Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

BETA testers είναι αυτοί που δοκιμάζουν τους οδηγούς, πριν βγουν στο κοινό. Όσοι ήταν γραμμένοι στο site του Atiman, ξέρουν, και η NVIDIA έχει αντίστοιχο πρόγραμμα που κάποιοι έχουν συμμετοχή(Όπως ο δημιουργός του DDU) και τεστάρουν τους οδηγούς πριν τους δούμε εμείς. Ο λόγος που στον βγάζει BETA η εταιρεία, είναι γιατί η M$ αργεί να βάλει την λαμημένη στάμπα και θέλουν να απολαύσεις το νέο παιχνίδι με τα latest fixes/improvements χωρίς καθυστερήσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BETA testers είναι αυτοί που δοκιμάζουν τους οδηγούς, πριν βγουν στο κοινό. Όσοι ήταν γραμμένοι στο site του Atiman, ξέρουν, και η NVIDIA έχει αντίστοιχο πρόγραμμα που κάποιοι έχουν συμμετοχή(Όπως ο δημιουργός του DDU) και τεστάρουν τους οδηγούς πριν τους δούμε εμείς. Ο λόγος που στον βγάζει BETA η εταιρεία, είναι γιατί η M$ αργεί να βάλει την λαμημένη στάμπα και θέλουν να απολαύσεις το νέο παιχνίδι με τα latest fixes/improvements χωρίς καθυστερήσεις.

 

Το να προσπαθείς να πείσεις κάποιον οτι πρεπει να ξεκολλήσει από το κόλλημα του ειναι σα να προσπαθείς να πείσεις τον  Psycho_Warhead ότι υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα από τα γραφικά στα παιχνίδια!   :P  :P  :P

 

Περα απο την πλακα δικιο έχει... Οι υποτιθέμενοι beta της AMD ειναι τελικοί drivers και απλά μπαίνει το Beta πανω γτ καποιοι στην MS ειναι τα ζα μου αργά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη,αλλά εφόσον beta μας δίνουν,beta testers είμαστε,αφού δοκιμάζουμε,και το λένε και οι ίδιο go back στους official σταθερούς.

Δεν είναι κόλλημα μου,μια αλήθεια είναι,πού μόνο fanboys δεν θα μπορούσαν να την αναγνωρίσουν...ότι το support της ati είναι για κλάματα,και οι drivers πέρα του omega ήταν/είναι για κλάματα,είναι μια μεγάλη αλήθεια...

 

Δεν είναι όπως τα λέτε,δεν μπαίνει ένα σηματάκι και τέλειωσε η δουλειά,για να γίνει το τελικό προϊόν θέλει μια δουλειά άλφα να γίνει,όπως να διορθωθούν κάποια bugs..

Στους beta που κυκλοφορεί,δεν κάνει καν στον κόπο να διορθώσει κάποια bugs που υπάρχουν σε ένα σορό εκδόσεις,τί να λέμε τώρα.

 

Δεν είναι δουλειά της ms το WHQL,της amd δουλειά είναι να κάνει τις ενέργειες..Αλλά βασικά τί λέμε;Οι άνθρωποι δεν ασχολούνται καν στο να βγάλουν drivers..2 βδομάδες έχει που έχει κυκλοφορήσει το pcars,ακόμα περιμένουμε...1 βδομάδα το w3,ακόμα περιμένουμε..Έστω και για τους beta..

 

Τώρα αν εσείς είστε ευχαριστημένοι με το support της ati,και τις αποδόσεις των vga σας στα νέα παιχνίδια,ok.Ότι αρέσει στον καθένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους το βλέπουν έτσι υπάρχει η nvidia

 

Την ειδαμε και την nv με τους τελευταίους!! 

 

Για να μην νομιζουν μερικοι οτι τελικοι drivers δεν εχουν προβλήματα.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδαμε και την nv με τους τελευταίους!! 

 

Για να μην νομιζουν μερικοι οτι τελικοι drivers δεν εχουν προβλήματα.... 

μόνο που η nvidia έχει support και βγάζει τακτικά drivers,όχι κάθε 6μηνο..Υπάρχει τρελή διαφορά πάνω σε αυτό!Τί συγκρίνουμε..

