Προς το περιεχόμενο

Αγορά ssd Sandisk 128GB από Amazon.co.uk με 51,24 λίρες


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά, δεν ασχολήθηκα με το δίσκο γιατί δεν είμαι έτοιμος να τον βάλω άμεσα.

Με αφορμή το ερώτημά σου, όμως, αποσφράγισα το κουτί συσκευασίας και είδα ότι ... ο δίσκος υπάρχει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eγώ τελικά βλέπω αυτή τη χρέωση:

28/1/2013 ΑΝΑΩΟΞ ΕU 61,12 Ευρώ 25/1/2013

 

Άρα,

11. Teisos Alpha Χρεωστική Visa 61,12 24/1 60,48 61,28

 

Προσάρμοσα τα στοιχεία που έδωσες με τις τιμές 25/1 αφού τότε φαίνεται ότι έγινε η χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και το δικό μου

Στοιχεία :

Τράπεζα Πειραιώς => Λογαριασμός Ταμιευτήριο - Κ
29/01/2013 - ΑΓΟΡΕΣ ΜΕ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ - Amazon EU AM AZON.CO.U 51,24 GBP =>>>   -60,51 EUR

Δεν είδα άλλη χρέωση στην λίστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου τηλεφώνησε ένας υπάλληλος της Πειραιώς σε απάντηση του μηνύματος που έστειλα το ΣΑ 26/1 για το θέμα των χρεώσεων για έξοδα συναλλάγματος στις αγορές σε ξένο νόμισμα.

 

Η αρχική απάντησή του ήταν πάλι η ίδια ακριβώς με εκείνες που πήρα από τις δύο τηλεφωνήτριες εκείνο το απόγευμα.

Επέμεινα, όμως, λέγοντας ότι, ανεξάρτητα από το τι γράφει το site, υπάρχουν στοιχεία για αγορές μέσω ιντερνετ σε ξένο νόμισμα, οι οποίες δεν έχουν επιβαρυνθεί με την προμήθεια, και του ζήτησα να συμβουλευτεί έναν ανώτερο και να με ενημερώσει.

 

Πράγματι, με πήρε σε λίγο λέγοντας ότι:

- Η χρέωση του 2%, με ανώτατο όριο τα 6 ευρώ, γίνεται ΜΟΝΟ στις περιπτώσεις που αγοράζουμε προϊόντα σε φυσικό κατάστημα του εξωτερικού κα σε ξένο νόμισμα, δηλαδή όποτε περνάει η κάρτα από μηχάνημα.

- Στις περιπτώσεις αγορών μέσω ίντερνετ, ΔΕΝ επιβάλλεται η προμήθεια που αναφέρεται στο site.

 

Ήδη, η δεύτερη περίπτωση έχει επιβεβαιωθεί από τις αγορές του δίσκου όσων ανάφεραν τα σχετικά στοιχεία χρέωσης στο θέμα αυτό. Μένει να επιβεβαιωθεί, πλέον, από όσους έχουν σχετική εμπειρία και γνώση από τις κάρτες της Πειραιώς, η ακρίβεια της πληροφορίας που μου έδωσε ο υπάλληλος, για τις αγορές σε φυσικά καταστήματα τρίτων χωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προμήθεια ξε-προμήθεια πάντως, σήμερα μου άφησε σημείωμα ο ταχυδρόμος, αύριο πάω να τον πάρω από το ταχυδρομείο :)

Ώρες - ώρες αυτό το delivery estimation είναι απίστευτα ακριβές !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ακομα ειμαι στην αναμονη για παραλαβη για τον δισκο που ειχε προσφορα το amazon, ανοιγω αυτο το θεμα για να συγκεντρωσουμε οσοι παρελαβαν, αλλα και οσοι εχουν τον εν λογω δισκο, τις εντυπωσεις / αποριες γυρω απο το συγκεκριμενο μοντελο.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προμήθεια ξε-προμήθεια πάντως, σήμερα μου άφησε σημείωμα ο ταχυδρόμος, αύριο πάω να τον πάρω από το ταχυδρομείο :)

Ώρες - ώρες αυτό το delivery estimation είναι απίστευτα ακριβές !!!

