Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εχω γνωρισει ομοφυλοφιλους και του 1ου ειδους("σοβαρου", που δεν το καταλαβαινεις δηλαδη) και του 2ου ειδους(με την λιγο "ανεμελη" φωνη και συμπεριφορα(καλα φυσικα οχι τοσο κραγμενους οσο ο Αποστολης πχ***)), και δεν με ενοχλει η παρουσια τους ενω φυσικα χωρις κανενα προβλημα θα μπορουσα να κανω και παρεα μαζι τους(μαλιστα εκανα για λιγο καιρο με εναν που ετυχε, του 1ου ειδους καθως και εχω κανει αρκετες συζητησεις οταν τυχαινε να βρεθω με μερικους στον ιδιο χωρο/παρεα κλπ.). Δεν εχω κατι δηλαδη με τους ομοφυλοφιλους ως οντα.

 Αλλά με αναγουλιαζει η σκεψη των πραγματων που κανουν μεταξυ τους. Αηδιαζω. Θελω να κανω εμετο και να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο και μόνο που το σκεφτομαι. Με αηδιαζει οτι φιλιουνται μεταξυ τους. Και μόνο στην σκεψη να τους επιτραπει να το κανουν(να φιλιουνται) δημοσια, ανατριχιαζω απο αηδια!!

Μιλαμε παντα βεβαια για ομοφυλοφιλα οντα αρσενικου γενους, γιατι του θηλυκου δεν με πειραζει, ισα ισα μαλιστα ειναι και το πρεπον νομιζω να πειραματιζονται και σε αυτη την κατευθυνση.

 

Με απλα λογια δεν εχω τιποτα με τους ομοφυλοφιλους και τους αντιμετωπιζω ισοτιμα οπως ακριβως αντιμετωπιζω και τους μη ομοφυλοφιλους, με την μονη διαφορά να μην φιλουνται σε δημοσιο χωρο και να μην επιδεικνυουν κανενος ειδους παρομοια συμπεριφορα σε δημοσιο χωρο ή σε χωρο που βρισκομαι εγω.

 

***Στο 4:45 ο Αποστολης:

 

 Απλως απορω με την φυση(την διαδικασια της εξελιξης της ζωης), που δημιουργησε ενα τετοιο τερατουργημα κατα την γνωμη μου, την αρσενικη ομοφυλοφιλια. Βεβαια υπαρχουν ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ χειροτερα τερατουργηματα στην φυση αλλά ειδικα η ομοφυλοφιλια που δεν ειναι και τοσο σπανιο γεογνος παει κατα εναν τροπο κοντρα στην λογικη της εξελιξης οποτε καλο θα ηταν να μαθαιναμε τους λογους απο τους οποιους προερχεται και ακομα καλυτερο αν μπορουσαμε να την εξαλειψουμε.

Κοίταξε... είμαι gay! (ΜΠΑΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ)!!!!!!!

Και πίστεψε με, πήγαινα κάποτε (και) με γυναίκες!!!!

Ενδεχομένως να ανήκω στους gay της πρώτης ομάδας που "ανέχεσαι"...

 

Στη πορεία της "τερατουργικής μου ζωής", κατάφερα να γίνω ένας επιτυχημένος επαγγελματίας, να με σέβονται αφεντικά και συνάδελφοι, να έχω κερδίσει φίλους straight, gay... όπως και εχθρούς straight και gay.

 

Έχω γνωρίσει και στις δύο ομάδες "ψυχανώμαλους" που μ'ενόχλησαν περισσότερο από έναν gay άντρα που ενδεχομένως να'χει το θράσος να φιλήσει κάποιον δημοσίως (κάτι που δεν το κάνω σε str8 χώρους, επειδή δεν υπάρχει λόγος να προκαλέσω, κι όχι επειδή ντρέπομαι).