και δεν είπαμε ότι είναι μέλι-γάλα,όμως πρόβλημα να έχουν,θα το διορθώσουν άμεσα..Όχι να περιμένουμε drivers λες και παίξαμε λότο :P

 

Για όσους το βλέπουν έτσι υπάρχει η nvidia

ε ναι,για εκεί με κόβω..και έχω ακούσει και πολλούς να λένε το ίδιο..Μάλλον κολλημένοι είμαστε -_-

 

Drivers δεν βλέπω...χαχαχαχα!!!

είπαμε έρχονται...σαν την αεκ,μόνο που η ΑΕΚ ήρθε,και οι drivers τίποτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο που η nvidia έχει support και βγάζει τακτικά drivers,όχι κάθε 6μηνο..Υπάρχει τρελή διαφορά πάνω σε αυτό!Τί συγκρίνουμε..

και δεν είπαμε ότι είναι μέλι-γάλα,όμως πρόβλημα να έχουν,θα το διορθώσουν άμεσα..Όχι να περιμένουμε drivers λες και παίξαμε λότο :P

 

 

Δεν ξερω αν έχεις δει την υπογραφή nv εχω αλλα δεν θα τους χαιδέψω τα αυτάκια.... Υπαρχει μεγαλη διαφορά μεταξύ του βγαζω σωστους drivers με το βγάζω βιαστικούς drivers για να λέω και καλα ότι έχω support!!!

 

Το προβλημα με τους τελευταίους οδηγούς της ειναι σοβαρότατο και καθιστά της καρτες της nv αχρηστες αναγκαζοντας τον χρηστη να παει στους προηγούμενους. Ειναι ενα θέμα λοιπον που θα επρεπε να λυθεί μεσα σε ωρες αλλα απο τις 22 του μηνος που ειπαν οτι το κοιτανε ακομη περιμένουμε!!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι υπογραφές με τα rigs μου περνάνε απαρατήρητες και αδιάφορες,και δεν δίνω βάση.Δεν το λέω προσωπικά,μην παρεξηγηθούμε,γενικά το λεω για υπογραφές με συστήματα.

 

Εσυ δεν χαϊδεύεις,άλλοι προσπαθούν να πουν ψέματα στον εαυτό τους ότι είναι μέλι-γάλα όλα με το πως έχει η κατάσταση.

 

ναι ισχύει..στην ΑΤΙ έχουμε συνίθει τέτοια πράγματα ή μάλλον είχαμε συννηθήσει,με τους omega τους τελευταίους ξακουστούς drivers που βγήκανε πριν 6μήνες,είναι οκ τα πράγματα..Αρκετές φορές μέναμε σε προηγούμενες εκδόσεις..

 

Επίσης πάλι δε μου λέει κάτι που περιμένετε από τις 22,γιατί πάλι λίγο το βλέπω μπροστά στο χάος το δικό μας :P  ..Που μας έχουν πει εδώ και 2 βδομάδες ότι βγαίνουν νέοι drivers(και beta ούτε καν για κανονικούς),και ακόμα περιμένουμε :lol:

 

Τί να συγκρίνουμε;Εσείς έχετε ένα support πολύ καλό,εμείς ένα support πολύ κακό!Αυτό είπα και πάνω,ότι η διαφορά είναι χαόδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι υπογραφές με τα rigs μου περνάνε απαρατήρητες και αδιάφορες,και δεν δίνω βάση.Δεν το λέω προσωπικά,μην παρεξηγηθούμε,γενικά το λεω για υπογραφές με συστήματα.

 

Εσυ δεν χαϊδεύεις,άλλοι προσπαθούν να πουν ψέματα στον εαυτό τους ότι είναι μέλι-γάλα όλα με το πως έχει η κατάσταση.

 

ναι ισχύει..στην ΑΤΙ έχουμε συνίθει τέτοια πράγματα ή μάλλον είχαμε συννηθήσει,με τους omega τους τελευταίους ξακουστούς drivers που βγήκανε πριν 6μήνες,είναι οκ τα πράγματα..Αρκετές φορές μέναμε σε προηγούμενες εκδόσεις..

 

Επίσης πάλι δε μου λέει κάτι που περιμένετε από τις 22,γιατί πάλι λίγο το βλέπω μπροστά στο χάος το δικό μας :P  ..Που μας έχουν πει εδώ και 2 βδομάδες ότι βγαίνουν νέοι drivers(και beta ούτε καν για κανονικούς),και ακόμα περιμένουμε :lol:

 

Τί να συγκρίνουμε;Εσείς έχετε ένα support πολύ καλό,εμείς ένα support πολύ κακό!Αυτό είπα και πάνω,ότι η διαφορά είναι χαόδες.

