Προς το περιεχόμενο

Samsung : 20 εκατομμύρια πωλήσεις Galaxy S II σε 10 μήνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Samsung ανακοίνωσε σήμερα μερικά εντυπωσιακά νούμερα σχετικά με την πορεία του Galaxy S II στην αγορά.

 

Συγκεκριμένα η Samsung έχει διαθέσει στην αγορά μέχρι σήμερα 20 εκατομμύρια συσκευές της σειράς Galaxy S II όταν μόλις το Σεπτέμβριο του 2011 είχε ανακοινώσει πωλήσεις 10 εκατομμυρίων.

 

Χωρίς καμία αμφιβολία, το συγκεκριμένο μοντέλο αποτελεί το πιο δημοφιλές της εταιρείας, ξεπερνώντας πολύ εύκολα τις πωλήσεις του πρώτου Galaxy S σε αρκετά μικρότερο χρονικό διάστημα. Τον περασμένο Οκτώβριο η Samsung είχε ανακοινώσει παγκόσμιες πωλήσεις 30 εκατομμυρίων συσκευών Galaxy S και Galaxy S II.

 

Η εταιρεία αναμένεται να παρουσιάσει το επόμενο μοντέλο της σειράς, το Galaxy S III στα μέσα Μαρτίου σε ειδική εκδήλωση.

 

 

s2a.jpgs2b.jpg

 

Link.png Site: Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω με την αξία του πούλησε τόσο. Είναι εξαιρετικό τηλέφωνο (+ ολα τα άλλα που είναι).

 

Επίσης είχε και τρομερό μάρκετινκ πίσω του έτσι..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά καταπληκτικό τηλέφωνο. Στην αρχή πήγαινα για το Droid Razr αλλά εδώ μου έδιναν κάτι 37λιρα συμβόλαια οπότε προτίμησα φυσικά το Samsung. Τώρα περιμένω πως και πως το ICS update για να αξιοποιηθεί καλά η Mali 400MP και γιατί όχι και το Exynos. Για να δούμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Που να δείτε και το III! θα πάθετε πλάκα! Τι iphone και μ.......ς!!!!!

 

Ιδού το αριστούργημα!

 

http://www.digitallife.gr/etsi-tha-einai-to-samsung-galaxy-s-iii-41781/

 

μου αρέσει η σιγουριά σου... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To galaxy S το I (ενα) ξεκίνησε να κοστίζει.. 600€ (δεν θυμάμαι ακριβώς) και μεσα σε ένα περίπου χρόνου έκανε 200€ (τα χρηστουγεννα). Ενας που το πήρε 600€ πως αισθάνεται που σε ένα χρόνο εχει το 1/3? Ειναι σε ενα χρόνο 2/3 χειρότερο από οταν το αγόρασε? Δεν προσφέρει όταν κάνει 200Ε την ίδια (ή και καλύτερη λογω αναβαθμίσεων) εμπειρία με το κινητό το ίδιο όταν έκανε 600€?? Ασφαλώς.. Συμπέρασμα.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ένα κινητό να κάνει 600Ε. Σε τέτοια τιμή ειναι ένα "παραφουσκωμένο" γκατζετάκι και το παίρνουν "ψευδοελιτιστές" που τους "φτιαχνει" να έχουν το "καλύτερο" άσχετα πόσο κάνει. Ετσι το βλέπω με την λογική που έχω..

 

Νομίζω μέχρι 200 βαριά 300€ θα ήταν το ΜΑΞ που θα έδεινα σήμερα για κινητό και που μπορεί να "αξίζει" ενα κινητό (καλύτερα ακόμα αν κάνει κοντά στα 150€). ΚΑι σε αυτή την τιμή έχουν ότι χρειάζεται ένα καλό κινητό.. Δεν προσφέρει δραματικά καλύτερη εμπειρία το S-II από το S-I για να αξίζει περίπου τα 3-πλάσια σε χρήματα. Ελεος με τις "ναυαρχίδες" (κρατάτε το τελευταίο συνθετικό) της κάθε εταιρίας.. Δηλαδη τι μπορεί να χρειάζονται 4 πυρήνες (2 σημερα) σε ένα εξαρτημα που η βασική του αποστολή (για τους περισσότερους) είναι να παίρνει και να δέχεται.. τηλέφωνα?

 

Υ.Γ. Το ίδιο και με την υπερεκτιμημένη υπόθεση του iphone που ούτε με bt δεν μπορεί να στείλει ή να δεχθεί αρχείο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι μπορεί να χρειάζονται 4 πυρήνες (2 σημερα) σε ένα εξαρτημα που η βασική του αποστολή (για τους περισσότερους) είναι να παίρνει και να δέχεται.. τηλέφωνα?

 

μεγαλυτερο e-penis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι φαίνετε η κρίση δεν ακουμπάει κανέναν.20million συσκευές για ένα τηλέφωνο που κάνει 600 + άλλα τόσα για iphone που είναι ακόμα πιο ακριβά.Συμπέρασμα: Το 90% που ακόμα έχει πέρνει τέτοια τηλέφωνα ώστε να λέει στον άλλο κοίτα έχω το καλύτερο τηλέφωνο ενω στην ουσία έσκασε 600 μόνο για να πέρνει τηλέφωνο και να στέλνει μηνύματα.Το 10% είναι αυτοί που πραγματικά χρειάζονται ένα τέτοιο τηλέφωνο και το αξιοποιούν στο μέγιστο των δυνατοτήτων του.

 

Αποστολή από το Huawei X5 Pro με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To galaxy S το I (ενα) ξεκίνησε να κοστίζει.. 600€ (δεν θυμάμαι ακριβώς) και μεσα σε ένα περίπου χρόνου έκανε 200€ (τα χρηστουγεννα). Ενας που το πήρε 600€ πως αισθάνεται που σε ένα χρόνο εχει το 1/3? Ειναι σε ενα χρόνο 2/3 χειρότερο από οταν το αγόρασε? Δεν προσφέρει όταν κάνει 200Ε την ίδια (ή και καλύτερη λογω αναβαθμίσεων) εμπειρία με το κινητό το ίδιο όταν έκανε 600€?? Ασφαλώς.. Συμπέρασμα.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ένα κινητό να κάνει 600Ε. Σε τέτοια τιμή ειναι ένα "παραφουσκωμένο" γκατζετάκι και το παίρνουν "ψευδοελιτιστές" που τους "φτιαχνει" να έχουν το "καλύτερο" άσχετα πόσο κάνει. Ετσι το βλέπω με την λογική που έχω..

 

 

Όλα τα ηλεκτρονικά είδη χάνουν την αξία μεταπώλησης τους, με διαφορετικούς ρυθμούς βέβαια, αναλόγως με το πόσο γρήγορους ρυθμούς υπάρχει διάθεση νέων τεχνολογιών στην αγορά, στην περίπτωση των android συσκευών, σκάνε βεγγαλικά, στην αντίπερα όχθη η apple πρώτα ξετινάζει τις συσκευές τις και μετά διαθέτη νέα έκδοση στην αγορά..

 

Το ίδιο ισχύει και με της Χαρ-harley..;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...