Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο: Μεταχειρισμενο....σαν καινουργιο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα εναν επεξεργαστη AMD απο το καινουργιο Πλαισιο (Θεσσαλονικη)....

 

Πρωτη παρατηρηση: ο επεξεργαστης ηταν... λερωμενος στην επιφανεια του! Οπως φαινοταν απο το παραθυρακι που εχει το χαρτινο κουτι του...

ΕΕ ενταξει λεω...κατι αλλο θα ειναι... θα παω σπιτι και οταν τον ανοιξω θα τον δω καλυτερα...

Και ειδα αυτο:

 

post-85963-0-96473800-1335824542_thumb.jpg

 

Οποτε περιεργαστηκα λιγο περισσοτερο το κουτι και ιδου: το κουτι ειχε ανοιχτει απο... πισω! :X

 

Οπως φαινεται απο αυτην την εικονα, διακρινεται κολλα και στα 3 "αυτια" του κουτιου...

 

post-85963-0-86261300-1335824736_thumb.jpg

 

Η απο κατω ομως πλευρα του μεσαιου "αυτιου" δεν εχει κολησει ποτε!

 

post-85963-0-82288200-1335824810_thumb.jpg

 

 

Οποτε το ξεκαθαρο συμπερασμα ειναι οτι το κουτι παραβιαστηκε και ο επεξεργαστης χρησιμοποιηθηκε...(με προσεκτικοτερη ματια φανηκαν και τα περιμετρικα ορια της παστας που χρησιμοποιηθηκε για να πατησει η ψυκτρα). Το κλεισιμο, εγινε μαλλον λιγο βιαστικα (οπως και το καθαρισμα του CPU) και δεν εκλεισε οπως ηταν αρχικα με αποτελεσμα να μπει καινουργια κολλα σε σημειο που δεν επρεπε και να δημιουργησει τα σημαδια που φαινονται στις φωτος...

 

Γιατι ανοιξε και απο ποιους, καθως και τη χρηση εγινε στο CPU δεν το γνωριζω... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορει να φανει λιγο αποτομο αυτο που θα σου πω. αλλα εδω στο ινσομνια εχει μαλλιασει το στομα ολων να κανουνε παραπονα για το πλαισιο. το ξερω ειναι η ευκολη λυση να παρεις κατι απο κει. και εγς εχω κοντα στο σπιτι μου. αλλα πραγματικα καλυτερα να περνεις απο πιο μικρα μαγαζακια , κερδιζεισ πολλα, οπως ειναι πιο φτηνα κ εχει καλυτερη εξυπερετιση.με λιγα λογια θελω να πω τα θελες κ τα επαθες. και δεν νομιζω να βρεις και το δικιο σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς φίλε μου νομίζω πως οι έρευνες τύπου CSI που κάνεις λίγη σημασία έχουν πια μια που "μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου....". αφού είχες την υπόνοια εξ αρχής έπρεπε να το ψάξεις εκείνη τη στιγμή πριν το παραλάβεις. τώρα μπορούμε να μιλάμε για ώρες έτσι απλά για την χαρά της συζήτησης. εύχομαι τουλάχιστον, μια που το πήρες, να είναι οκ και να μην έχει θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως ρε παιδιά δε μου έχει τύχει ποτέ μαλακία.. τώρα τι να πω ίσως είναι το branch.. Από πλαίσιο Καλαμαριάς έχω πάρει έέέέέέένα σωρό πράγματα, και δε μου έχει τύχει κάτι στραβό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ απατεωνια ιδικα το πλαισιο αυτο εδω το καινουριο και το αλλο πιο κατω δηλαδη εγω που πηρα τοσες καρτες γραφικων και κεγονταν αλλα τα κουτια ητανε ανοιχτα και μεσα το χαρτακι κολησης σκυσμενο τι θα λεγατε? το εχω πει πολλες φορες εδω στο ινσομνια αλλα μια που το εφερε η κουβεντα θα το ξαναπω εχω παρει 16 καρτες γραφικων και ολες καηκαν αλλα οσες με εδιναν στην ουσια παλι μεταχηρισμενες ητανε θα συμφωνησω κι εγω με την πιο πανω αποψη οτι το να ψωνιζεις απο μικρα μαγαζακια ειναι καλυτερα τωρα εχω μια καρτα γραφικων αλλη περιμενω πως και πως να καει και αυτη για να κανω μια τεραστια φασαρια μεσα στο πλαισιο και ας φερουνε και την αστυνομια δεν παει αλλο αυτη η κατασταση θα απαιτησω τα λεφτα μου ολα πισω δηλαδη τα 150Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ έχει τύχη σε ψύκτρα Α70 που παράγγειλά καινούργια box και όχι bulk (οπως πήγαν να μου το γυρίσουν) και μου ήρθε χωρίς κουτί τυλιγμένη σε bubles με την πάστα και τα brachet (για μερικές mobo) να λείπουν.

