Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Της πλακας sales. Εκει στην Valve πρεπει να καταλαβουν οτι οι προσφορες τους θα πρεπει να εχουν χαρακτηριστικα flash sales με γενναιοδωρες εκπτωσεις και επισης να ανταγωνιζονται τα key stores. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Της πλακας sales. Εκει στην Valve πρεπει να καταλαβουν οτι οι προσφορες τους θα πρεπει να εχουν χαρακτηριστικα flash sales με γενναιοδωρες εκπτωσεις και επισης να ανταγωνιζονται τα key stores. 

 

: D  ( καλό!!! μπορείς να το ποστάρεις και στο νήμα με τα ανέκδοτα )

 

Δεν του καίγεται καρφί ... δεν ξέρω τι και πως αλλά (όσο ο κόσμος αγοράζει ακόμα και σε αυτές τις τιμές , γιατί να τις αλλάξουν ) δεν πήρα τίποτα γιατί δεν άξιζε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

: D  ( καλό!!! μπορείς να το ποστάρεις και στο νήμα με τα ανέκδοτα )

 

Δεν του καίγεται καρφί ... δεν ξέρω τι και πως αλλά (όσο ο κόσμος αγοράζει ακόμα και σε αυτές τις τιμές , γιατί να τις αλλάξουν ) δεν πήρα τίποτα γιατί δεν άξιζε τίποτα.

 

Δικιο εχεις. Υπαρχουν μαλιστα πολλοι που δεν εχουν ιδεα οτι υπαρχουν key stores. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έξι χρόνια είμαι εγγεγραμένος στο Steam και έχω να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι ήταν με διαφορά τα πιο άνοστα sales των τελευταίων ετών. Χωρίς flash sales είναι ανούσιο να γίνονται εκπτώσεις. Το Steam έχασε το «γιορτινό» vibe που εξέπεμπαν οι εκπτώσεις του. Δεν σου κάνει όρεξη, αν δεν σε «αναγκάζει» να μπαίνεις κάθε τρεις ώρες να βλέπεις τα flash ή να ψηφίζεις.

 

With this in mind, έκανα μια συγκεντρωτική -κατ' ανάγκην- αγορά την τελευταία ημέρα που περιελαμβάνε τα εξής: Witcher 3, Papo & Yo, LISA, The Talos Principle, Waking Mars, Rogue Legacy, Brothers - A Tale of two Sons και Shower with your Dad Simulator ( :P).

 

Σούπα εντελώς τα sales, κρίμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι όντως δεν είχαν την παιχνιδιάρικη διάθεση άλλων sales και παράλληλα έτυχε και το "πρόβλημα ασφάλειας" και έδεσε το γλυκό.  

Καταλαβαίνω ότι πλέον το πρόβλημα είναι το refund policy, αλλά μπορεί να λυθεί πολύ εύκολα αυτό αν βγάλουν όρο ότι δεν γίνονται refunds αν το παιχνίδι είναι σε sale ή γίνεται refund μόνο κατά τη διάρκεια των sales, κάτι τέτοιο τελοσπάντων.

 

Για μένα προσωπικά δεν αξίζει το refund policy, αν είναι να παίρνουμε τέτοιο πούλο στις εκπτώσεις. Για να έχουμε το δικαίωμα να κάνουμε refunds (που στην τελική πόσα refunds και για πόσα χρήματα κάνει ο μέσος σοβαρός steam user το χρόνο; ), χάνουμε το δικαίωμα να έχουμε flash sales από τα οποία θα κερδίζαμε πολύ περισσότερα χρήματα απ' ότι από ένα refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους...μπορει καποιος να μ πει γτ δεν μπορω να κανω καποιον φιλο στο στεαμ?μ λεει τοι δεν εχω τις καταλληλες απαιτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σε ολους...μπορει καποιος να μ πει γτ δεν μπορω να κανω καποιον φιλο στο στεαμ?μ λεει τοι δεν εχω τις καταλληλες απαιτησεις

πρεπει να ενεργοποιησης ενα παιχνιδι αξιας 5€ τουλαχιστον  https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3330-IAGK-7663

Επεξ/σία από vaggos88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Ακριβώς, €€ πρέπει να βάλεις, τουλάχιστον $5. Και με αυτή την σημαντική υποσημείωση , για να μην έχουμε παρεξηγήσεις ;)

 

Receiving a Steam gift from a friend doesn't count.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Ακριβώς, €€ πρέπει να βάλεις, τουλάχιστον $5. Και με αυτή την σημαντική υποσημείωση , για να μην έχουμε παρεξηγήσεις ;)

είναι ότι να ναι ο κανονισμός αυτός πλέον..!

Θέλει όντως να ξοδέψεις 5€ από το ίδιο το account...Δηλαδή και το FM να πάρεις,που κάνει ξέρω γω 50€,δε στο πιάνει..θέλει σόνι και καλά να χεις σκάσει 5€...ενώ παλιά με ενεργοποίηση κλειδιού ήταν..

Είναι τρομερά άχρηστοι στα θέματα που τους προκύπτουν και ο τρόπος που τα αντιμετωπίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν γινεται αυτο που λετε..πως θα το κανω αυτο..εχω παρει cs go ,mw3 ,black ops 3,ειναι ενα 100αρικο στο νερο σιγουρα...δεν το καταλαβαινω αυτο με τα 5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι limited , ισχύει όπως ακριβώς τα λέει ο xtrmsnpr,

δηλ δεν μετράει αν βάζεις αγορασμένα κλειδιά, πρέπει να έχεις αγοράσει $5 απ'ευθείας απ'αυτούς (το βλέπεις εδώ) :unsure:

 

 

Νομίζω η συμφέρουσα και πιο γρήγορη λύση είναι να βάλεις 5€ στο steam wallet σου. Επίσης, αν συνεννοηθείς με κάποιο έμπιστο φίλο να αγοράσεις ως steam gift κάποιο παιχνίδι που θέλει αυτός (αξίας >5€) και κατόπιν να του το "χαρίσεις", πάλι ξεκλειδώνει ο λογαριασμός σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...