 

Μέσα στο insomnia μιλάω με str8 για τεχνολογία... πολιτικά... έχω κάνει αρκετές συζητήσεις με 900+ μηνύματα στο δυναμικό μου. Και πίστεψε με, δεν ενδιέφερε κανέναν τους τι κάνω στο κρεβάτι μου. Συνεχίζουν και μου μιλάνε, επειδή μέσα σε όλα σέβομαι ότι αυτοί είναι str8 και ΑΠΑΙΤΩ να σέβονται ότι εγώ είμαι gay! Σκέψου ότι είναι η πρώτη φορά που το δηλώνω εδώ μέσα, κι αυτό επειδή δεν ανέχομαι να μιλάνε τόσο άσχημα σε άτομα που επίσης είναι "όμοιοι μου", επειδή αυτοί εκφράζουν τις απόψεις τους.

 

Μπορεί να σκύβω για να κάνω άλλα πράγματα στο κρεβάτι μου... αλλά δεν σκύβω ΠΟΤΕ το κεφάλι μου σε άτομα που θεωρούνε τους άντρες gay τερατουργήματα και γουστάρουν τις λεσβίες γυναίκες, επειδή εκείνες τις θεωρούνε πως (πως το'γραψες??) "πρέπον να πειραματίζονται προς αυτή τη κατεύθυνση"!!

 

Ένα πράγμα σου εύχομαι φίλε μου... να μην σου βγει το παιδί σου αύριο ή μεθαύριο gay. Τότε θέλω να δω με τι @ρχ...ια θα το αντιμετωπίσεις ως "τερατούργημα" της φύσης!!!

 

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίταξε... είμαι gay! (ΜΠΑΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ)!!!!!!!

Και πίστεψε με, πήγαινα κάποτε (και) με γυναίκες!!!!

Ενδεχομένως να ανήκω στους gay της πρώτης ομάδας που "ανέχεσαι"...

Οχι και αυτους του 2ου τυπου τους ανεχομαι. Ολα εξαρτωνται απο το πόσο λογικος ειναι ο αλλος και δεν εχει να κανει με το εαν ειναι ή οχι ομοφυλοφιλος.

 

Στη πορεία της "τερατουργικής μου ζωής", κατάφερα να γίνω ένας επιτυχημένος επαγγελματίας, να με σέβονται αφεντικά και συνάδελφοι, να έχω κερδίσει φίλους straight, gay... όπως και εχθρούς straight και gay.

Οχι δεν αποκαλεσα τους ομοφυλοφιλους τερατουργηματα αλλά την υπαρξη της ομοφυλοφιλιας τερατουργημα της φυσης. Ενα γεγονος, μια υποσταση, που δεν επρεπε να υπαρχει κατα τη γνωμη μου. Παει κοντρα στην λογικη και την φιλοσοφια της εξελιξης κατα την γνωμη μου.

 

 

Συνεχίζουν και μου μιλάνε, επειδή μέσα σε όλα σέβομαι ότι αυτοί είναι str8 και ΑΠΑΙΤΩ να σέβονται ότι εγώ είμαι gay!

Εγω ουτε το σεβομαι ουτε οχι οτι εισαι ομοφυλοφιλος. Δεν με ενδιαφερει. Δικαιωμα σου να κάνεις και να εισαι ο,τι θελεις ειναι. Απλως αυτο που λεω ειναι οτι προτιμω να μην σε δω ποτέ να φιλιεσαι με ενα αλλο αρσενικου γενους ον δημοσια ή σε χωρο που θα ειμαι και εγω. Ουτε αν μιλησουμε ποτέ να μου αναφερεις τι κάνεις στο κρεβατι σου.

Εαν δεν γινουν αυτα και άλλα παρομοια δεν εχω κανενας απολυτως προβλημα μαζι σου και μπορω μια χαρα να συζητησω μαζι σου εαν εισαι βεβαια λογικος γενικα, προυποθεση που ισχυει για ολους ετσι και αλλιως.

