Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread IV


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ως "κουτσουλάνε" το ξέρω :confused:

 

δεν ειμαστε ολοι απο εκει που εισαι εσυ :P . Οπως ξέρεις οι λέξεις αλλάζουν απο περιοχη σε περιοχή στην χώρα μας.

 

εδω οι Αθηναίοι λέτε το σουβλάκι με πίτα και βγαλμένο καλαμάκι , πίτα με καλαμάκι δηλαδη τρώτε το καλαμάκι και πετάτε το σουβλάκι ? γιατι αυτό καταλαβαίνει ο κοσμος :mellow: :mellow: :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    4891

  • leftermann

    2114

  • gang

    2037

  • YiN

    1915

δεν ειμαστε ολοι απο εκει που εισαι εσυ :P . Οπως ξέρεις οι λέξεις αλλάζουν απο περιοχη σε περιοχή στην χώρα μας.

 

εδω οι Αθηναίοι λέτε το σουβλάκι με πίτα και βγαλμένο καλαμάκι , πίτα με καλαμάκι δηλαδη τρώτε το καλαμάκι και πετάτε το σουβλάκι ? γιατι αυτό καταλαβαίνει ο κοσμος :mellow: :mellow: :mellow:

σουβλακι= μικρο σουβλι μαστορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καιρός τον παίρνει από παντού. Για ένα μπάνιο είπαμε να πάμε και δε χρειαζόμασταν ομπρέλα θαλάσσης, αλλά κανονική...

 

Και χθες τα ιδια.. Τουλαχιστον οσο ήμουν εκει δεν εβρεξε αλλά είχε αέρα, αρκετη συννεφιά και θαλασσα για χειμερινους κολυμβητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χει παίξει ο καιρός, χτες δε πήγα γιατί είδα ότι έδινε καλύτερο καιρό για σήμερα (και καλά) και τελικά έφαγα σύννεφο βροχή και λίγο αέρα στη μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν ειμαστε ολοι απο εκει που εισαι εσυ :P . Οπως ξέρεις οι λέξεις αλλάζουν απο περιοχη σε περιοχή στην χώρα μας.

 

εδω οι Αθηναίοι λέτε το σουβλάκι με πίτα και βγαλμένο καλαμάκι , πίτα με καλαμάκι δηλαδη τρώτε το καλαμάκι και πετάτε το σουβλάκι ? γιατι αυτό καταλαβαίνει ο κοσμος :mellow: :mellow: :mellow:

 

σιγά μην γράφουμε και έκθεση για να ζητήσουμε ένα πιτόγυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[....]

[...]

http://www.youtube.com/watch?v=dJg_BzMBp4A

To πτωμα του ll_neo τιναχτηκε καθως εβγαινε η τελευταια του πνοη. Παρολο την πτωση, κραταγε ακομα στα χερια του το σημειωμα μεσα στα αιματα. Στην ακρη του εβλεπα γραμμενα κατι καλα λογια σε αψογα ελληνικα και διπλα το emoticon που ειχε γινει η σφραγιδα του δολοφονου: 2RKKN.png. Κοιταξα το σπασμενο παραθυρο 6 οροφους πιο ψηλα. "Μαλλον δεν σε ηθελε η μερα, φιλε" μουρμουρησα. Καθησα διπλα του στο πεζοδρομιο, με προσοχη ωστε να μην λερωθουν τα παπουτσια μου με το αιμα του.

 

Εβγαλα το πακετο μου και το τιναξα, ωστε να βγει ενα τσιγαρο στην παλαμη μου. Ενα τσιγαρο ηταν οτι χρειαζομουνα ωστε να ηρεμισω μετα απο ολα αυτα. Εβγαλα το σημειωματαριο μου απο την εσωτερικη τσεπη του παλτου μου και εγραψα "ll_neo" σε μια σελιδα του. Η λιστα με τους users που χανοντουσαν "τυχαια" μεγαλωνε σιγα σιγα, και η υπογραφη του Paredwse ηταν σε καθε σελιδα της. Αλλα δεν ειχα αποδειξεις, ουτε λεφτα, ουτε φιλους και μεχρι και το ουισκι μου κοντευε να τελειωσει απο το φλασκι μου. Μερικες φορες, ολα σου πανε στραβα.

 

Κατα καποιο περιεργο τροπο ενιωσα ξεκουραστος. Κατα καποιο περιεργο τροπο, το πεζοδρομιο με ξεκουρασε πιο πολυ απο το αχουρι που λενε διαμερισμα μου. Μπηκα μεσα στο αχρησιμοποιητο κτηριο για να δω την σκηνη του εγκληματος. Ισως αυτη την φορα να ημουν τυχερος.

 

 

[...]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...