Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου απαντησες ομως στην ερωτηση. Ψαχνουμε για παραθυρακι για να βαφτιστουμε νομιμοι ενω ειναι ξεκαθαρα παρανομο;

 

Το "ξεκάθαρα παράνομο" το λες εσύ.

 

Αν διαβάσεις προσεχτικά τους όρους χρήσης των κουπονιών δεν προκύπτει από πουθενά ότι απαγορεύεται να ανοίξω δεύτερο λογαριασμό. Κάπου πρέπει να στηριχτούμε και αυτοί είναι οι όροι χρήσης στους οποίους σίγουρα υπάρχει κενό - παραθυράκι... Σκόπιμο ή κατά λάθος ούτε που με νοιάζει... Τι να κάνουμε τώρα?

 

Αν πάλι όπως και να έχει θέλεις να βαφτίσεις παράνομο, ο.κ. το δέχομαι. Είμαι παράνομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις μου δέχτηκαν κουπόνι head n shoulders σε Μαρινόπουλο στην Τούμπα.

Έχω άλλο πρόβλημα όμως, δεν μπορώ να βρω στο Pockee το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν ισχύει για όλα τα καταστήματα carrefour;;;

 

Edit: Τώρα μόλις είδα ότι στα συνεργαζόμενα καταστήματα δεν υπάρχει αυτό και είναι Carrefour Μαρινόπουλος ενώ έχει άλλα Express γύρω γύρω που τα δείχνει κανονικά. Τι κοροϊδία είναι αυτή, κρίμα τα λεφτά....

 

Τα Carrefour πρώην Αρβανιτίδης δεν είναι στη λίστα του pockee. Νομίζω ότι δεν είναι συνδεδεμένα με τα υπόλοιπα Carrefour σε ο,τι αφορά τις αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Carrefour πρώην Αρβανιτίδης δεν είναι στη λίστα του pockee. Νομίζω ότι δεν είναι συνδεδεμένα με τα υπόλοιπα Carrefour σε ο,τι αφορά τις αποδείξεις.

είναι κάποια franchise που πρέπει να αποδεχτούν ξεχωριστά τη συμφωνία.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα που κολλάς. Από την στιγμή που δεν το απαγορεύει η ίδια η εταιρία και σε αφήνει να το κάνεις που είναι το πρόβλημα; Να πουλήσει θέλει και αφήνει παραθυράκια, πώς να το κάνουμε.

 

Κολλαω στο οτι επειδη καποιοι κανουν καταχρηση και μαλιστα οχι νομιμη, δεν θα μπορουν να εξυπηρετηθουν αυτοι που θελουν να ειναι νομιμοι λογω ελλειψης. (Και δεν μιλαω για εμενα καθως εγω ειχα παρει την προηγουμενη φορα.) Βεβαια και εδω μπορει να πεταχτει ενα τριτος και να σου πει δεν φταιω εγω που τα παιρνω 10-10, φταιει το καταστημα που δεν εχει χιλιαδες τεμαχια απο το ιδιο προιον στην αποθηκη του. Και ακρη δεν θα βγαλουμε. Σορρυ, ξεχναω ωρες ωρες σε ποια χωρα ζω.

 

Το "ξεκάθαρα παράνομο" το λες εσύ.

 

Αν διαβάσεις προσεχτικά τους όρους χρήσης των κουπονιών δεν προκύπτει από πουθενά ότι απαγορεύεται να ανοίξω δεύτερο λογαριασμό. Κάπου πρέπει να στηριχτούμε και αυτοί είναι οι όροι χρήσης στους οποίους σίγουρα υπάρχει κενό - παραθυράκι... Σκόπιμο ή κατά λάθος ούτε που με νοιάζει... Τι να κάνουμε τώρα?

 

Αν πάλι όπως και να έχει θέλεις να βαφτίσεις παράνομο, ο.κ. το δέχομαι. Είμαι παράνομος...

 

Οκ συμφωνουμε στο οτι διαφωνουμε. Τελος απο εμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τις 14:30 στον ΑΒ επί της Πατησίων στα Άνω Πατήσια, πήρα το τελευταίο σκιπ. Στην Στρατηγού Καλλάρη, όπου πήρα και το δεύτερο, είχαν μείνει μερικά. Κανένα πρόβλημα ή αντίρρηση για τα κουπόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιριες τοσο τα σουπερ μαρκετ οσο και οι p and g ,unilever κτλ ξερουν παρα πολυ καλα τι γινεται με τα κουπονια και με οσους αγορασουν ποσοτητες για τα μαγαζακια τους γιατι αναλυουν τα στοιχεια των πωλησεων τοσο απο τις loyalty cards οσο και ανα καταστημα/αλυσιδα οσο και μεσω pockee.επισης αν ηθελαν να σταματησουν την εκτυπωση κουπονιων μεσω Internet θα το ειχαν κανει αλλα τα τμηματα marketing θελουν να δειξουν οτι κανουν δουλεια.