 

 

Σκέψου ότι είναι η πρώτη φορά που το δηλώνω εδώ μέσα, κι αυτό επειδή δεν ανέχομαι να μιλάνε τόσο άσχημα σε άτομα που επίσης είναι "όμοιοι μου", επειδή αυτοί εκφράζουν τις απόψεις τους.

Αρα σε βοηθησα να απελευθερωθεις απο τα δεσμα της κομφορμιστικης αλυσιδας σοτν λαιμο σου που (ΚΑΚΩΣ) δεν σου επετρεπε νωριτερα να αναφερεις οτι εισαι ομοφυλοφιλος.

 

 

Μπορεί να σκύβω για να κάνω άλλα πράγματα στο κρεβάτι μου... αλλά δεν σκύβω ΠΟΤΕ το κεφάλι μου σε άτομα που θεωρούνε τους άντρες gay τερατουργήματα και γουστάρουν τις λεσβίες γυναίκες, επειδή εκείνες τις θεωρούνε πως (πως το'γραψες??) "πρέπον να πειραματίζονται προς αυτή τη κατεύθυνση"!!

Ξαναλεω οτι δεν θεωρω τους αντρες ομοφυλοφιλους τερατουργηματα. Θεωρω την ανδρικη ομοφυλοφιλια ως υπαρξη τερατουργημα της φυσης, λαθος της φυσης αν το θες ετσι. Αλλά απο τη στιγμη που υφισταται πρεπει να το δεχτουμε.

Και μιας και η ιατρικη και η επιστημη γενικοτερα προοδευει με ταχεις ρυθμους, να βρουμε και πιθανους τροπους να εξαλειψουμε την ομοφυλοφιλια εαν γινεται.

 

Ένα πράγμα σου εύχομαι φίλε μου... να μην σου βγει το παιδί σου αύριο ή μεθαύριο gay. Τότε θέλω να δω με τι @ρχ...ια θα το αντιμετωπίσεις ως "τερατούργημα" της φύσης!!!

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!

Και κορες εχω και γιο και βγηκαν ετεροφυλοφιλοι.

Εαν ομως εβγαιναν ομοφυλοφιλοι/ος/η καποιος απο ολους, τοτε δεν θα ειχα κανενα προβλημα γιατι θα τους εκανα να καταλαβουν οτι δεν θελω να ακουω περι των σεξουαλικων τους δραστηριοτητων, οποτε ολα θα ηταν καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΜέσα στο insomnia μιλάω με str8 για τεχνολογία... πολιτικά... έχω κάνει αρκετές συζητήσεις με 900+ μηνύματα στο δυναμικό μου. Και πίστεψε με, δεν ενδιέφερε κανέναν τους τι κάνω στο κρεβάτι μου. Συνεχίζουν και μου μιλάνε, επειδή μέσα σε όλα σέβομαι ότι αυτοί είναι str8 και ΑΠΑΙΤΩ να σέβονται ότι εγώ είμαι gay!

Επισης, μια απορια περι αυτου:

Αφου τωρα λες αποκαλυψες στο ινσομνια οτι εισαι ομοφυλοφιλος, τοτε πως λες οτι "δεν ενδιέφερε κανέναν τους τι κάνω στο κρεβάτι μου. Συνεχίζουν και μου μιλάνε"?

Εννοω οτι αφου τωρα αποκαλυψες οτι εισαι ομοφυλοφιλος πως ξερεις οτι συνεχιζουν και σου μιλανε και οτι δεν ενδιεφερε κανεναν το τι κάνεις στο κρεβατι σου?

 

ποστχελπ σιωπη ρε.Εχουμε μεγάλη στιγμή.Μήνες τον έψηνα να βγεί απο την ντουλάπα του Ινσο τον αγορίνα μας

Ε και τι εγινε που το δηλωσε?

