Προς το περιεχόμενο

..The Animus Project..


Doc1355

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Ενα μικρό update σήμερα με 2-3 πραγματάκια που έκανα καθώς με κρατάνε πίσω κάποιες βίδες που περιμένω ώστε να συνεχίσω με τα covers κτλ..

 

Ξεκινάμε λοιπόν με κάποιες φωτογραφίες που είχα βγάλει πρίν περάσω με βινύλιο το plexiglass που έγινε πάτωμα για το κουτί. Εχουμε ένα κομμάτι plexiglass 6mm πάχος και 10x43cm το οποίο αρχικά δεν είχα σκοπό να κόψω αλλα όπως θα δούμε στο επόμενο update,άλλαξε το πλάνο που είχα (θα εξηγήσω τι είχα στο μυαλό μου)!

 

Κόπηκε στα 37,5cm λοιπόν..

 

 

PC250190.jpg

 

PC250192.jpg

 

 

Kαι εδώ κομμένο και μέσα στο κουτί όπως είναι τώρα! Να αρχίσουμε να έχουμε και μία μικρή εικόνα των covers..

 

 

P1120289.jpg

 

P1120290.jpg

 

 

Στην συνέχεια τοποθετήθηκε και το 200άρι ψυγείο με τους βαμμένους πλέον αποστάτες και με την βασούλα που έγινε με ένα κομματάκι plexiglass 6mm και αλλο ενα 3mm απο κάποια ρετάλια που έκοψα τετράγωνα και τα οποία βιδώθηκαν στο πάτωμα,πατάει κανονικά πλέον και δεν κρεμάει όπως στο προηγούμενο update!

 

 

P1120297.jpg

 

P1120292.jpg

 

P1120298.jpg

 

P1120302.jpg

 

P1120300.jpg

 

 

Και εδώ μία που σας χρωστάω απο προηγούμενο update με την τρύπα για την βίδα εξαέρωσης!

 

 

P1120291.jpg

 

 

Αφού μπήκε το ψυγείο στην σωστή του θέση πήρα το 2πλο ψυγείο που θα μπει στο πάνω μέρος του κουτιού και στα σημεία όπου το ψυγείο θα ακουμπάει στο κουτί έβαλα 3-4 μικρά κομματάκια ταινία διπλής όψεως και πάνω σε αυτά τις αντικραδασμικές βάσεις σιλικόνης που είχε το ψυγείο στην συσκευασία ώστε να μην τραυματιστεί απο τυχόν γρέζια που μπορεί να μην δώ ότι έχουν μείνει..!

 

Η τοποθέτηση αυτού και του μικρού στο πίσω μέρος,στο επόμενο update..

 

 

P1090286.jpg

 

Kαι εδώ παρέα με τον ενα σκληρό στον οποίο έβαλα carbon βινύλιο,αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα είναι ορατός ή όχι..

 

 

P1090288.jpg

 

 

Γενικά στο θέμα των 2 σκληρών δεν έχω καταλήξει πού και πώς ακριβώς θα μπούν,ρίξτε καμία ιδέα και εσείς!!

Σκέφτηκα να πάρω το Scythe Himuro για τον ένα τουλάχιστον και να τον βάλω εκεί αλλα ο άλλος;;;

 

Himuro-HDD-Cooler_01.jpg

 

Mε την Αγάπη που το συζήτησα λίγο μου είπε να έβαζα τον ένα στις 5.25",έτσι όμως θα πρέπει να πάρω ή εξωτερικό dvd drive ή εξωτερικό card reader καθώς είναι και τα 2 κάτι που χρειάζομαι..

Τις άλλες 2 θέσεις θα τις δεσμεύσει το Bayres!

 

 

Kαι τέλος περνάμε στο πίσω μέρος του κουτιού όπου ανοίχτηκαν τρύπες που θα βοηθήσουν στο cable managment αλλα και κάτι ακόμα που λογικά θα το πιάσετε γιατί είστε γατόνια!!!

