Προς το περιεχόμενο

Νομική εξίσωση ομοφυλοφιλικών σχέσεων, gay γάμος και τέτοια


htps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Δαρβινισμός είναι η ποιο διαδεδομένη (και επιστημονικά τεκμηριωμένη) θεωρία, όπως θεωρία είναι και το big bang.

Όταν κάποιος ανακαλύψει κάτι άλλο, και μπορέσει και το στηρίξει, τότε έχουμε νέα θεωρία και η παλαιά δεν ισχύει.

Το γεγονός λοιπόν παραμένει, οτι απο την μια έχουμε τον Δαρβίνο και την θεωρία του, απο την άλλη έχουμε κάποιους που λένε οτι ο άντρας έγινε απο λάσπη, και η γυναίκα (γιατί την θέλουμε υποχείριο και υποδιέστερη) προέκυψε απο το πλευρό του άντρα (μάλλον γιατί η λάσπη σε εκείνο το σημείο μας τελείωσε).

Το ειπες χιλιες φορες μεγαλε,το καταλαβαμε,ειναι η πιο διαδεδομενη θεωρια οπως ειναι και το ΒIG BANG μεχρι να επιβεβαιωθουν ή να αντικατασταθουν απο καινουριες θεωριες καθως προχωραει η επιστημη

 

Τουφα σταματα να τρολαρεις θα σε κανω report σοβαρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβες, και ακόμα θεωρείς πως κακώς διδάσκεται στα πανεπιστήμια, τότε έχεις θεματάκι.




Τουφα σταματα να τρολαρεις θα σε κανω report σοβαρα!

 

Kαι εσύ κουράζεις όμως, do or do not, don't threat luke.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβες, και ακόμα θεωρείς πως κακώς διδάσκεται στα πανεπιστήμια, τότε έχεις θεματάκι.

Πολλοι επιστημονες δεν τη δεχονται ρε φιλε,οτι διδασκεται στα πανεπιστημια ειναι Αγιο Δισκοποτηρο δηλαδη,μαθετε να σεβεστε το διπλανο σας ανεξαρτητως πεποιθησεως λεω εγω και ασε αμα εχω θεματακι,μαθετε τα ΒΑΣΙΚΑ πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας πεις ποια είναι τα βασικά τουλάχιστον ή θα μας αφήσεις να ζούμε στο σκοτάδι , πεφωτισμένε?

 

Eπίσης Άγια δισκοπότηρα, άβατα και ταμπού έχει η θρησκεία όχι η επιστήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαθε μπαλιτσα ενα πραγμα δηλαδη...

http://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_theory συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις την εννοια της λεξης θεωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας πεις ποια είναι τα βασικά τουλάχιστον ή θα μας αφήσεις να ζούμε στο σκοτάδι , πεφωτισμένε?

 

Eπίσης Άγια δισκοπότηρα, άβατα και ταμπού έχει η θρησκεία όχι η επιστήμη.

Οχι δεν θα σου πω τιποτα,αρκετα για σημερα

 

μαθε μπαλιτσα ενα πραγμα δηλαδη...

http://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_theory συνεχιζεις να μην καταλαβαινεις την εννοια της λεξης θεωρια.

ΚΥΡΙΕ  ΤΟΥΦΑ,τη βαρυτητα τη νιωθουμε και τη μετραμε δεν ειναι θεωρια,η ΦΥΣΗ της βαρυτητας αποτελει ακομα αινιγμα και γι αυτο υπαρχουν ΘΕΩΡΙΕΣ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια θεια μου να τα πεις αυτα, που παει καθε χρονο και κανει εμβολια για την γριπη, ενω δεν πιστευει στην εξελιξη.

Ενω εσυ που διαβαζεις wikipedia τα ξερεις ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάς για το μεσαίωνα? :P

 

διότι αυτά χριστιανοί τα έκαναν όταν δεν είχαν διαψευστεί τα παραμύθια...

 

 

πρόσεξες ότι γράφω πως υπάρχουν περιπτώσεις που επιμένουν να διδάσκεται αυτό μέχρι και σε πανεπιστήμια...

 

 

+1

 

Φυσικά και δε μιλώ για το μεσαίωνα, οπότε και συνέβησαν όλα αυτά. Μιλώ για σήμερα, που - τουλάχιστον ημερολογιακά - δε διανύουμε μεσαίωνα, αλλά συνεχίζουν κάποιοι να υιοθετούν μεσαιωνικές συμπεριφορές και νοοτροπίες και αποδίδουν ετεροχρονισμένα και παντελώς άστοχα αντίποινα, λες και πρόκειται για βεντέτα ηλιθίων:

 

Η επίσημη εκκλησία τού τότε πραγματοποιούσε διώξεις και εφάρμοζε ιερά εξέταση, οπότε σήμερα την πέφτουμε σε κάθε απλό πιστό, διότι ...προφανώς(!), δεν είναι παρά ένας μικρός, μεταμφιεσμένος, σύγχρονος ιεροεξεταστής (... «Ο προ-προ-προ πάππους σου, έκλεψε τα κατσίκια τής οικογένειάς μου, αλλά αφού πρόλαβε και πέθανε ο κερατάς, θα πληρώσεις εσύ για τις αμαρτίες του!»)

