Προς το περιεχόμενο

Τι κάρτα να βγάλω για αγορα games online?


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοεις, θα πας να βγαλεις paypal? Δεν ειναι ειρωνικη η ερωτηση. Απλα αυτο που ξερω εγω ειναι οτι βγαζεις μια χρεωστικη visa ή μια prepaid visa οπως λεμε και πιο πανω και μετα κανεις λογαριασμο στο paypal και δηλωνεις σε εκεινο το λογαριασμο την καρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βγάζεις paypal, απλά φτάχνεις έναν λογαριασμό στο paypal, στον οποίο συνδέεις κάποιο λογαριασμό τράπεζας που έχεις ή κάποια κάρτα (πιστωτική, χρεωστική ή/και προ-πληρωμένη). Όταν είναι να πληρώσεις σε κάποιο site με paypal σε κάνει redirect στο paypal όπου βάζεις username κ password του paypal κ διαλέγεις με ποια κάρτα θες να πληρώσεις. Έτσι δεν δίνεις τα στοιχεία της κάρτας σου απευθείας στο μαγαζί αλλά μόνο στο paypal το οποίο είναι πιο ασφαλές επειδή αυτή είναι κ η μοναδική του δουλειά. :-D

 

edit: με πρόλαβε ο φίλτατος στρατηγός B)

 

 

Εγώ θα πρότεινα ένα λογαριασμό σε πειραιώς με ebanking (κόστος 5E), δήλώνεις στο paypal την κάρτα κ είσαι cool. Και αν θες να μην δώσεις ούτε καν Paypal έχει κ να «φτιάξεις» προ-πληρωμένες τις οποίες φορτίζεις, πληρώνεις κ μετά τη διαγράφεις.

 

 

Επίσης η διαδικασία για το paypal είναι ότι δηλώνεις την κάρτα, σου χρεώνει 1$ και μετά σου έρχεται το statement των κινήσεων της κάρτας (ή καλύτερα παίρνεις τηλ) και στο όνομα της χρέωσης λέει π.χ.“paypalxxxx” (όπου x=αριθμός), μπαίνεις στο paypal γράφεις τον 4-ψήφιο αριθμό κ την έχεις κάνει validate και αγοράζεις μετά αβέρτα(με ρέγουλα δλδ γτ έχουμε κ κρίση :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εχω ανοιξει εναν καταθετικο στον Πειραιως. μετα ειτε σε καταστημα, ειτε ακομα και online σε 3 λεπτα μπορεις να εκδοσεις μια prepaid καρτα.

Σε αυτην μεσω web banking την φορτωνεις καθε φορα με οσα χρηματα θες απο τον λογαριασμο σου και κανεις τις αγορες σου ομορφα και με ασφαλεια.

Αν τις αγορες σου τις κανεις με χρεωστικη καρτα, που σημαινει οτι η καρτα εχει στην διαθεση της ολο το ποσο που εχει μεσα ο καταθετικος σου λογαριασμος, σε περιπτωση "αστοχιας" κινδυνευουν οι καταθεσεις σου. Με την prepaid εισαι μια χαρα και ο λογαριασμος σου ασφαλης. Εχω δοκιμασει και Alpha / Εθνικη web banking αλλα προσωπικα της Πειραιως με εχει βολεψει πολυ παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς, απλά όταν φορτώνεις την προ-πληρωμενη σου κρατάνε κ ένα Ευρώ προμήθεια, γι'αυτό μπορείς απλά να έχεις έναν λογαριασμό συνδεδεμένο με μια χρεωστική κάρτα, κ όποτε θες να βάζεις χρήματα εκεί κ να χρησιμοποιείς την κάρτα με paypal (αυτό κάνω εγώ τουλάχιστον). Το πρόβλημα είναι ότι αν βάλεις λεφτά σε atm θα είναι διαθέσιμα την επόμενη μέρα (αν ειναι πσκ, την δευτέρα) οπότε μπορείς να χεις ένα μικρό ποσό 20-100Ε μόνιμα κ αν βρεις τπτ που είναι για άμεση αγορά (πχ steam daily deal) δεν το χάνεις.

 

Τώρα για το ποια τράπεζα σίγουρα έχει να κάνει με ποια έχεις εύκολη πρόσβαση. Αν έχεις σε όλες τότε κ γω πιστεύω πειραιώς είναι τοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προπληρωμένη έχει και η eurobank ...(αλλά έχει χρεώσεις,πχ 1€ για 100€ που θα βάλεις,κάπως έτσι,αν θυμάμαι καλά).

 

Και δεν έκανα ή το σκέφτομαι να κάνω.

 

http://www.eurobank....mid=693&lang=gr

 

Αναλυτικά που είδα από το ebanking

 

Χρήσιμες Πληροφορίες Για την φόρτιση/επαναφόρτιση της προπληρωμένης κάρτας Eurobank ισχύουν οι εξής χρεώσεις:

 

 

 

Ποσό Φόρτισης/Επαναφόρτισης Έξοδα Έξοδα

 

Φόρτισης (EUR) Επαναφόρτισης (EUR)

 

από 2 έως 100 ευρώ 2 ευρώ 1 ευρώ

 

άνω των 100 έως 500 ευρώ 5 ευρώ 2 ευρώ

 

άνω των 500 ευρώ 10 ευρώ 5 ευρώ

 

 

 

Τα Έξοδα αφαιρούνται από το ποσό φόρτισης/επαναφόρτισης που επιλέξατε

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.onlinekeystore.com/

 

Ειδα μολις οτι εχει και πληρωμη μεσω paysafe το συγκεκριμενο..

