Προς το περιεχόμενο

Gaggia Baby £124.99 λιρες στο amazon


yiannis71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.amazon.co.uk/Gaggia-74820-Coffee-Maker-Black/dp/B001442BF8/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1353771210&sr=8-4

 

http://www.skroutz.g...Baby-Black.html

 

Πολύ καλή τιμή αν είναι στις πρόσφορες του black friday ας μεταφερθεί στην κατάλληλη ενότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και ο κόσμος κάνει πολλά παράπονα για την Baby η οποία είναι πολύ υποδέεστερη σε ποιότητα από την Gaggia Classic, δεν παύει να είναι πολύ καλή προσφορά... με τα ίδια λεφτά στην τοπική αγορά παίρνεις κάτι εσπρεσσιέρες που είναι για κλάματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Baby είναι μια από τις κορυφαίες μηχανές espresso σε συνάρτηση πάντα με τα χρήματα. Την έχω πάνω από ένα χρόνο τώρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Απλά πρέπει να ασχοληθείς με τον καφέ για να αναδείξεις την μηχανή. Αν βάζεις πχ ese pods μέσα τότε μην την αγοράζεις καθόλου :)

 

Αν και ο κόσμος κάνει πολλά παράπονα για την Baby η οποία είναι πολύ υποδέεστερη σε ποιότητα από την Gaggia Classic, δεν παύει να είναι πολύ καλή προσφορά... με τα ίδια λεφτά στην τοπική αγορά παίρνεις κάτι εσπρεσσιέρες που είναι για κλάματα.

 

Εσωτερικά σε φάση boiler Κλπ είναι ίδιες μηχανές, εξωτερικά ναι η classic είναι μέταλλο και η baby πλαστικό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με αυτην εδω που ειναι στις 140 λιρες ποια συνιστατε?

http://www.amazon.co...52681&s=kitchen

Κατι γραφει πανω απο philips, εννοει κατασκευη ?!

Με τον αριθμο μοντελου που λεει στον τιτλο, δεν βρισκω σιγουρες πληροφοριες.

Ειναι για μια φιλη μου που θελει κοκκινο χρωμα αλλα δεν ξερω να βοηθησω στην επιλογη gaggia.

Μπηκα στο site της gaggia αλλα δεν φαινονται ευκολα τα μοντελα με τις εμπορικες ονομασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ ψάξιμο σε φόρουμ και ερωτήσεις σε γνωστούς που κατέχουν το θέμα είδα ότι οι απόψεις συγκλίνουν στο ότι για ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα με όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά πας σε baby η classic.

Τη διαφορά την κάνει το solenoid.

Σε συνδυασμό με ένα καλό grinder μπορείς να έχεις σχεδόν "επαγγελματικού" επιπέδου εσπρεσσάκι.

Υπ' όψιν ότι κανονικά η baby είναι ακριβότρη από αυτή που λινκάρεις (πρέπει να είναι η pure).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπ' όψιν ότι κανονικά η baby είναι ακριβότρη από αυτή που λινκάρεις (πρέπει να είναι η pure).

H Pure είναι και παίζει και σε Ελλάδα σε χαμηλή τιμή..

(Βγαίνει και σε μπλε αν δεν κάνω λάθος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καφε παιρνουν? Σκονη ή κόκκο? Κόστος ανά μερίδα? Σε σχέση με nespresso τι λέει ο καφές?

 

Εχαριστώ!

Χωρίς να έχω πιει και από τις δύο μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι η gaggia δεν συγκρίνεται με καμία μηχανή με κάψουλες...

Ο καφές πως γίνεται να είναι σε κόκκο στην καφετιέρα?? Αλεσμένος είναι και μπορείς να πάρεις είτε έτοιμο είτε χύμα.

Το κόστος είναι καθαρά υποκειμενικό μιας και υπάρχουν πολλές ποικιλίες με μεγάλο εύρος τιμών. (πχ ποικιλία robusta που θα βρεις πολύ φθηνή αλλά είναι μάπα και μετά πας σε arabica και χώρες προέλευσης, καβούρντισμα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη υπαρχουν και μηχανες που αλεθουν τον καφε ρωτησα. Εχω nespresso και ψαχνομαι για αλλαγη λογο κοστους (0,45) η καψουλα αλλα κι γευσης. 2 καπουτσινο πινω την ημερα πινω στανταρτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη υπαρχουν και μηχανες που αλεθουν τον καφε ρωτησα. Εχω nespresso και ψαχνομαι για αλλαγη λογο κοστους (0,45) η καψουλα αλλα κι γευσης. 2 καπουτσινο πινω την ημερα πινω στανταρτ

Ναι εννοείται πως μπορείς να παίρνεις καφέ σε κόκκους και να τον αλέθεις εκείνη τη στιγμή. Από τη στιγμή που πας σε τόσο καλή μηχανή πιστεύω πως επιβάλλεται να πάρεις και έναν μύλο.

Ο καφές αν και δεν θυμάμαι τιμές τώρα (είμαι κατά 90% σίγουρος) ότι θα σου βγαίνει αρκετά φθηνότερος (για καλή ποικιλία μιλάμε πάντα μιας και δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για μηχανή και να παίρνεις καφέ που είναι σαν ελληνικός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...