτωνω θέλω να "πεταει".

 

To photoshop το έχεις αγοράσει;

 

Χωρίς να έχω ασχοληθεί ποτέ σοβαρά με image editing θεωρώ μάλλον απίθανο ένας casual user να φτάνει το gimp τόσο στα όρια του που το «bottleneck» αυτού που θέλει να κάνει είναι το πρόγραμμα αυτό καθ' εαυτό... Το αν το interface δεν είναι και τόσο γυαλισμένο ή πρέπει να μάθουμε πως γίνονται ορισμένα πράγματα με τον τρόπο του gimp άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς την έκδοση CS2 τοτε λυπάμαι αλλά δεν είναι free. Απευθύνεται σε αυτούς που το είχαν αγοράσει τότε :P

 

 

 

Disclaimer: Adobe may have canceled its license management servers due to a technical glitch, but the CS2 download is intended for those who have purchased the software previously and already posses the existing CS2 licenses

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς την έκδοση CS2 τοτε λυπάμαι αλλά δεν είναι free. Απευθύνεται σε αυτούς που το είχαν αγοράσει τότε :P

 

Δεν χρειαζεται να λυπασαι , εγω απο εδω που το κατέβασα δεν λεει πουθενα κάτι τέτοιο. Το μόνο που ζητουσε ειναι να κανεις ενα account στην adobe.Μετα σου δίνει τα αρχεια και Serial number.Και το μονο που μου ζηταει να αποδεχτώ είναι το παρακατω

Adobe has disabled the activation server for CS2 products, including Acrobat 7, because of a technical issue. These products were released more than seven years ago, do not run on many modern operating systems, and are no longer supported.

Adobe strongly advises against running unsupported and outdated software. The serial numbers provided as a part of the download may only be used by customers who legitimately purchased CS2 or Acrobat 7 and need to maintain their current use of these products.

 

Αλλα δεν χρειαζεται να ξεφευγουμε απο το θεμα αλλο... το οποιο ειναι το Debian με 2 VGA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως γράφει στο κείμενο που παραθέτεις

 

The serial numbers provided as a part of the download may only be used by customers who legitimately purchased CS2 or Acrobat 7 and need to maintain their current use of these products.

 

Ελεύθερο CS2 δεν υπάρχει. Δωρεάν πάλι όλες οι εκδόσεις. Ο θείος να είναι καλά. Αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

sorry για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ubuntu 13.10 που σου έγραψα δεν παίζει;

 

Δεν ξερω αν παιζει. δεν εχω ubuntu.

O Τίτλος  του θέματος ειναι :   Debian on Dell Latitude E6430

Τι συζητάμε εδω ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Debian based είναι και το Ubuntu και παίζει με τις δύο κάρτες (απ'ότι διαβάζω τουλάχιστον). Το θέμα σου είναι να βάλεις Debian σώνει και ντε ή να βάλεις ένα Linux distro και να δουλεύει και να λύσεις το πρόβλημα σου; Απλά εξήγησε μου, είναι θέμα ιδεολογίας ή υπάρχει κάτι που χρησιμοποιείς και παίζει σε Debian και δεν παίζει σε Ubuntu;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Debian based είναι και το Ubuntu και παίζει με τις δύο κάρτες (απ'ότι διαβάζω τουλάχιστον). Το θέμα σου είναι να βάλεις Debian σώνει και ντε ή να βάλεις ένα Linux distro και να δουλεύει και να λύσεις το πρόβλημα σου; Απλά εξήγησε μου, είναι θέμα ιδεολογίας ή υπάρχει κάτι που χρησιμοποιείς και παίζει σε Debian και δεν παίζει σε Ubuntu;

 

Το θέμα μου ειναι να βάλω Debian, οχι μια οποιαδηποτε linux διανομη. Για αυτο εχω βαλει και αυτό τον τίτλο

Ειναι θεμα ιδεολογιας μονο (κολληματα αστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καταλαβαίνω αδερφέ και εγώ έχω παρόμοια κολλήματα με τα win (λόγο αρχιτεκτονικής βασικά και ιδεολογίας κατόπιν), αλλά απλά στο λέω για να μη παιδεύεσαι άδικα (προσωπικά χρησιμοποιώ Ubuntu, CentOS και Debian...και MacOSX, σε διάφορα μηχανήματα (γραφείο, εργαστήριο, σπίτι), απλά για να καταλάβεις ότι δεν είμαι κολλημένος σε ένα distro).

Επίσης τα πειράματα που κάνεις, όπως είπα, τα έκανα πριν 1 χρόνο στο Vaio...αρχικά με Arch...εκεί να δεις πίκρα!

 

Κακά τα ψέματα, το ποιο ease of use το έχω σε Ubuntu και MacOS (άσχετο με το topic!)...

 

 

Έλα βάλτο, μόνο εμείς θα το ξέρουμε...δε θα το πούμε παραέξω, χαχα!

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...