Προς το περιεχόμενο

Project Carbon PC


angeleye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους Insomniac Λοιπόν σήμερα αποφάσισα να ντύσω το κουτί μου με 3D carbon αυτοκόλλητο, ελπίζω να βγει καλο. :)

 

Το κουτί μου είναι αυτό

Οι φωτογραφίες είναι από κινητό και δεν φαίνονται καθαρά

24cryjc.jpg

 

iwsysp.jpg

 

Θα χρησιμοποιήσω μαύρο και ασημί carbon, στα άσπρα μέρη του κουτιού θα βάλω μαύρο carbon και στο γκρι θα βάλω ασημί...Σύντομα θα ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμημένο το case! Αλλά το έχεις παραμελημένο λίγο & τα μπροστινά καπάκια δε ταιριάζουν.

Τα πλαϊνά είναι τα δικά του;

Ανυπομονώ να δω το αποτέλεσμα! Ελπίζω να βάλεις μεράκι :)

Η ατυχία είναι πως έβγαινε σε μαύρο το συγκεκριμένο ακριβώς στα χρώματα που θέλεις να το ντύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα ένα τέτοιο στη δουλειά που το είχαμε για πέταμα (γιατί λείπει το πλαινό καπάκι :cry: ) και προσπαθώ να το μοντάρω ώστε να φιλοξενήσει το πισί της δουλειάς .

 

Πάντως καλή υπομονή περιμένω με ανυπομονησία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zapermania:

Σε ευχαριστώ φιλε μου.

 

Τιμημένο το case! Αλλά το έχεις παραμελημένο λίγο & τα μπροστινά καπάκια δε ταιριάζουν.

Τα πλαϊνά είναι τα δικά του;

Ανυπομονώ να δω το αποτέλεσμα! Ελπίζω να βάλεις μεράκι :)

Η ατυχία είναι πως έβγαινε σε μαύρο το συγκεκριμένο ακριβώς στα χρώματα που θέλεις να το ντύσεις.

 

τα μπροστινά καπάκια δεν είναι δικά του έχω βάλει από άλλο κουτί, όμως τα πλαγινά είναι τα δικά του :P

έχω σχεδόν τελειώσει το μαύρο carbon το έβαλα τώρα έμεινε να βάλω και το ασημί.

 

όπως είπα οι φωτογραφίες είναι από κινητό και δεν φαίνονται καλά.

 

όπως βλέπετε στη φωτογραφία έχω κόψη το πάνω μέρος του κουτιού και έχω βάλει ένα ανεμιστηράκι και από πάνω έβαλα μια σίτα.

 

2ln7rs0.jpg

 

 

Εδώ βάζω το πρώτο κομμάτι carbon στο πάνω μέρος του κουτιού, μου πήρε αρκετή ώρα για να μπορέσω να κάνω τις γωνιές. Για την εφαρμογή του carbon χρησιμοποίησα ένα πιστόλι θερμού αέρα.

 

24cw776.jpg

 

 

pbn79.jpg

 

 

mhtt2a.jpg

 

 

jrvchv.jpg

 

 

r7nn89.jpg

 

 

2ccv0ra.jpg

 

 

Εδώ τα πλαϊνά και τα υπόλοιπα πλαστικά.

 

2na7ayo.jpg

 

 

swr2tl.jpg

 

 

n3nk06.jpg

 

 

Την περισσότερη ώρα από όλη την διαδικασία μου πήρε να ανοίξω αυτές τις τρύπες στο πλαϊνό. Εκεί που φαίνονται γύρω γύρω από τις τρύπες τα άσπρα θα τα βάψω με μαύρο μαρκαδόρο για να μην φαίνονται.

 

2pzi55d.jpg

 

 

Να και μια φωτογραφία πριν το τελικό αποτέλεσμα...

 

34xgpjd.jpg

 

 

Σκέφτομαι να βάλω και στα πλαγινά κάποια σχέδια η γράμματα με ασημί carbon για να μην φαίνεται τόσο σκούρο.

Μόλις τελειώσω θα ανεβάσω και άλλες φωτογραφίες από φωτογραφική γιατί από το κινητό φαίνεται χαλια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά. Μ'αρέσει η λεπτομέρεια στις τρύπες.

