Προς το περιεχόμενο

Overcklockin Intel core duo E8600 @ 3.33


Sidereal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Έχω ένα PC: Intel core duo E8600 @ 3.33, RAM DDR2 2GB και MB Gigabyte EP45-DQ6

 

Θελω να του κανω ενα overcklock. Διάβασα τον οδηγο που έχετε sticky αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος δεν καταλαβα και πολλα :o Μπορειτε να βοηθησετε;

 

Ευχαριστώ:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

W00t!

 

Έχεις Ε8600 και τον έχεις @ stock ακόμα και δεν έχεις προμηθευτεί LN2; :Ρ

 

Ποιες μνήμες έχεις; Πες μου 667άρες ή 800άρες να με ξενερώσεις τελείως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, DQ6 + E8600 @ stock - σε τι κόσμο θα φέρετε τα παιδιά σας :shock: :P

 

edit: Τις μνήμες μπορείς να τις δεις (μερικώς) από το cpuz (καρτέλα SPD) αλλά μπορείς να ανοίξεις και το κουτί και να δεις τι παίζει! LN2 = Άζωτο (αστειάκι για τρελά O/Cs) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω το cpuz αλλα δεν θυμαμαι τι μνημες εχω. επειδη ειμαι στην δουλεια τωρα θα τις δω οταν παω σπιτι :-)

Απο τις αντιδρασεις σας καταλαβαινω οτι το pc τραβαει πολυ ανεβασμα (και χαιρομαι ιδιαιτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το team viewer στο pc στο σπιτι δεν ειχε κολλησει θα τις εβρισκα τωρα τις μνημες που φοραω. Ετσι κ αλλιως ειναι στα αμεσα σχεδια μου να του βαλω 4 gb μνημη, οποτε και να μην κανουν αυτες που εχω, θα κανουν οι επομενες :-)

Κι εμένα, και λογικά όποιος φρόντισε για αυτή τη σύνθεση, δε θα αμέλησε το συγκεκριμένο τομέα.

 

Ας περιμένουμε να δούμε όμως :-)

 

αρχικα οταν το ειχα παρει το πισι ειχα θεμα με τις μνμες. πηγα και μου βαλανε αλλες (αλλη μαρκα σιγουρα και δεν ξερω αν ειναι και αλλα Hz) παντος ο τυπος που τις αλλαξε μου ειχε πει κατα λεξη- τωρα εισαι superman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ειναι 2χ 1gb γιατι η mb ειναι dual channel. θα ξερω κατα τις 6 που θα παω σπιτι :-)

 

---------- Προσθήκη στις 17:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:21 ----------

 

σιγουρα ειναι 2χ 1gb γιατι η mb ειναι dual channel. θα ξερω κατα τις 6 που θα παω σπιτι :-)

 

μαγκες εφαγα φλας και νομιζω οτι οι μνημες μου ειναι αυτες Transcend 2GB DDR2-800 Ram Kit (2 x 1GB, PC2 6400, 5-5-5-15, JM2GDDR2-8K)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, ψαγμένη σύνθεση τελικά, αλλά περίμενα κάτι καλύτερο από τις μνήμες, αλλά καλές είναι κι αυτές.

 

Τα 4GHz τα έχεις με το καλημέρα, για παραπάνω θα εξαρτηθεί απ' τις μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...