 

Είναι πολύ περίεργο που δεν σου άφησε τον ελαφρύ φάκελο (μεγέθους μικρότερου του Α4) που περιέχει το δίσκο. Θα το δεις αύριο και αν συμφωνείς μ' αυτό που περιγράφω νομίζω ότι πρέπει να διαμαρτυρηθείς στον προϊτάμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι χρήσιμες οι πληροφορίες από όσους τον εγκατέστησαν ή θα τον εγκαταστήσουν γιατί εγώ θα καθυστερήσω λίγο, για άλλους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι πολύ περίεργο που δεν σου άφησε τον ελαφρύ φάκελο (μεγέθους μικρότερου του Α4) που περιέχει το δίσκο. Θα το δεις αύριο και αν συμφωνείς μ' αυτό που περιγράφω νομίζω ότι πρέπει να διαμαρτυρηθείς στον προϊτάμενο.

 

Το γνωρίζω... και έχω διαμαρτυρηθεί στο παρελθόν. Όχι ότι άλλαξε κάτι. Μόνο τους φακέλους με ψιλοπράγματα από Κίνα μου φέρνουν στο κουτί. Οτιδήποτε από 100γρ και άνω, σημείωμα.

 

Αλλά για τη συγκεκριμένη περίπτωση, ας όψεται, καλύτερα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα με ειδοποίηση γιατί σε πολυκατοικίες μπορεί να υπάρχει κανένας ελαφροχέρης... εμένα δεν ήρθε ακόμα πάντως αλλά βέβαια εμένα πάντα αργούν όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου τηλεφώνησε ένας υπάλληλος της Πειραιώς σε απάντηση του μηνύματος που έστειλα το ΣΑ 26/1 για το θέμα των χρεώσεων για έξοδα συναλλάγματος στις αγορές σε ξένο νόμισμα.

 

Η αρχική απάντησή του ήταν πάλι η ίδια ακριβώς με εκείνες που πήρα από τις δύο τηλεφωνήτριες εκείνο το απόγευμα.

Επέμεινα, όμως, λέγοντας ότι, ανεξάρτητα από το τι γράφει το site, υπάρχουν στοιχεία για αγορές μέσω ιντερνετ σε ξένο νόμισμα, οι οποίες δεν έχουν επιβαρυνθεί με την προμήθεια, και του ζήτησα να συμβουλευτεί έναν ανώτερο και να με ενημερώσει.

 

Πράγματι, με πήρε σε λίγο λέγοντας ότι:

- Η χρέωση του 2%, με ανώτατο όριο τα 6 ευρώ, γίνεται ΜΟΝΟ στις περιπτώσεις που αγοράζουμε προϊόντα σε φυσικό κατάστημα του εξωτερικού κα σε ξένο νόμισμα, δηλαδή όποτε περνάει η κάρτα από μηχάνημα.

- Στις περιπτώσεις αγορών μέσω ίντερνετ, ΔΕΝ επιβάλλεται η προμήθεια που αναφέρεται στο site.

 

Ήδη, η δεύτερη περίπτωση έχει επιβεβαιωθεί από τις αγορές του δίσκου όσων ανάφεραν τα σχετικά στοιχεία χρέωσης στο θέμα αυτό. Μένει να επιβεβαιωθεί, πλέον, από όσους έχουν σχετική εμπειρία και γνώση από τις κάρτες της Πειραιώς, η ακρίβεια της πληροφορίας που μου έδωσε ο υπάλληλος, για τις αγορές σε φυσικά καταστήματα τρίτων χωρών.

Εμενα με Πειραιως δεν μου χρεωνει προμηθεια για αγορες απο Amazon. Παρολα αυτα, τωρα που κοιταξα, με εχει χρεωσει προμηθεια για αγορα απο αλλο αγγλικο και αμερικανικο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχα - γύρευε δλδ...

Πάντως, παίζει κάπου να μη γίνεται "ηλεκτρονικά" η χρέωση αλλά να περνά το νούμερο της κάρτας χειροκίνητα υπάλληλος από κάποιο POS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρέλαβα και εγώ και εμένα χαρτάκι μου άφησαν και πήγα και πήρα το φάκελο Α1 όπως γράφει πάνω ( όντως μικρότερος από σελίδα Α4) τώρα θα βγάλω λίγο το νήμα εκτός θέματος ,αλλά συχωριέμαι επειδή είμαι εγώ   :-D  :wacko:

 

λοιπόν πρώτος ssd και δεν ξέρω τι και πώς να το κάνω (αν έχει κάποιος ένα λινκ ή θέλει να μου στείλει κάποιες οδηγίες αρχικές αλλά σημαντικές για να δω τι παίζει  θα του χρωστούσα )  θα το ψάξω βέβαια και μόνος μου αλλά τα πρώτα θέματα που βρήκα δεν με βοήθησαν και πολύ  (pm όποιος έχει κάτι καλό να δω ή εμπειρία επί του θέματος) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...