ξερουν επισης και ποιοι το κανουν γιατι εχουν τα στοιχεια απο τις loyalty cards .

οποτε ολο αυτο το μπαχαλο γινεται με την ανοχη τους και σου κλεινουν το ματακι να συνεχισεις...

αυτα τα λιγα απο μενα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μισή ώρα περίπου, στον ΑΒ στην αρχή της Βουλιαγμένης είχε καμιά 10ριά+ τεμάχια Skip.

 

Πήρα τέσσερα. Είχα τέσσερα κουπόνια, τα δύο στο όνομά μου, τα άλλα δύο στης κοπέλας μου. Τα κοίταζε κάπως η ταμίας, μου λέει αυτά εδώ έχουν γυναικείο όνομα. Δε μου ζήτησε ταυτότητα, αλλά της έδωσα εγώ τη δική μου (δεν είχα της κοιπέλας μου). Την είδε, και μου τα πέρασε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ήμουν αυτός που δεν μου δέχτηκαν το κουπόνι επιθυμίες για head n shoulders το πρωί στο Καρφούρ.

Βασικά δεν είναι ότι δεν το δέχτηκε το κατάστημα, αλλά ότι μόλις το σκάναρε 

η ταμίας της έβγαλε μήνυμα : "ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ".

Θα ξαναπροσπαθήσω και σε άλλο κατάστημα αύριο, μήπως επειδή ήταν πρωί είχε κανένα κόλλημα.

Πάντως το  head n shoulders είναι μόνο γι'αυτούς που έχουν πυτιρίδα.

Στο Αμαρουσίου (avenue) το πρωί πέρασε το κουπόνι αλλά την έκπτωση 40% την πήρα σε χρήμα από την εξυπηρέτηση πελατών (δεν περνάνε στο σύστημά τους δυο ταυτόχρονες εκπτώσεις μου είπαν στο ταμείο)

Αρχική τιμή 4,94 - κουπόνι 1,50 - επιστροφή σε χρήμα 1,98=Τελική τιμή 1.46 ευρώ

 

Είχε και fairy platinum 400ml και όλα τα lenor

Επεξ/σία από katcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Αμαρουσίου (avenue) το πρωί πέρασε το κουπόνι αλλά την έκπτωση 40% την πήρα σε χρήμα από την εξυπηρέτηση πελατών (δεν περνάνε στο σύστημά τους δυο ταυτόχρονες εκπτώσεις μου είπαν στο ταμείο)

Αρχική τιμή 4,94 - κουπόνι 1,50 - επιστροφή σε χρήμα 1,98=Τελική τιμή 1.46 ευρώ

 

Είχε και fairy platinum 400ml και όλα τα lenor

 

...την απόδειξη την έβαλες για τη στείλουν όλοι στο pockee? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου δέχτηκαν κουπόνι επιθυμίες για το Head & Shoulders ούτε σε δεύτερο

καρφούρ-μαρινόπουλος, διότι μου είπαν οι ταμίες είναι λέει ήδη σε προσφορά -40%.

Δεν δεχόταν το barcode μόλις το σκανάριζε.

Μάλιστα η ταμίας η 2η προχώρησε και μου είπε τι θέλετε κύριε, τσάμπα θέλετε να το πάρετε;

Δεν σας φτάνει το -40% μου είπε; Το παιρνεται μου λέει 2,95 και θέλετε κι άλλη έκπτωση; Με το ζόρι κρατήθηκα.

Πήγα να της πω κυρία μου, από την τσέπη σου τα δίνεις; Τέλος πάντων.

Το κουπόνι από τις επιθυμίες γράφει επάνω ότι συνδυάζεται με οποιαδήποτε άλλη προσφορά, ξακάθαρα το λέει.

Στην πράξη αν κάποιος κατάφερε να πάρει το σαμπουάν με επιθυμίες και μετά με πόκι σδώ στην Αθήνα,

ας το αναφέρει να πάω κι εγώ στο ίδιο κατάστημα να πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...