Προς το περιεχόμενο

ΤΕΙ και ΙΕΚ


acid18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ΙΕΚ που έιμαι εγώ υπάρχουν άτομα που είναι απο ΑΕΙ και απο ΤΕΙ

δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα και δεν χρειάζεται να το πείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο που ημουν εγω ειναι ατομα που εχουν τελειωσει ΤΕΙ/ΑΕΙ.Νομιζω απαγορευεται να εισαι εγγεγραμενος σε 2 σχολες ταυτοχρονα,ιεκ και τει δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα πάω να ρώτησω..Θα παρατούσα το τει αλλά ειμαι 2ο έτος και λέω να πάρω πτύχιο..Είμαι πληροφορική και από ότι έχω δεν υπάρχουν δουλειές και έτσι απόφασισα να μάθω και κάτι άλλο όπως μάγειρας ή ζαχαροπλαστική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...απόφασισα να μάθω και κάτι άλλο όπως μάγειρας ή ζαχαροπλαστική..

 

Ψώνισες από σβέρκο κι εσύ... έχει γίνει της μόδας η μαγειρική. Έχε κατά νου όμως ότι μαγειρική δεν είναι μόνο τα γκουρμεδοεστιατόρια , αλλά και οι ταβέρνες. Μην απορήσεις αν αναγκαστείς να καταλήξεις ψήστης.

 

Ξέρω ότι ακούγεται κάπως απότομο, αλλά το λέω όσο καλοπροαίρετα μπορώ, μιας και είμαστε "παθόντες" έδώ στην οικογένεια έχοντας 2 μάγειρες εν ενεργεία (και οι 2 καλά κρατάνε όσο θέμα εργασία, αλλά γενικά είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει καλύτερα ψήστης παρά τίποτα...Δεν έχω σκοπό να γίνω κάποιος επιστήμονας ή κάτι τέτοιο και η πληροφορική δεν προσφέρει τίποτα..Αν κοιτάξεις τις αγγελίες θα δεις τι δουλειές ζητάνε..

 

Σκέφτομαι ότι έκανα κακή επιλογή με την πληροφορική πρώτον γιατί δεν με ενδιαφέρει ο κλάδος και τόσο και δεύτερον γιατί δεν υπήρξε κάποια καθοδήγηση από το λύκειο στα επαγγέλματα με ζήτηση, πχ διοικηση επιχειρήσεων είναι καλήτερη επίλογη. αν υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που τελειώσε πληροφορική και δουλέυει θα βοηθούσε παρά πολύ αν έλεγε τι ζήτανε στις δουλειές, γιατί σίγουρα αυτά που μαθαίνουμε στην σχολή είναι ξεπερασμένα, και τους μισθούς που παίζουν, αν αξίζει να ασχοληθείς με αυτό τον τομέα κτλ. Σε αυτή τη φάση είμαι σε δίλλημα τι να κάνω ακριβώς..και στο πίσω μέρος του κεφαλιού υπάρχει και η επιλογή εμπορικό ναυτικό αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει σε κάποια απόφαση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψώνισες από σβέρκο κι εσύ... έχει γίνει της μόδας η μαγειρική. Έχε κατά νου όμως ότι μαγειρική δεν είναι μόνο τα γκουρμεδοεστιατόρια , αλλά και οι ταβέρνες. Μην απορήσεις αν αναγκαστείς να καταλήξεις ψήστης.

 

Ξέρω ότι ακούγεται κάπως απότομο, αλλά το λέω όσο καλοπροαίρετα μπορώ, μιας και είμαστε "παθόντες" έδώ στην οικογένεια έχοντας 2 μάγειρες εν ενεργεία (και οι 2 καλά κρατάνε όσο θέμα εργασία, αλλά γενικά είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα)

 

 

 

Η δουλειά σε κουζίνα η ζαχαροπλαστείο απέχει πάαααααααααρα πολύ απο αυτό που μπορεί να έχεις δει στην τηλεόραση

η κάπου αλλού.

Καλό θα ήταν πριν αποφασίσεις να μπείς σε κάποια κουζίνα ή ζαχαροπλαστείο

να μιλήσεις και δεις για τι πρόκειται.

Αν και το απόλυτο τεστ θα ήταν να μπείς σε κουζίνα μεγάλου ξενοδοχείου περίπου μισή ώρα πριν ανοίξει το εστιατόριο

εκεί θα δείς τι σημαίνει πίεση-δουλειά-ιδρώτας

 

 

''if you cant stand the heat stay out of the kitchen''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε το πτυχιο της πληροφορικης και κανε μεταπτυχιακο σε σουβλατζης :P

το κατεχεις το θεμα η τσαμπα σπουδαζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...