Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν,εδώ και κάποιες μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στο steam.Βάζω σωστά τα username και password και μου βγάζει συνέχεια το εξής μήνυμα:

 

"Could not connect to Steam Network.This could be due to a problem with your internet connection,or with the Steam Network. Please visit www.steampowered.com for more info'

Για δοκίμασε αυτό: 

 

Delete the ClientRegistery.blob file in you root Steam folder (something like: C:/Program Files/Steam/ClientRegistery.blob )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανες restart το steam αφού έσβησες το αρχείο?



Επίσης σβήσε ότι έχει μέσα ο φάκελος steam εκτός από τον φάκελο steamapps και το steam.exe.

 

Κάνε restart το pc και πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανες restart το steam αφού έσβησες το αρχείο?

 

Επίσης σβήσε ότι έχει μέσα ο φάκελος steam εκτός από τον φάκελο steamapps και το steam.exe.

 

Κάνε restart το pc και πες μου.

έσβησα οτι μου είπες και μετά την επανεκκίνηση το steam έκανε update και τώρα λειτουργεί κανονικά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εχω ενα αλλο προβλημα με το steam .Το ειχα απεγκαταστησει πληρως και σημερα πηγα να βαλω να παιξω mw3 .Στην εκκινηση της εγκαταστασης μου εβγαλε ενα μηνυμα για το multiplayer update suspended .Πατησα continue εγκατεστησε το παιχνιδι και μολις παω να παιξω το κανει download απο το steam ολο το παιχνιδι ενω στο Library δεν το δειχνει επιλεγμενο με φωτεινα γραμματα ,οτι το εχω βαλει δηλαδη .Στο add/remove programs το δειχνει παντως κανονικα εγκατεστημενο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν γινονται γιατι οπως  ειπα στο library το παιχνιδι φαινονταν σαν να μην ειναι εγκατεστημενο με αποτελεσμα οταν παταγες στα properties στο verify game cache δεν μπορουσες να κλικαρεις πανω γιατι δεν το ειχε ενεργοποιημενο .

Tελικα το προβλημα λυθηκε ως εξης , αφου εγκατεστησε το παιχνιδι βγηκα απο το steam και πατησα κατευθειαν στα icons του mw3 στο desktop και με το που μπηκε στο steam εκανε απευθειας update.Mετα βγηκα απο το steam και ξαναμπηκα πατοντας το Multiplayer shortcut κανοντας παλι update με τον ιδιο τροπο .Προφανως ειχε καποιο προβλημα και το update το εβλεπε σαν εγκασταση ολου του παιχνιδιου με download .Κανει τετοιες μαλακιες ωρες ωρες το steam απο οσο ειχα ακουσει απο αλλους ,εμενα πρωτη φορα μου ετυχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε αυτό: 

 

Delete the ClientRegistery.blob file in you root Steam folder (something like: C:/Program Files/Steam/ClientRegistery.blob )

 

 

Έκανες restart το steam αφού έσβησες το αρχείο?

 

Επίσης σβήσε ότι έχει μέσα ο φάκελος steam εκτός από τον φάκελο steamapps και το steam.exe.

 

Κάνε restart το pc και πες μου.

 

Αγορασα ενα παιχνιδι και δεν μου το εμφανιζει στο library. Το κανω search στο store και στην σελιδα του παιχνιδιου μου λεει οτι το εχω αγορασει ηδη , οποτε παταω απο κει το play για να το παιξω.

Εχω δοκιμασει restart αλλα τιποτα.

Να δοκιμασω τα παραπανω που λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και οfftopic  ενα εξυπνο phising to οποιο παιρνει διαστασεις

 


Until recently, most phishing sites have been rather shoddy - they just ask for your email address and email password and hope some clueless idiot enters it so the scammer can login to their email account. However, recent ones are doing this:

• The victim enters their username and password.
• Behind the scenes, the phishing site attempts to login to Steam with those credentials. This triggers the sending of the Steam Guard email from Steam itself.
• The victim is shown the Steam Guard dialog.
• The victim, completely unaware they are on a phishing site, inputs the verification code that was sent in the email.
• The phishing site now has the user's Steam Guard code along with the previously entered account credentials.

 

 

 

τους κωδικους τους βαζουμε μονο σε σελιδα https -  με ιδιοκτητη valve και πιστοποιητικο verisign

και καλο ειναι να ελεγχουμε τις λεπτομερειες πατωντας πανω στο -συνηθως -πρασινο σηματακι στη διευθυνση

 

 

προσωπικα επειδη δεν μου αρεσει η ιδεα της χρησης του steam σαν openid

εχω καταληξει οτι η πιο ασφαλης λυση για οποια τοποθεσια ζηταει login with steam

ειναι να χρησιμοποιω τον web browser του steam(που ειναι προσβασιμος στο κατω μερος του overlay οποιουδηπωτε παιχνιδιου)οποτε απλα ρωταει αν θες να μπεις στο συγκεκριμενο site χωρις την εισαγωγη κανενος κωδικου( αφου ηδη ειμαστε συνδεδεμενοι)