Το πολυ πολυ μερικοι κομπλεξικοι και ομοφοβικοι να τον κοιτανε με αλλο ματι.

 

Και εσυ βασικα ελπιζω να το θεωρεις αυτο θετικο που το εκανε οχι γιατι βρηκες εναν ομοιο σου, εναν συμμαχο σου κατα μια εννοια, αλλά επειδη υπαρχει η αυξημενη πιθανοτητα να αισθανεται καλυτερα και πιο ελευθερος ο ntg1980 τωρα που το δηλωσε.

 

Αν και ειναι λαθος να κρυβει καποιος τις προτιμησεις του σε οποιοδηποτε θεμα!! Ο κομφορμισμος σε ολο του το μεγαλειο ειναι αυτο.

Εισαι κομμουνιστης? Ναι εισαι τραγικος εαν εισαι, αλλά πες το.

Εισαι φασιστας? Ναι πρεπει να αυτοεξοριστεις για παντα σε κανενα δασος να μην σε βλεπει η κοινωνια, αλλά πες το δεν ειναι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μη μου μιλήσουνε? Δεν κατάλαβα? Γιατί να έχουν πρόβλημα?
Στο topic του The Walking Dead θα μιλήσουμε για ζόμπι! Στο topic της πολιτικής κρίσης στη Τουρκία, θα μιλήσουμε για τον αποκλεισμό του youtube! Στο topic του iPhone ενδεχομένως και να βριστούμε, επειδή γουστάρω android ή και να συμφωνήσουμε, επειδή γουστάρω iOS! Σε τι με κάνει να "διαφέρω" το γεγονός ότι είμαι gay, με σένα που δεν είσαι, ώστε να μην μου απευθύνουν το λόγο?

Για ποια αλυσίδα γύρω απ'το λαιμό μου μου μιλάς? Θεωρείς ότι ήθελε @ρ...δια αυτό που έκανα? Δεν αισθάνθηκα καμία διαφορά είτε τώρα που το ξέρεις/ξέρετε, με πριν που δεν το γνώριζε κανείς! Απλά την είπες σε κάποιον (και ξέρεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι του την είπες με απαίσια κοσμητικά επίθετα πως σιχαίνεσαι τους ομοφυλόφιλους και δεν συμμαζεύεται) και έδωσα την απάντηση μου! Τώρα έτυχε να συζητήσω περί ομοφυλοφίλων και τώρα το δήλωσα. Γιατί να το κάνω πιο πριν? Για να διαφοροποιηθώ απ'το "σύνολο των φυσιολογικών"? Και τώρα το ίδιο φυσιολογικός αισθάνομαι. Δεν σ'έχω δίπλα στο κρεβάτι μου, ούτε εσένα, ούτε κανέναν εδώ μέσα.

Είτε συνομιλητές μου κρυμμένοι πίσω από μια οθόνη... εκ των οποίων όσοι βρίζετε, δεν θα'χατε τα "οά" να μου πείτε ευθέως και κατάμουτρα όσα μου γράψατε πιο πάνω!


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μη μου μιλήσουνε? Δεν κατάλαβα? Γιατί να έχουν πρόβλημα?

Α υπο αυτη την εννοια. Μα προφανως υπο αυτη την εννοια θα συνεχισουν να σου μιλανε. Αυτονοητα πραγματα!!

Εισαι ομοφυλοφιλος. Ε και? Και εγω δεν εχω φαει ποτέ ομελετα. Δεν ειναι λογοι αυτοι για να αναθεωρησει καποιος την αποψη του για καποιον.

 

Απλως εβαλες λαθος χρονους. Εκει ηταν η διαφωνια μου.

ΤΩΡΑ ειπες οτι ανεφερεις για πρωτη φορα στο ινσομνια οτι εισαι ομοφυλοφιλος και ειπες οτι συνεχισαν να σου μιλαμε και δεν ενδιεφερε κανεναν αυτο. Λαθος επιλογη χρονων, εκει ηταν η απορια/διαφωνια μου.

