Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω σίγουρα ότι μπορείς να «κρύψεις» games από την library, μπορείς όντως να καταργήσεις game;

Προσωπικά έχω μια κατηγορία non-interesting, τα πετάω εκεί μέσα και τα ξεχνάω ότι υπάρχουν

 

 

 

Ο αλλος τα ''βγαζει'' αυτα αν περιμενει και αγοραζει γνωστα παιχνιδια μονο στις εκπτωσεις steam τελη του χρονου.

 

 

Η ακόμα καλύτερα, αγοράζει στις εκπτώσεις με τα χρήματα που έχει μαζέψει από τις κάρτες. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρω σίγουρα ότι μπορείς να «κρύψεις» games από την library, μπορείς όντως να καταργήσεις game;

 

Πας εδώ : https://help.steampowered.com/en/wizard/HelpWithGame , γράφεις μερικά γράμματα από τον τίτλο του παιχνιδιού, click μόλις το δεις, και στην επόμενη σελίδα:

 

[i want to permanently remove this game from my account]

 

Εξαφανίζεται από το library αλλά δεν φεύγει εντελώς, με την ίδια διαδικασία μπορείς να το επαναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πας εδώ : https://help.steampowered.com/en/wizard/HelpWithGame , γράφεις μερικά γράμματα από τον τίτλο του παιχνιδιού, click μόλις το δεις, και στην επόμενη σελίδα:

 

[i want to permanently remove this game from my account]

 

Εξαφανίζεται από το library αλλά δεν φεύγει εντελώς, με την ίδια διαδικασία μπορείς να το επαναφέρεις.

 

Εντελώς εξαφανίζεται, το μόνο που μπορείς να κάνεις μετά είναι review, αν ξαναπας στην σελίδα του σου έχει να το αγοράσεις. Να το επαναφέρεις δεν ξέρω αν γίνεται, πάντως αν κάνεις redeem άλλο κλειδί δεν το πιάνει, σου ενεργοποιεί ξανά αυτό που είχες. Το θέμα είναι ότι το ζητούμενο, να φύγει απ' τη library δηλαδή και να μην "λερώνει" επιτυγχάνεται οριστικά, χωρίς να το κρύβεις (που είναι το ίδιο εκτός αν έχεις ocd  :-D )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι προτιμώ να μη λερώνω τη Steam συλλογή μου συγκεντρώνοντας indie σκουπίδια που δε τα'χει ακουστά ούτε η μάνα τους.

 

Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι.

 

Ξέρω σίγουρα ότι μπορείς να «κρύψεις» games από την library, μπορείς όντως να καταργήσεις game;

 

Το κάλυψαν οι προηγούμενοι. Για τον εαυτό μου έφτιαξα ένα folder στο library ονόματι "crap" που έχω πετάξει μέσα οποιαδήποτε παλιατζαρία μαζεύτηκε από bundles κλπ και γενικά παιχνίδια που δε θέλω πια. Έτσι δεν τα βλέπω καν και δε μου γεμίζουν και τη λίστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

καλησπέρα παιδιά. έχω μια απορία και αν κάποιος ξέρει ας μου την λύση. έχω έναν λογαριασμό steam και έχω απορία αν μπορώ να ενσωματώσω κάποιο παιχνίδι που το έχω αγοράσει από φυσικό μαγαζί και υπάρχει και στο steam? υπαρχει τροπος? για μονο αν το ξανα αγορασω και απο το steam ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες οποτε μπαινω στον launcher του στιμ, μου λεει οτι δεν αναγνωριζει την συσκευη απο την οποια μπαινω και για λογους ασφαλειας πρεπει να παω στο μαιλ μου να παρω εναν κωδικο που μου στελνουν και να τον βαλω για να συνεχισω. το κανει συνεχεια, υπαρχει καποια επιλογη για να απενεργοποιηθει αυτο? εψαξα δε βρηκα κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν συνδεεσαι να πατας να θυμαται το pc στο οποιο μπαινεις. Εχει επιλογη κατα την εισοδο σου στο λογαριασμο. Αυτο μονο μπορω να φανταστω οτι δεν τσεκαρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

πουλαω τα αντικειμενα που εχω στο steam (skins, trading cards) και ηρθα αντιμετοπος με τα παρακατω:

Πρεπει να βαλω τα πραγματικα μου στοιχεια? εαν βαλω ψευτικα μπορει να γινει κατι? Μπορουν να κανουν γενικα κατι με αυτα τα στοιχεια?

Θελω να πουλησω ολα τα αχρηστα που εχω στο inventory μιας και εχουν αξια περιπου 10-12 ευρω και ερχονται και οι εκτπωσεις οπου ναναι

 

 

post-270857-0-07040500-1497633311_thumb.png

post-270857-0-57714200-1497633318_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...