Το πάνω μέρος το πρόσεξα από τις πρώτες φωτό & μου κίνησε τη περιέργεια γιατί λέω δε το'χει πειράξει ακόμα, βγαίνει & με σίτα;;

Θέλω να κάνω ακριβώς το ίδιο & εγώ καιρό τώρα αλλά δεν έχω βρει το χρόνο. Ίσως δε βάλω σίτα αλλά κόψω τρύπες κατά μήκος των πλαστικών στοριών που έχεις αφαιρέσει για να μη σκονίζεται τόσο. -Περίεργο που από τη μάνα του δεν ήταν αεριζόμενα αλλά κλειστά.

Επίσης έχω κόψει το πλαϊνό & του'χω βάλει πλέξι.

Όταν ολοκληρώσω & το δικό μου θα ανεβάσω & εγώ εδώ καμιά φωτό :-)

 

PS: το ποντικάκι & αυτό carbon; :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή και εγώ ήθελα να τρυπήσω το πλαστικό αλλα μετά σκέφτηκα με τι σήτα θα δείχνει πιο ωραία.

τώρα που θα βάλω και το ασημί carbon θα ταιριάζει και με τι σήτα

 

μόλις τελειώσεις και εσύ το κουτί σου ανέβασε φωτό να δούμε

 

ναι και το ποντίκι και το dvd rom τα είχα κάνει χθες

 

τώρα σκέφτομαι τι σχέδιο να βάλω από πλαγια, θέλω να βάλω κάτι σαν tribal η κάτι παρόμοιο μπορεί και κάποιο logo

πείτε κάποιες ιδέες τι σχέδιο να κάνω από πλαγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε αν μπορεις πες μου απο πηρες το carbon και ποσο κανει?

 

Φιλέ πολύ καλή δουλειά.

Αν μπορείς πες μας πόσα σου κόστισε. :-D ;)

Το Carbon μπορείτε να το βρείτε εδώστην αγγελία μου Link :D

 

 

Ρε παιδιά μήπως παίζει καμια ιδέα για πλαινό καπάκι? Έχω το ίδιο κουτί χωρίς πλαινό καπάκι(έτσι μου το δώσανε :S)

Θα μπορούσες να χρησιμοποίησης ένα κομμάτι πλέξει θα εξής πολύ καλά αποτελέσματα η μπορείς να κανεις κάτι τέτοιο Link στην αρχή και εγώ έτσι ήθελα να κάνω. Και τελικά θα κάνω στο ταβάνι του δωματίου μου έτσι Link :P

 

και άλλες φωτογραφίες

 

5ugsgl.jpg

119cmdd.jpg

10wl11e.jpg

 

 

Μόλις το ολοκληρώσω θα ανεβάσω από φωτογραφική φωτογραφίες από όλο το κουτί με το τελικό αποτέλεσμα

 

EDIT:Με πρόλαβε ο άδικος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος! και γω αυτο εκανα σουλουπωσα το παλιο μου κουτι πριν 3 μερες και εβαλα το καινουριο pc, το βαψα μαυρο ματ με σπρει το περασα και ενα βερνικι για να μην ξεβάφει το εκανα και μια τρυπουλα στα αριστερα για να πάρει τον 12αρι αλλα μου ρθε ιδεα να του βαλω plexiglass στο αριστερο καπακι οποτε θα πρεπει να ξανακανω τρυπα... Ειναι ωραιο να αναπαλαιωνεις το παλιο σου κουτι.. Μερικες φορες ανταγωνιζοντε του εμποριου αν γινει καλη δουλεια..

 

Υ.Γ αυτο για το plexiglass καντο και εσυ! Μετραει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχες κάνει καλή προετοιμασία το κουτί για βάψιμο το ματ χρώμα δεν θα ξεβάφει, το ματ σκέτο θα έδειχνε πιο ωραίο από το γυαλιστερό που έκανες με το βερνίκι άσε που και τα σπρέι βερνίκια δεν γυαλίζουν όπως πρέπει μόλις στεγνώσουν χάνουν τι γυαλάδα τους και δεν είναι ανθεκτικά

 

Αντί για το plexiglass μπορείς να κάνεις το παρακάτω θα είναι ξεχωριστό δεν θα είναι όπως τα συνηθισμένα κουτιά

http://www.youtube.com/watch?v=E1uxzy0WIwA&feature=related

Είναι πολύ απλό στην κατασκευή του

 

Μόλις τελειώσεις το κουτί σου ανέβασε φώτο να το δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...