Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπο τα streams ,  αν σου αρεσε το 2 , το 3 εχει το ιδιο gameplay με open world , δηλαδη μπορεις να πας απο οποιο route θελεις.

Πηρε κανεις πρεφα οτι με key κοστιζε 15 !!!  - 25 euro ?

http://gameshopper.gr/preorders/item/8308-the-witcher-3-wild-hunt-pc-14-46

τωρα εχει ξανα 49,79 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από περιέργεια... όσοι λέτε πως σας κορόιδεψαν και για false advertising, κάνατε pre-order πριν 2 χρόνια όταν βγήκε το πρώτο video?

 

Αν ναι ok καταλαβαίνω τα νεύρα αλλά και πάλι θεωρώ πως δεν είναι false advertising ΔΥΟ χρόνια πριν βγει το παιχνίδι. Τώρα που ξέρετε πως είναι το παίχνιδι αν δε γουστάρετε μην το αγοράσετε.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω τη λογική "δεν αγοράζω το παιχνίδι διότι έχει downgrade" ακόμα και αν σας άρεσαν τα προηγούμενα δύο εφόσον στη χειρότερη των περιπτώσεων τα γραφικά θα είναι αντίστοιχα του προηγούμενου σε ένα κόσμο 5 φορές μεγαλύτερο.

 

Αν σου έδειχνε η CDPR τώρα εικόνες του 2013 θα καταλάβαινα το κράξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ενα μηνα μας εδειχναν την πρωτη ωρα απο gameplay official ... και φαινοταν ολα φανταστικα .... Τα preorders  χτυπησαν limit up .

Και τωρα μας δινουν πχ στο Χ1 Witcher 2.5 ... για αυτο φωναζουν και με το δικιο τους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως έπαιζε gameplay official ένα μήνα πριν και τις τελευταίες μέρες φαίνεται φανερό downgrade πάω πάσο και δίκιο έχει όποιος προπαρηγγειλε βασισμένος σε αυτό... απλά οι συγκρίσεις που βλέπω εγώ είναι με το gameplay του 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έχω προπαραγγείλει και θα το ευχαριστηθώ όπως τα 2 προηγούμενα ελπίζοντας σε καλό story, characters, κλπ.

 

Αν το οπτικό κομμάτι είναι αντίστοιχο του W2 έστω θα είμαι ικανοποιημένος. Αν όντως ισχύει αυτό που λες και μόλις ένα μήνα πριν έδειχναν άλλα γραφικά καταλαβαίνω εκείνους που δίνουν μεγάλη βάση σε αυτό το κομμάτι να είναι δυσαρεστημένοι... προσωπικά δε με απασχολεί και το περιμένω πως και πως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια... όσοι λέτε πως σας κορόιδεψαν και για false advertising, κάνατε pre-order πριν 2 χρόνια όταν βγήκε το πρώτο video?

Όχι, αλλά το έκανα pre-order με το που έγινε διαθέσιμο στην Ελλάδα (σχεδόν πριν έναν χρόνο), και το να βλέπεις κάτι τέτοιο τόσο κοντά στην κυκλοφορία, είναι κοροϊδία.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αλλά το έκανα pre-order με το που έγινε διαθέσιμο στην Ελλάδα (σχεδόν πριν έναν χρόνο), και το να βλέπεις κάτι τέτοιο τόσο κοντά στην κυκλοφορία, είναι κοροϊδία.

Εσύ τότε έχεις τα δίκια σου αν και καλό θα ήταν σε μια βδομάδα να δούμε το τελικό αποτέλεσμα και να κρίνουμε και όχι από 1-2-5 φωτογραφίες.

 

Να πω για τελευταία φορά την άποψή μου σε σχέση με την όλη τροπή που παίρνει και αυτό το thread και άλλα χρησιμοποιώντας ένα παράδειγμα.