 

Ναι απο κει ψώνισα το Fifa 12 ,σήμερα ,το μεσημέρι και όλα πήγαν μια χάρα .Αψογοι.Βέβαια δεν πουλάνε το PES 2012 αλλα τι να κάνεις.μάλλον πως θα βγάλω χρεωστική visa απο την πειραιώς την Δευτέρα και θα ψωνίζω απο άλλο site.Βασικά σήμερα ψώνισα απο κει με paysafecard επειδή ήταν κλειστές οι τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε μια χαρα.

 

Αν θες ριξε και μια ματια σε αυτο το ποστ να μην το ξαναγραφω:

 

http://www.insomnia.gr/topic/404869-fifa-12/page__st__790 στο ποστ #797

 

Να ξερεις δηλαδη οτι αυτο το site δεν εχει μεσω paypal πλεον και δεν ξερω αν θα εχει παλι και το ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημέρα.

Εδώ που πουλάνε το PES 2012 τι εννοεί με αυτά τα σηματάκια;

post-127102-0-78670700-1319355470_thumb.jpg

http://www.onlinekeystore.com/PES-2012-Pro-Evolution-Soccer-CD-KEY-RETAIL.html

Απο που θα το κατεβάσω δηλαδη το παιχνίδι όταν αγοράσω το cd key;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες έβγαλα χρεωστική visa σήμερα απο την Πειραιώς και την φώρτωσα 45€ και τώρα θέλω να πάρω το Pro evolution soccer 2012 και το Battlefield 3 την standard έκδοση .

Απο ποιο cd key store να τα αγοράσω για να μην μου περάσει το οριο 45€?

(Μέσω Paypal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι πολυ βασικο που πρεπει να κανεις τωρα ειναι να πας στο paypal account σου και να το κανεις verified. Γινεται ως εξης:

 

Πατας οτι θελεις να κανεις verified και τοτε σου παιρνει το paypal απο την καρτα σου 1,5 ευρω. Υστερα παιρνεις στην τραπεζα πειραιως εξυπηρετηση πελατων, δινεις τα στοιχεια σου και λες οτι εγινε μια συναλλαγη απο paypal και θα ηθελα να μου πειτε τον 4τρα ψηφιο κωδικο της συναλλαγης. Στον λενε και τον βαζεις στο paypal που στον εχει ζητησει ωστε να σου κανει verified. Mετα σου γυρναει και το 1,5 ευρω πισω. Αν δεν κανεις paypal verified μπορεις να χρησιμοποιησεις την καρτα μεχρι 1500 ευρω και μετα τιποτα. Αν την εχεις verified ειναι για παντα...(για οσο υπαρχει δηλαδη αυτη η καρτα). Αν εχεις paypal verified τοτε μερικα site σου εχουν και περισσοτερη εμπιστοσινη.

 

https://cms.paypal.com/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=security/verification_faq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημέρα.

Εδώ που πουλάνε το PES 2012 τι εννοεί με αυτά τα σηματάκια;

post-127102-0-78670700-1319355470_thumb.jpg

http://www.onlinekeystore.com/PES-2012-Pro-Evolution-Soccer-CD-KEY-RETAIL.html

Απο που θα το κατεβάσω δηλαδη το παιχνίδι όταν αγοράσω το cd key;

 

Ιδια απορια και εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μια φορά που μου χακαραν το skype

Και είχα βάλει το paypal μου για να το φορτίζω, @@ προστασία.. Μια χαρά χρεώσεις έγιναν από το paypal χωρίς να το σταματήσουν καν αυτοί. Κ όταν έπαιρνα τηλ να δω τ γίνεται μου έλεγαν δεν είναι ευθύνη τους αλλά της skype.. Ένας χαμός. Η skype να λέει δεν φέρουμε ευθύνη..μέχρι που μπλοκαρε το σύστημα μόνο του τις αναλύψεις κ δεν χρεωθηκε τίποτα. Είχα πάρει κ την τράπεζα,κ είχα δώσει ακύρωση της κάρτας.. Ευτυχώς γιατι συνολικό ποσο ήταν 350€ αν θυμάμαι.. Τράβηξαν 25,25....για λογαριασμούς τους.. Α και ήμουν αγγλία κ η τράπεζα ελλάδα..

Κ φαντάστητε,ξερω να χειρίζομαι τον υπολογιστή κ προσέχω που μπαίνω ή δεν μπαίνω σε μέρη που δεν ξερω.

 

Συγνώμη κιολας αλλά έχω κάθε λόγο να αμφισβητώ την ασφάλεια που παρέχει το paypal..κ την 0νικη υποστήριξη που μου πρόσφερε!αυτά φιλικά κ από τότε μακριά εγώ από το paypal.. ----- Τα σήματα είναι ότι δεν είναι του steam παιχνίδι ή δεν έχει steam βασικά. Ότι θα σου έρθει αμέσως το serial number μόλις τελειώσεις την συναλλαγή. Και ότι θα είναι από retail έκδοση..δηλαδή από το κουτί μέσα το serial number του.

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...