Προς το περιεχόμενο

Συσκευες μετρησης χοληστερινης, ζαχαρου κλπ


ioannnis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, τι γνωμη εχετε γιαυτες τις συσκευες που κυκλοφορουν στο εμποριο, με τις οποιες μπορεις να κανεις εξετασεις αιματος ανα πασα στιγμη στο σπιτι σου?

Ειναι αξιοπιστες? εχει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιοπιστες ειναι αλλα δεν κανεις εξετασεις αιματος.5-6 πραγματα βλεπεις μονο και με διαφορετικους μετρητες και ταινιες.

μην ξεχνας οτι οι διαβητικοι το χρησιμοποιουν και 5 φορες την μερα για να ρυθμιζουν ινσουλινη τους.

γραψε στο google μετρητης(ή διαγνωστικη συσκευη) σακχαρου ή γλυκοζης ή χοληστερινης ή τριγλυκεριδιων ή HbA1c ή γαλακτικού οξέος και θα τα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για ζάχαρο ξέρω. Τρυπιέσαι στο δάχτυλο και σου δείχνει. Υπάρχει και για χοληστερίνη;

 

 

Ναι με παρόμοια διαδικασία. Αλλά κ πάλι αυτά είναι για τους ανθρώπους που έχουν ήδη πρόβλημα κ το γνωρίζουν. Πχ εσύ που είσαι υγιείς μπορεί να δείς υψηλή χοληστερίνη αλλά να οφείλεται σε αυξημένα τριγλυκερίδια από κάτι που έφαγες χθες. Γι αυτό κάνουμε την αναλυτική αίματος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ειπες φιλε ισχυει ετσι κι αλλιως και για τις κανονικες εξετασεις.

 

Αυτη η συσκευη σιγουρα συμφερει(180€ την ειδα σε διαφημιση, αυτο το ποσό το δινεις για 3 εξετασεις στο εργαστηριο) το θεμα ομως ειναι εαν ειναι αξιοπιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει all in one συσκευη...μονο για ζαχαρο-χολιστερινη-τριγλυκεριδια

Οπως οτι και δεν βγαζουν τα αποτελεσματα με μια ταινια αρα μια για το καθενα...κανα 30-80ε το κουτι για καθε τυπο που θες να βρεις(θα βρεις τιμες στο google)

στις εργαστηριακες δεν βγαζουν μονο αυτα που βγαζουν οι συσκευες αλλα και αλλες πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,

αν μπορεις εξηγησε μου συκεκριμενα.

Μια συσκευη μετρησης χοληστερινης οπως αυτη απ τα links που εδωσες, χρειαζεται ακριβα αναλωσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=793&ProductId=3400

http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=782&ProductId=3399

http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=793&ProductId=3401

+εξτρα βελονες κανα 10ε .Συνολο αλλα τοσα απο την συσκευη.

μονο στου ζαχαρου οι εταιριες δεινουν τσαμπα μετρητες αφου απο τις ταινιες βγαζουν τα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα... ακριβα λοιπον και τα αναλωσιμα της. Και παλι βεβαια συμφερει, ειδικα αν δεν εχεις ταμειο και πληρωνεις απ τη τσεπη σου τις εξετασεις. Εχεις την ευκαιρια να αυτοεξεταζεσαι οποτε θες και στο σπιτι σου χωρις να τρεχεις. Το βασικο ερωτημα ομως παραμενει, ειναι αξιοπιστες αυτες οι συσκευες?

 

(Η φαση αυτη εχει και πλακα, πως πειραματιζομαστε στο pc και βγαζουμε αποτελεσματα, ετσι θα πειραματοζομαστε στον εαυτο μας... εφαγα πολυ χοιρινο? για να δω πόσο πηγαν τα 3γλυκεριδια μου κλπ. Ας μου κανω κι ενα overclocking:lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αξιοπιστες αλλα εχουν και ενα βαθμο αποκλεισης +/- 10% στη τιμη που θα δειξουν...

στη συσκευη αυτοελεγχου για τους διαβητικους που ξερω εχω παρατηρησει το εξης: αν τρυπεις τρια διαφορετικα δακτυλα (πρωτα το πρωτο κ μετα διαδοχικα τα επομενα) θα βγαλεις και διαφορετικες τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...