Φυσικά τηλέφωνο φασαρία και την επόμενη μέρα καινούργια και μου αφαίρεσαν τα 3€ μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως ρε παιδιά δε μου έχει τύχει ποτέ μαλακία.. τώρα τι να πω ίσως είναι το branch.. Από πλαίσιο Καλαμαριάς έχω πάρει έέέέέέένα σωρό πράγματα, και δε μου έχει τύχει κάτι στραβό...

 

μια απο τα ίδια φίλε μου και εμένα εδώ στην αθήνα και όποτε είχα κάποιο προβληματάκι μου το έλυναν αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λυπηρό είναι ότι τα πιο πολλά από αυτά τα κάνουμε εμείς οι ίδιοι και οι κακοπληρωμένοι υπάλληλοι του που έχουν βρει άλλους τρόπους να βγάζουν χαρτζιλίκι που σε μερικές περιπτώσεις δεν είναι κ καθόλου ευκαταφρόνητο..και σε αυτούς καρφάκι δεν τους καίγεται και φυσικά δεν μπορούν κ δεν θέλουν να τα ελέγξουν μιας και στα περισσότερα τους αποζημιώνει ο.. πελάτης.

Τώρα αν έχεις πρόβλημα τον βγάζεις τον καθαρίζεις και κάνεις υπαναχώρηση.Αν δεν έχεις πρόβλημα τον κρατάς η εγγύηση ισχύει κανονικά και δεν ξανα ψωνίζεις από εκεί. Έμενα μου στείλανε ξε σφραγισμένο δίσκο και με λακκούβα στο καπάκι που και τυφλός να ήσουν την έβλεπες αυτό δεν το έκανε η επιχείρηση από ότι όλοι καταλαβαίνουμε μιας και όταν τους πήρα και τους έβρισα την επόμενη πρωί πρωί είχα τον σωστό, απλά κάποιος στην αλυσίδα αποστολής έκανε την αλλαγή με τον χαλασμένο δίσκο δικό του η κολλητού του. Αυτό ήταν αρκετό όμως για εμένα να παίρνω τα ποδαράκια μου και να τα κοιτάζω πριν τα πληρώσω και όχι ξανά σε αυτούς ίσως μόνο μελάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος πολυ σωστος να λεμε και ευχαριστω που εχει και τα παρελκομενα μεσα γιατι μου ετυχε και χαρακωμενο δισκακι με οδηγους να μην λειτουργει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ παιδιά δεν αμφιβάλω πάντα όμως ανάλογα τις εμπειρίες που έχει ο κάθε ένας

Σωστό κ δίκαιο. Το άσχημο είναι ότι όλοι σχεδόν έχουμε από μια τέτοια εμπειρία και όσοι δεν έχουν είναι θεμα χρόνου να αποκτήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όσοι δεν έχουν είναι θεμα χρόνου να αποκτήσουν.

γνώμη σου πάντα...

αν μετά απο 12 χρόνια αγορών και μικροπροβλημάτων που λύθηκαν άμεσα μου δημιουργηθεί πρόβλημα οκ τότε. αν και δεν το νομίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

είναι ανάλογα με το τι απαιτήσεις έχεις από το κατάστημα και με το πόσο άτυχος είσαι με τα προϊόντα που αγοράζεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όσοι δεν έχουν είναι θεμα χρόνου να αποκτήσουν.

γνώμη σου πάντα...

αν μετά απο 12 χρόνια αγορών και μικροπροβλημάτων που λύθηκαν άμεσα μου δημιουργηθεί πρόβλημα οκ τότε. αν και δεν το νομίζω!

 

Ακριβός επειδή είσαι πελάτης πολλά χρόνια όπως και εγώ θα έπρεπε να ξέρεις το πριν δηλαδή τότε που το πλαίσιο ήταν φιλικό προς τον πελάτη και πόσο άλλαξε από τότε.

Φυσικά την δική μου γνώμη γράφω,που προκύπτει όμως από τα όλο και αυξανόμενα περιστατικά σαν του φίλου μας εδώ,με bulk προϊόντα,κ τις εγγυήσεις.

 

Πέρα από αυτό όμως τώρα έχεις και άλλο λόγο ότι αν εξαιρέσεις κάποιες προσφορές που και αυτές ελέγχονται αλλού τα βρίσκεις και πιο φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...