 

 

Για ποια αλυσίδα γύρω απ'το λαιμό μου μου μιλάς? Θεωρείς ότι ήθελε @ρ...δια αυτό που έκανα? Δεν αισθάνθηκα καμία διαφορά είτε τώρα που το ξέρεις/ξέρετε, με πριν που δεν το γνώριζε κανείς!

Οχι. Απλως υπεθεσα και ειμαι σιγουρος οτι για να μην το εχεις αναφερει τοσο καιρο και να το κάνεις τωρα ειχες δευτερες σκεψεις και εναν δισταγμο. Και αρα ενιωθες εστω και μια ελαχιστη καταπιεση στο φορουμ(καταπιεση με την εννοια οτι δεν μπορεις να λες ΟΛΕΣ τις αποψεις σου). Ή τελοσπαντων δεν ενιωθες 100% ελευθερος.

 

 

 

Απλά την είπες σε κάποιον (και ξέρεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι του την είπες με απαίσια κοσμητικά επίθετα πως σιχαίνεσαι τους ομοφυλόφιλους και δεν συμμαζεύεται)

Δεν σιχαινομαι τους ομοφυλοφιλους με την εννοια που το λες. Το διευκρινησα επειτα τι ακριβως εννοουσα. Ναι σιχαινομαι την ιδεα οτι υπαρχουν(καλα για αυτα που κανουν δεν το χωραει ο νους ποσο αηδιαστικα ειναι) αλλά απο τη στιγμη που υπαρχουν δεν εχω κανενα προβλημα να κανω και παρεα μαζι τους εαν ειναι λογικοι.

Επισης δεν "την ειπα". Απλως κατεθεσα την αποψη μου.

 

 

Είτε συνομιλητές μου κρυμμένοι πίσω από μια οθόνη... εκ των οποίων όσοι βρίζετε, δεν θα'χατε τα "οά" να μου πείτε ευθέως και κατάμουτρα όσα μου γράψατε πιο πάνω!

Μα δεν σε βριζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαίνεσαι την ιδέα ότι υπάρχουν... χμμ... ναι, εδώ δεν μπορώ να μην βάλω όμως και τον εαυτό μου μέσα. Αφού ανήκω σ'αυτήν την ομάδα. Άρα είναι λογικό να μ'ενοχλήσει κάτι τέτοιο και η συζήτηση ενώ αρχικά συμφωνήσαμε εξαρχής "στα σημεία", μετά κάπου χάλασε, επειδή το παρατράβηξες, ιδιαίτερα ξεχωρίζοντας τις γυναίκες gay απ'τους άντρες. Βέβαια... το γεγονός ότι οι γυναίκες gay μισούν τους str8 άντρες... το ξέρεις? Σας απεχθάνονται!
Αν υπήρξε δισταγμός? Δισταγμός υπήρχε μόνο ως προς το "και να το δηλώσω, so what?" και μόνο ως εκεί! Κανένας άλλος δισταγμός δεν υπήρξε. Απλά συζητάμε επειδή το'φερε η κουβέντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσυ βασικα ελπιζω να το θεωρεις αυτο θετικο που το εκανε οχι γιατι βρηκες εναν ομοιο σου, εναν συμμαχο σου κατα μια εννοια, αλλά επειδη υπαρχει η αυξημενη πιθανοτητα να αισθανεται καλυτερα και πιο ελευθερος ο ntg1980 τωρα που το δηλωσε.

 

Ξέρω πολύ καιρό για τον ntg δε περίμενα τώρα από ένα ποστ να βρω ''όμοιο'' μου λολ (σαν την Λουκά ακουγέσαι ρε).