 

Αλλο προσπαθώ να σου πω αλλο καταλαβαίνεις!!! Αυτο που προσπαθώ να σου δώσω να καταλαβεις ειναι οτι και οι πρασινοι και οι κοκκινοι beta testers ειμαστε... απλα η μαμα πρασινη προτιμάει οπως παντα να κρύβεται πισω απο το δαχτυλο της και να τους βαφτίζει τελικούς ενώ απο την αλλη η μαμα κοκκινο είναι λιιιιιιγο πιο ειλικρινής με τους πελατες της.....

 

 

Αλλου ειναι το μεγαλο προβλημα της κοκκινης,,, εχει μεινει τεχνολογικά πολυ πισω αλλα αυτο δεν ειναι προς συζητηση στο παρον θεμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr

 

Η αντίδραση της amd για μη amd τίτλους είναι σχετικά καλή, σίγουρα όχι ιδανική αλλά παλεύεται

 

σε πόσα παιχνίδια αντιμετώπισες πρόβλημα και κράτησε πολύ καιρό;

 

το project cars δε το έχω παίξει, αλλά στο μόνο παιχνίδι που πραγματικά είχα θέμα υποστήριξης ήταν το unity που εντάξει κράτησε σχεδόν μήνα αλλά όταν δόθηκε λύση πήγαινε εξίσου καλά και ίσως καλύτερα από τις αντίστοιχες πράσινες.

 

στο witcher που περιμένουμε τώρα είναι ευπρόσδεκτος, αλλά και χωρίς performance driver παίζει μια χαρά

 

δε καταλαβαίνω γιατί τρελαίνεσαι; προσωπικά έχω παίξει αρκετά παιχνίδια και αυτό που διαπίστωσα είναι ότι για τα χρήματα που έδωσα η amd μου έδινε πάντα ένα "τίμιο" προϊόν και η υποστήριξή της δε με προβλημάτισε ποτέ ιδιαίτερα

 

εσύ κάθεσαι και τρως φρίκες με το αν ο driver λέει beta ή όχι, το οποίο αγγίζει τα όρια του γελοίου

 

αν θες λοιπόν πάρε nvidia και να κάθεσαι να μετράς τα πόσα GB vram σου είπαν ότι έχει ενώ δεν έχει, ή περίμενε να σκάσει κάνας driver να σου κάνει τη κάρτα φιτίλια (σειρές 8xxx & 9xxx), δεν έχει νόημα να κάθεσαι να παραπονιέσαι σε άλλους κατόχους που στη τελική βλέπουν και οι ίδιοι στη πράξη πόσο ευσταθεί το στερεότυπο με τις κόκκινες που έχουν κακούς driver και είναι θερμάστρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οι τελευταίες σου προτάσεις είναι ότι να 'ναι και σένα Qsis..Είπαμε έχουν και οι δύο εταιρείες τα θεματάκια τους αλλά εσύ το τερμάτισες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα δεν υπάρχει ιδιαίτερα ο fanboyισμος, θα πάρω συνήθως αυτό που συμφέρει τη τσέπη μου και για κάμποσα χρόνια τώρα η amd που έδωσε αρκετά καλές κάρτες για τα λεφτά τους.

 

Θέμα με οδηγούς είχα κάμποσες φορές βέβαια στα όρια του ανεκτου.

 

στα παιχνίδια πάντως είναι πολλά αυτά που με ενοχλούν πρώτου φτάσω στους οδηγούς, σε ένα τίτλο που η εμπειρία μου είναι κακή το τελευταίο πράγμα που θα μου φταίει είναι ο οδηγός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H amd πραγματικά υστερεί στην υποστήριξη cf με τους οδηγούς της αλλά μέχρι εκεί. Πραγματικό και ουσιαστικό πρόβλημα είχα μόνο με nvidia και τους 196.75 και λιγότερο με τον 320.18. Οι λίγο παλιότεροι εδώ θα τους θυμούνται, γιατί κάποιοι τους στοίχειωσαν αυτοί οι οδηγοί :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...