 

 

PC240174.jpg

 

PC240175.jpg

 

PC240176.jpg

 

 

Αυτά λοιπόν για σήμερα φίλοι μου,αναμονή για τις βίδες μέσα στην βδομάδα ελπίζω και αρχίζει το ζουμί της υπόθεσης!!!

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 416
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πες μου ότι σε κρατάνε πίσω τα ρακόρ που περιμένεις να σου δώσω.

Οχι φίλε μου έχω παραγγείλει και άλλα!

Μ3 και Μ4 βίδες περιμένω ώστε να συνεχίσω με covers κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φίλε μου έχω παραγγείλει και άλλα!

Μ3 και Μ4 βίδες περιμένω ώστε να συνεχίσω με covers κτλ..

ουφ πάλι καλά διαφορετικά τα είχα ξηλώσει ήδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα κοψήματα στο κουτι και στα honeycomb των ανεμηστήρων φαίνεται να είναι λίγο τσαπατσούλικα... σου εύχομαι να βγει το αποτέλεσμα που ψάχνεις και να το χαρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα κοψήματα στο κουτι και στα honeycomb των ανεμηστήρων φαίνεται να είναι λίγο τσαπατσούλικα... σου εύχομαι να βγει το αποτέλεσμα που ψάχνεις και να το χαρεις!

Aυτο το "προβληματακι" το ειχα δει και σε ενα αλλο mod ο τυπας εκει ειχε βαλει γυρω απο το κοψιμο του ανεμιστηρα ενα λαστιχακι και στην ουσια δεν φαινοτανε το κοψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχεις βγάλει την ψυχή βρε Doc, λές και περιμένουμε το επόμενο επεισόδιο είμαστε!

έπρεπε να τα έχεις όλα πρίν ξεκινήσεις....

 

πάντως μπράβο σου και πάλι - πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ιδεα θα ηταν να βαλεις ενα σκληρο στο κατω μερος αναμεσα στο radiator και στο τροφοδοτικο μεσα στο κουτακι π σ εδειξε η Κarmen με πατεντα αλλα δεν ξερω αν θελεις να βαλεις δοχειο πληρωσεως η αντλια εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο το "προβληματακι" το ειχα δει και σε ενα αλλο mod ο τυπας εκει ειχε βαλει γυρω απο το κοψιμο του ανεμιστηρα ενα λαστιχακι και στην ουσια δεν φαινοτανε το κοψιμο

 

Το θέμα είναι ότι αν είχε γινει με αλλο τροπο το κοψιμο θα φαινόταν πολυ πιο slick... 

 

Τεσπα αν το αποτελεσμα είναι καλο τοτε αυτά είναι λεπτομέριες! ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα κοψήματα στο κουτι και στα honeycomb των ανεμηστήρων φαίνεται να είναι λίγο τσαπατσούλικα... σου εύχομαι να βγει το αποτέλεσμα που ψάχνεις και να το χαρεις!

 

Στο μπροστά κόψιμο τι σε χαλάει;

 

Οσο για το πάνω επίτηδες δεν έκανα το κόψιμο ίσιο παρα άφησα τα honeycombs να τελειώνουν κυκλικά..

Συμφωνώ πως θέλει στρώσιμο αλλα δεν είναι έτοιμο ακόμα ειδικά σε κάποια σημεία θέλει οπωσδήποτε φτιάξιμο!

 

Οπως εδώ τέρμα αριστερά στο τελείωμα (σορρυ για το blurry της υπόθεσης αλλα την τράβηξα στο πόδι ίσα ίσα για να δεις που λεω)..

 

1z1gznq.jpg

 

Πολυ καλή δουλεια B)

 

Ωραίος πολύ καλή δουλειά συνέχισε έτσι. ;)

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!

 

Μας έχεις βγάλει την ψυχή βρε Doc, λές και περιμένουμε το επόμενο επεισόδιο είμαστε!

έπρεπε να τα έχεις όλα πρίν ξεκινήσεις....

 

πάντως μπράβο σου και πάλι - πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει!!

 

Αυτό είναι το θέμα φίλε να σε κρατάω σε αγωνία :P

Nα'σαι καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...