Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκίμασα να κάνω steam το POE από το pc μου στο λαπτοπ, και το αποτέλεσμα είναι εν κίνηση να βλέπω τετραγωνάκια στην TV, σε στατική εικόνα δείχνει σχετικα καλά,  έχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις στο host και το client αλλά το ίδιο πρόβλημα, τσάμπα προσπαθώ για καλύτερο αποτέλεσμα ; με steam link να υποθέσω θα είναι το ίδιο  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δοκίμασα να κάνω steam το POE από το pc μου στο λαπτοπ, και το αποτέλεσμα είναι εν κίνηση να βλέπω τετραγωνάκια στην TV, σε στατική εικόνα δείχνει σχετικα καλά,  έχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις στο host και το client αλλά το ίδιο πρόβλημα, τσάμπα προσπαθώ για καλύτερο αποτέλεσμα ; με steam link να υποθέσω θα είναι το ίδιο  ;

Μάλλον δεν αρκεί το bitrate. Οι δύο υπολογιστές είναι συνδεδεμένοι με καλώδιο ή ασύρματα στο router;

 

Κλείνοντας μια σελίδα ενός game στο Steam (στον Chrome) έπιασε το μάτι μου ότι είχα πατήσει κατά λάθος το Not Interested. Τόσο δύσκολο είναι να βάλουν και ένα μήνυμα επιβεβαίωσης; Το ακόμη πιο εκνευριστικό είναι πως γκουγκλάροντας να βρω πως έχω πρόσβαση στα παιχνίδια που έχω μαρκάρει ως Not Interested, το μόνο που βρίσκω είναι πια πατέντα με text κώδικα, μέσω open id αφού έχεις κάνει login και τέτοια! Σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει κάπου η λίστα για να το αφαιρέσω στα γρήγορα; Μας δουλεύουν;

Εδώ θα βρεις τη λίστα που θες: https://store.steampowered.com/account/notinterested/.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον δεν αρκεί το bitrate. Οι δύο υπολογιστές είναι συνδεδεμένοι με καλώδιο ή ασύρματα στο router;

 

με powerlines έδωσα lan στο laptop, γιατί απο wifi ηταν πολύ χειρότερα,

παρόλα αυτά βλέπω και ενα μήνυμα slow network. Nα επηρεάζει το router που είναι ενα παλιό tomson tg782 ;

Παίζει σαν να βλέπεις twitch, κρίμα πάντως αν έπαιζε καλά θα γλίτωνε πολύς κόσμος την κονσόλα

Επεξ/σία από syban
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κλείνοντας μια σελίδα ενός game στο Steam (στον Chrome) έπιασε το μάτι μου ότι είχα πατήσει κατά λάθος το Not Interested. Τόσο δύσκολο είναι να βάλουν και ένα μήνυμα επιβεβαίωσης; Το ακόμη πιο εκνευριστικό είναι πως γκουγκλάροντας να βρω πως έχω πρόσβαση στα παιχνίδια που έχω μαρκάρει ως Not Interested, το μόνο που βρίσκω είναι πια πατέντα με text κώδικα, μέσω open id αφού έχεις κάνει login και τέτοια! Σοβαρά τώρα, δεν υπάρχει κάπου η λίστα για να το αφαιρέσω στα γρήγορα; Μας δουλεύουν;

 

Ξέρει κάποιος ρε παίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το idle master σήμερα για να μου ρίξει 3 κάρτες από ένα παιχνίδι και επί 2 ώρες δεν έκανε τίποτα. Το playtime του στο προφίλ μου έμεινε στο 00.00 συνεπώς υποθέτω πως οι αλλαγές στο σύστημα καρτών είναι ήδη σε ισχύ και το εργαλείο είναι άχρηστο πλέον. Δεν ρισκάρω να το ξαναχρησιμοποιήσω, αναγκαστικά θα το κάνω manual με το παιχνίδι να τρέχει στο background.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το idle master σήμερα για να μου ρίξει 3 κάρτες από ένα παιχνίδι και επί 2 ώρες δεν έκανε τίποτα. Το playtime του στο προφίλ μου έμεινε στο 00.00 συνεπώς υποθέτω πως οι αλλαγές στο σύστημα καρτών είναι ήδη σε ισχύ και το εργαλείο είναι άχρηστο πλέον. Δεν ρισκάρω να το ξαναχρησιμοποιήσω, αναγκαστικά θα το κάνω manual με το παιχνίδι να τρέχει στο background.