 

 

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι έχουμε ένα νέο topic σε άλλο forum με το όνομα "Νέα Εθνική Οδός". Σκεφτείτε τα εξής post:

 

Κάτοχος Ferrari: "Μας κοροϊδεύουν. Πριν 2 χρόνια μας είπαν για δρόμο που θα μπορούμε να πηγαίνουμε με 250χλμ/ώρα και τώρα μας λένε για 3 λωρίδες 80-120-150χλμ/ώρα. Τι την έχω τη Ferrari? Τα ίδια με τη προηγούμενη κυβέρνηση και την Εγνατία οδό! Θα φάνε άκυρο και δε θα τη χρησιμοποιήσω.

 

Κάτοχος Golf: "Ρε αδερφέ ας είναι σωστός ο δρόμος επιτέλους να φτάνουμε σε νορμάλ χρόνο στο προορισμό μας και ασφάλεια και ποιος νοιάζεται για τη μέγιστη ταχύτητα?"

 

Κάτοχος Lamborgini: "Ποιος νοιάζεται? Όποιος έχει lamborgini και Ferrari νοιάζεται. Γιατί τα πήραμε αυτά τα αμάξια? Για να τρέχουμε όσο εσείς με τις σακαράκες σας? Γιατί μας είπαν για λωρίδα 250χλμ/ώρα πριν 2 χρόνια?

 

Κάτοχος Αγνώστου Αυτοκινήτου: "Ρε αδερφέ ίσως ή να έπρεπε να καθυστηρήσει πολύ για να φτιαχτεί δρόμος 4 λωρίδων ή ίσως να έπρεπε να κοπεί μια απ'τις άλλες λωρίδες για να μπεί η 250χλμ/ώρα και να έκριναν ότι οι άλλες είναι σημαντικότερες. 

 

Και τώρα το πρόβλημα:

 

Μέσα σ'όλη αυτή τη διαφωνία ρωτάνε κάθε τόσο κάποιοι δύσμοιροι:

- Ποια έξοδο παίρνω για Ιωάννινα?

- Πώς είναι ο δρόμος? Η ολισθηρότητά του? Είναι ασφαλής? Πόσο είναι τα διόδια?

 

Και όλα αυτές οι σημαντικές ερωτήσεις χάνονται μέσα σε 10άδες post που οι μεν θέλουν το δρόμο για τη πάρτυ τους οι άλλοι τους λένε να βάλουν τη Ferrari στο κώλο τους.

 

Αυτά σε σχέση με τη σημασία του όντως να υπάρχει ένα γενικότερο ή και ειδικότερο thread για κάθε game όπου μπορείτε να βγάζετε τη κάβλα σας με τα χόρτα και τα λιβάδια.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω, θα ανοίξω topic οταν θα βγει το game για να μιλαμε εκει μονο για perfomance/τεχνικα προβλήματα κτλπα, και αν δεν το κλειδωσουν οι μοδερατορες τοτε αυτο το τοπικ θα ειναι καθαρό και θα μιλαμε εδω περι story/gameplay/εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 26GB απο τι είδα. Μικρο μου φαίνεται μετα το 60ρη του GtaV :P

 

Παίζω το τελευταίο διάστημα το Witcher 2 εν αναμονή του 3 και αναρωτιόμουν αν φτιάξαν την εκνευριστικη "κίνηση στο χώρο" που έχει. .

 

Επίσης το targeting για να pickάρεις αντικείμενα, να ανέβεις σκάλες, να ανοίξεις πόρτες κτλ είναι για μένα τόσο εκνευριστικό που σκέφτομαι να το παρατήσω.

 

Τα έχουν φτιάξει αυτά? Ή τουλάχιστον κάναν κάποια αναφορά?

Το πρώτο το φτιάξανε, αλλιώς δεν θα είχε νόημα και το open world όπως είπες. Επίσης αυτό το εκνευριστικό με τις πόρτες διορθώθηκε. Τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι έτοιμο για pre-load στο GOG.com.

και στο steam

http://www.gog.com/news/preload_the_witcher_3_wild_hunt_now

 

 

Ολόκληρο twitch μπλόκαρε το streaming γιαυτον τον λόγο,οι κύριοι του insomnia δεν μπορουν να βάζουν spoiler tags,θα τους πέσει η μέση

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...