 

Όσο για το αν πρόσεξα αυτό που λες...

 

...σού υπενθυμίζω ότι έγραψα: «η μήνη κατά των πιστών σε θρησκείες, δεν περιορίζεται εναντίον εκείνων που πραγματικά προκαλούν (όπως π.χ. αυτοί τού παραδείγματός σου, που προσπαθούν να επιβάλλουν την υποχρεωτική διδασκαλία τής πίστης τους, εναντίον των οποίων είμαι κι εγώ). »

 

Δε φαίνεται ότι, όχι απλώς το πρόσεξα, αλλά - με το bold - πήρα και θέση;

 

Οταν λες οτι ο χλευασμός εκτοξεύεται αδιακρίτως, σε ποιους ακριβώς αναφέρεσαι?

Όταν λες σε κάποιον οτι είσαι αθεος (ή άθρησκος) και σε αποστομώνει με ένα "θα καείς στην κόλαση" ποια ακριβώς θεωρείς οτι θα πρέπει να είναι η αντιμετώπιση ενός τέτοιου ατόμου?

 

Αναφέρομαι σ' εκείνους οι οποίοι δεν επιτίθενται αποκλειστικά στους κολλημένους θρησκόληπτους, που προκαλούν με «καζάνια τής κόλασης» και λοιπές ανοησίες, αλλά τσουβαλιάζουν όλους τους πιστούς, χαρακτηρίζοντάς τους «πρόβατα», «ανεγκέφαλους» και χίλια δυο άλλα, παίρνοντας παραμάζωμα κι εκείνους που δεν προκαλούν - οι οποίοι θεωρώ ότι αποτελούν την πλειοψηφία - με αιτιολογία ότι το να εκφράζουν δημόσια τα πιστεύω τους...θίγει τη λογική τους!

 

Όσο για το ποια θεωρώ ότι πρέπει να είναι η αντιμετώπιση αυτών που προκαλούν...

 

...γιατί έχω την εντύπωση, ότι το κατέστησα απολύτως σαφές προηγουμένως; Κυνήγι ανελέητο τους χρειάζεται. Φάνηκε κάπου στα λεγόμενά μου, ότι έχω αντίθετη άποψη;

 

Όταν "επιφανείς" ηγέτες της ορθόδοξης εκλησίας έχουν γνώμη και άποψη (την οποία θέλουν και να επιβάλλουν) για το τι ακριβώς θα διδάσκεται στα ελληνικά σχολεία και τι όχι, για το τι ακριβώς θα αναγράφεται σε ένα κρατικό -και όχι θρησκευτικό- έγγραφο (ταυτότητα), όταν "αφορίζουν" τους πολιτικούς γάμους (και το ποιος μπορεί να παντρευτεί ποιον) ποια θα πρέπει να είναι η αντιμετώπισή τους?

 

Ήμουν επίσης σαφής στην αναφορά μου προηγουμένως...ή όχι; Μίλησα πουθενά για «ηγέτες»; Για εσφαλμένες κατά την άποψή μου συμπεριφορές, απέναντι στους απλούς πιστούς μίλησα και μάλιστα κατ' επανάληψιν.

 

Η άποψή μου για τούς εν λόγω «ηγέτες» και τις πρακτικές τους, είναι επίσης απολύτως αρνητική. Γιατί όμως τους ανακατεύουμε στην κουβέντα μας; Ούτε σχέση έχουν, ούτε θέση έχει η αναφορά σ' αυτούς...

 

...τουλάχιστον όχι σε παράθεση δικού μου post.

 

 

Όταν μου κλείνουν την είσοδο στους κινηματογράφους και τα θέατρα, επειδή το "έργο" προσβάλει τα θρησκευτικά τους αισθήματα και τους αναγκάζει να προσβάλουν την ελευθερία την δική μου, όσο και της ελεύθερης έκφρασης γενικότερα, τότε είμαι εναντίον τους.

 

...και σχετικά μ' αυτό, ήμουν απολύτως σαφής:

 

«Από τη στιγμή που δεν προσπαθούν να πείσουν εμένα, που δε με κατακρίνουν επειδή δεν το πιστεύω εγώ, που δεν προσπαθούν να επιβάλουν την πίστη τους σε τομείς που επηρεάζουν τη ζωή μου, ας πιστεύουν και στο σούπερμαν. Τι κακό μού κάνουν δηλαδή, ώστε να είμαι εχθρικά διακείμενος απέναντί τους;»

 

Δεν ήμουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι αλλά το να είσαι εναντίον εσύ κι όχι όλοι οι υπόλοιποι δεν είναι αρκετός λόγος για μένα το να μην τους σέβομαι?

 

ας μην πάμε καν στο ότι ο σεβασμός κερδίζεται και δεν χαρίζεται έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά το να είσαι εναντίον εσύ κι όχι όλοι οι υπόλοιποι δεν είναι αρκετός λόγος για μένα το να μην τους σέβομαι?

Δεν ειναι ο Dee Snider μονο,ειναι παρα πολλοι και καθε λογικος ανθρωπος,δεν ειναι ΟΛΟΙ οι ολυμπιακοι ή οι παναθηναικοι προβατα

 

Για τους gay θα πειτε τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...