 

 

για να μη δημιουργω ανησυχιες παντως, ακομα και αν προκυψει κατι τετοιο, ειναι πολυ ευκολο να παρουμε το λογαριασμο πισω,μετα απο καποιες μερες και τη σχετικη ταυτοποιηση

 

προβλημα υπαρχει οταν εχουμε inventory μεγαλης αξιας  καθως τα items  μπορουν να μεταβιβαστουν οπουδηπωτε- απ οσο ειχα δει παλιοτερα σε σχετικες σελιδες του support πολιτικη της valve ειναι να αποκαθιστα τα χαμενα  items μονο μια φορα/λογ αναφεροντας οτι κανονικα η ασφαλεια του λογαριασμου για τετοιες περιπτωσεις ειναι ευθυνη του χρηστη

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και οfftopic  ενα εξυπνο phising to οποιο παιρνει διαστασεις

 

 

τους κωδικους τους βαζουμε μονο σε σελιδα https -  με ιδιοκτητη valve και πιστοποιητικο verisign

και καλο ειναι να ελεγχουμε τις λεπτομερειες πατωντας πανω στο -συνηθως -πρασινο σηματακι στη διευθυνση

 

 

προσωπικα επειδη δεν μου αρεσει η ιδεα της χρησης του steam σαν openid

εχω καταληξει οτι η πιο ασφαλης λυση για οποια τοποθεσια ζηταει login with steam

ειναι να χρησιμοποιω τον web browser του steam(που ειναι προσβασιμος στο κατω μερος του overlay οποιουδηπωτε παιχνιδιου)οποτε απλα ρωταει αν θες να μπεις στο συγκεκριμενο site χωρις την εισαγωγη κανενος κωδικου( αφου ηδη ειμαστε συνδεδεμενοι)

 

 

για να μη δημιουργω ανησυχιες παντως, ακομα και αν προκυψει κατι τετοιο, ειναι πολυ ευκολο να παρουμε το λογαριασμο πισω,μετα απο καποιες μερες και τη σχετικη ταυτοποιηση

 

προβλημα υπαρχει οταν εχουμε inventory μεγαλης αξιας  καθως τα items  μπορουν να μεταβιβαστουν οπουδηπωτε- απ οσο ειχα δει παλιοτερα σε σχετικες σελιδες του support πολιτικη της valve ειναι να αποκαθιστα τα χαμενα  items μονο μια φορα/λογ αναφεροντας οτι κανονικα η ασφαλεια του λογαριασμου για τετοιες περιπτωσεις ειναι ευθυνη του χρηστη

Πολύ χρήσιμο αυτό το post, επίσης για μεγαλύτερη ασφάλεια και για να είμαστε πάντα σίγουροι, καλό είναι να έχουμε κάνει από πριν log in στο steam μέσω browser ώστε να χρησιμοποιήσουμε κατευθείαν το κουμπάκι "sign in through steam" και να μη χρειαστεί να ξαναβάλουμε κωδικό πουθενά.

 

Επίσης σχετικά με τα items, να προστεθεί ότι υπάρχει και η άλλη δικλείδα ασφαλείας στο steam, που δεν επιτρέπει ανταλλαγές για διάστημα 15 ημερών αν κάνεις login από νέο pc, οπότε σε κάθε περίπτωση έιμαστε καλυμμένοι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης σχετικά με τα items, να προστεθεί ότι υπάρχει και η άλλη δικλείδα ασφαλείας στο steam, που δεν επιτρέπει ανταλλαγές για διάστημα 15 ημερών αν κάνεις login από νέο pc, οπότε σε κάθε περίπτωση έιμαστε καλυμμένοι :)

και γω αυτο πιστευα 

αλλα τουλαχιστον ισχυριζεται οτι ειχαν πληρη προσβαση απο την πρωτη στιγμη

αν διαβασεις στη συνεχεια του κομματιου που παρεθεσα

 

http://bazaar.tf/thread/3583#post-T3583

 

και αυτος που τα ισχυριζεται αυτα-το θυμα- ειναι admin γνωστου tf site οποτε μαλλον εχουν μια δοση αξιοπιστιας

 

 

ενα ενδεχομενο ειναι να υπεκλεψαν τους κωδικους του νωριτερα  αλλα να εκαναν το highjack μετα το 15ημερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και in response o gabe το λυσε κι αυτο

 

αλλαζοντας το μαιλακι με το κωδ toy steamguard

 

αντε τωρα  τα  κ@@@παιδα να το κανουν trigger apo  σουαζιλανδη :P

 

saint-gaben.jpeg

 

 

We've received a request to access your Steam account from a new browser
located at IP address:
******

Our records show this IP address is in ATHENS ATTIKI GR

If that location does not reasonably match your location or the location of your
Internet Service Provider, then follow this link for more information:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τον τύπο της.

Άμα είναι μια από τους παρακάτω τύπους,ναι:

 

Visa
Mastercard
Discover
American Express
JCB
 
Το Steam μέχρι και pre-paid paysafecard από το περίπτερο υποστηρίζει. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...