 

Απλά τώρα είμαι περήφανος για εκείνον κ γουστάρω που μίλησε επιτέλους δημόσια. Υποκλινομάστε με δέος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαίνεσαι την ιδέα ότι υπάρχουν... χμμ... ναι, εδώ δεν μπορώ να μην βάλω όμως και τον εαυτό μου μέσα. Αφού ανήκω σ'αυτήν την ομάδα.

Την ιδεα σιχαινομαι, οχι εσας.

Παλι δεν το πιανεις παροτι το διευκρινησα 3 φορες.

Σιχαινομαι την ανδρικη ομοφυλοφιλια ως γεγονος, ως υποσταση, ως φυσικη δημιουργια και την θεωρω τερατουργημα.

Υπαρχει ομως. Και τους αντρες που ειναι ομοφυλοφιλοι δεν τους αντιμετωπιζω(εφοσον ειναι λογικοι--και δεν κανουν τιποτε απο τα προηγουμενα που ειπα για δημοσιο χωρο κλπ) με κανεναν ξεχωριστο τροπο.

 

Άρα είναι λογικό να μ'ενοχλήσει κάτι τέτοιο και η συζήτηση ενώ αρχικά συμφωνήσαμε εξαρχής "στα σημεία", μετά κάπου χάλασε, επειδή το παρατράβηξες, ιδιαίτερα ξεχωρίζοντας τις γυναίκες gay απ'τους άντρες.

Μα αφου ετσι νιωθω γιατι να το κρυψω ή να το αλλαξω?

Οι ομοφυλοφιλοι γενους θηλυκου και οι ερωτικες συμπτυξεις τους, ειναι ωραιο ως θεαμα και μαλιστα η δημοσια αναδειξη του θα ηταν πρεπουσα κατα την γνωμη μου, παροτι στην συντηρητικη κοινωνια που ζουμε δυσκολα θα γινει κατι τετοιο.

 

 

Βέβαια... το γεγονός ότι οι γυναίκες gay μισούν τους str8 άντρες... το ξέρεις? Σας απεχθάνονται!

Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο σε απολυτο βαθμο.

 

Αν υπήρξε δισταγμός? Δισταγμός υπήρχε μόνο ως προς το "και να το δηλώσω, so what?" και μόνο ως εκεί! Κανένας άλλος δισταγμός δεν υπήρξε. Απλά συζητάμε επειδή το'φερε η κουβέντα!

Απλως δεν ετυχε εννοεις δηλαδη? Αν ειναι ετσι ναι πραγματι δεν αλλαξε και τιποτα για εσενα. Για μερικους ομως ισως αλλαξε και σε βλεπουν με πιο αρνητικο ματι. Ισως βεβαια, και οχι σιγουρα, αλλά στην κοινωνια που ζουμε υπαρχουν και οι κομπλεξικοι και οι συντηρητικοι, κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε άκου που σου λέω.κ γω κ ο σοκολατής είμαστε κ γαμώ τα μωρά.Άπαξ κ σε χώσω στα κόλπα θα λιώνεις.Άκου τον τριμέγιστο Τόξο κάτι ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε... είμαι gay! (ΜΠΑΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ)!!!!!!!

Και πίστεψε με, πήγαινα κάποτε (και) με γυναίκες!!!!

Ενδεχομένως να ανήκω στους gay της πρώτης ομάδας που "ανέχεσαι"...

 

Έχω γνωρίσει και στις δύο ομάδες "ψυχανώμαλους" που μ'ενόχλησαν περισσότερο από έναν gay άντρα που ενδεχομένως να'χει το θράσος να φιλήσει κάποιον δημοσίως (κάτι που δεν το κάνω σε str8 χώρους, επειδή δεν υπάρχει λόγος να προκαλέσω, κι όχι επειδή ντρέπομαι).

δηλαδη πηγαινες πρωτα με γυναικες και σε καποια φαση απο ενα σημειο και μετα μονο με αντρες? :/ Κι αν ναι τοτε πως γκενειν αυτο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...