Αυτο που ανέβασες δεν λεει οτι θα λειτουργεί έτσι όπως περιγράφεις οτι απέτυχε. Δηλαδη οτι μπλοκάρει το ιδλεμαστερ, ακόμα και αν το είχες αφήσει κανονικά background θεωρητικα με το νεο συστημα πιθανών πάλι δεν θα σου πέταγε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ανέβασες δεν λεει οτι θα λειτουργεί έτσι όπως περιγράφεις οτι απέτυχε. Δηλαδη οτι μπλοκάρει το ιδλεμαστερ, ακόμα και αν το είχες αφήσει κανονικά background θεωρητικα με το νεο συστημα πιθανών πάλι δεν θα σου πέταγε 

 

Δεν είπα ότι το μπλοκάρει, απλά απορώ γιατί είχε μείνει στο 00.00 το κοντέρ. Δεν μου έχει ξανατύχει αυτό, οπότε δεν θα το ρισκάρω από εδώ και πέρα, ακόμη κι αν ήταν τυχαίο. Εκτός αν επιβεβαιώσουν αρκετοί στο κοντινό μέλλον ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Αυτό που ανέβασα λέει ότι θα αρχίσει να dropάρει κάρτες πολύ αργότερα και σε ακαθόριστο χρόνο και όχι στο 2ωρο. Στο bg που έχω το game όμως τώρα, μέσα σε 1 ώρα μου πέταξε τις 2/3 κάρτες. Δεν ξέρω τι γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άλλαξε τίποτε ακόμα, μια χαρά πέφτουν κάρτες. Μήπως έκανες refund πρόσφατα; Αν ναι, τότε να υπολογίζεις +2 ώρες για να πέσει η πρώτη κάρτα. Διαφορετικά, μάλλον σκάλωσε το idlemaster.

 

Δοκίμασε και με το ASF αμα δε βαριέσαι, αλλά να ξέρεις οτι αυτές τις μέρες κάνει δοκιμές η valve γιατί βλέπω πολλά errors στο log και βγαίνει συχνά offline παντού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άλλαξε τίποτε ακόμα, μια χαρά πέφτουν κάρτες. Μήπως έκανες refund πρόσφατα; Αν ναι, τότε να υπολογίζεις +2 ώρες για να πέσει η πρώτη κάρτα. Διαφορετικά, μάλλον σκάλωσε το idlemaster.

 

Δοκίμασε και με το ASF αμα δε βαριέσαι, αλλά να ξέρεις οτι αυτές τις μέρες κάνει δοκιμές η valve γιατί βλέπω πολλά errors στο log και βγαίνει συχνά offline παντού.

 

Έκανα refund ναι, άρα να η εξήγηση. Απλά το όλο θέμα που με ανησύχησε είναι ότι δεν μέτρησε τίποτα, σαν να μην έτρεχε το πρόγραμμα δηλαδή, δεν με πείραξε ότι δεν έριξε κάποια κάρτα. Anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το σύστημα με τις κάρτες πιστεύω ότι όποιος το σκέφτηκε στην valve αξίζει να παίρνει bonus κάθε χρόνο. Χωρίς να κάνει τίποτα, βγάζει 2 cents σε κάθε κάρτα, και πουλιούνται χιλιάδες ημερησίως.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω λοιπόν γιατί το κάνει πιο δύσκολο, την συμφέρει να"πέφτουν" εύκολα προκειμένου να"κινούνται" περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ανέβασα λέει ότι θα αρχίσει να dropάρει κάρτες πολύ αργότερα και σε ακαθόριστο χρόνο και όχι στο 2ωρο. 

Ασχέτος του προβλήματος που μας ελυσε ο pigeon, δεν λέει αυτό που λες αυτό που ανέβασες. Λέει οτι τα game δεν θα ρίχνουν από το launch τους στο steam αλλά αφού περάσει αρκετός καιρός και επιβεβεωθεί οτι όντος το παιχνίδι δεν ανεβηκε στο steam μονο για κάρτες. Αφου περάσει αυτο τον έλεγχο θα πεφτουν αυτόματα οι κάρτες σε όσους έχουν παίξει ήδη τις 2 ώρες και στους υπόλοιπους κανονικά μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...