Προς το περιεχόμενο

Blaze Pro - 2 in 1 Receiver & Charger XBOX 360 στο PC


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά, ας το έχει ψωνίσει κάποιος να helpάρει λίγο τη κατάσταση γιατί θα μου τη δώσει.

 

Είχα το Official XBOX receiver στο PC και έκανα τη δουλειά μου μέχρι μια μέρα που κάηκε και δεν άναβε με τη καμία η λυχνία. Κοίταξα στο skroutz.gr και είδα ένα 2 in 1 "blaze pro" με 18€ και λέω καλά μου έκατσε.. και το παραγγέλνω.

 

Έλα που το κ__λομάγαζο μου το έστειλε χωρίς Drivers (είχε ένα κενό δισκάκι μέσα >.>).. Έκανα αμάν να τα κατεβάσω από το Link που παρέχουν (500byte/second από ένα κορεάτικο site), και στην τελική κατέβασα τα official drivers του XBOX 360 Receiver!

 

Δεν το βλέπει το Gamepad! Δεν συγχρονίζουν μεταξύ τους.. ναι μεν αναβοσβήνουν, αλλά δεν δείχνει το Gamepad player 1 με τίποτα. Το μόνο καλό είναι το ότι όταν πατάω το πλαϊνό κουμπάκι και ψάχνει το gamepad, αν πατήσω το κουμπί του receiver το gamepad αμέσως παίρνει σήμα και αλλάζει στο "δεν βρήκα τίποτα".. αμέσως όμως - άρα με κάποιο τρόπο επικοινωνούν λίγο..

 

Το έχει αγοράσει κανείς αυτό το μαραφέτι?

 

Υ.Γ: Το Device Manager, το βλέπει σαν Unknown Device. Ίσως φταίει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχω κι εγώ ένα παρόμοιο οπότε θα σου πω την διαδικασία που ακολουθώ εγώ και το βλέπει κανονικά (δεν έχω ούτε εγώ drivers).

 

Από το device manager επέλεξε την συσκευή και μετα δεξι κλικ -> Update driver software. Μετά Browse my computer for driver software -> let me pick from a list -> Microsoft Common controller for windows class -> Xbox360 Wireless Receiver. Στο μήνυμα πατάς Yes και είσαι έτοιμη.

 

Ελπίζω να δουλεύει και σε εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα σου λεγα να το παιρνες απο εδω αν η λυση ποιο πανω δεν σου δουλεψει.

 

http://www.amazon.co.uk/Xbox-Wireless-Gaming-Receiver-Windows/dp/B000MGVAAQ

 

15 λιρες, και τωρα που εχει πεσει στο 1.15 η λιρα 17 ευρω. Ποιο φθηνο απο αυτη τη μουφα τη Βlaze.

 

Το προβλημα αυτο απο τι παρουσιαζεται? Εχω και εγω εναν αλλα δεν ειναι πολυδουλεμενος. Δλδ αναμενεται να το παθω και εγω αυτο μολις του κανω πολυ χρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ 99% θα το παθει και το δικο σου.Ειναι προβληματικο το F1 fuse οταν το μαραφετι χρησιμοποιειται σε θυρα του υπολογιστη.Μετα απο λιγο καιρο κοβει την παροχη.Δηλαδη λειτουργει ως ασφαλεια.Απλα το καις το φιουσακι και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ομως ειναι γιατι καιγεται η ασφαλεια αυτη. Η λυση αυτη δεν ειναι ισως και οτι καλυτερο. Πρωτον γιατι θελει εργαλεια και γνωσεις και δευτερον γιατι οπως λεει και στο βιντεο, απο την στιγημ που καις μια ασφαλεια παιρνεις ρισκο. Τωρα το να καει ο υπολογιστης η το χειρηστηριο ειναι λιγο ακραιο που λεει, αλλα και παλι που ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χαλασε o wireless receiver της Μ$.Εχει το κλασικο προβλημα.Εγω το εφτιαξα με αυτον τον τροπο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=U86kalOQdmE

 

Καλά ε.. Το έχω κάνει, ty for teh guide.

 

Λοιπόν έχω κι εγώ ένα παρόμοιο οπότε θα σου πω την διαδικασία που ακολουθώ εγώ και το βλέπει κανονικά (δεν έχω ούτε εγώ drivers).

 

Από το device manager επέλεξε την συσκευή και μετα δεξι κλικ -> Update driver software. Μετά Browse my computer for driver software -> let me pick from a list -> Microsoft Common controller for windows class -> Xbox360 Wireless Receiver. Στο μήνυμα πατάς Yes και είσαι έτοιμη.

 

Ελπίζω να δουλεύει και σε εσένα.

 

Thanks bourdoulas, μισή μέρα πριν το post σου έκανα το παραπάνω και ένιωσε. Tyvm!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks bourdoulas, μισή μέρα πριν το post σου έκανα το παραπάνω και ένιωσε. Tyvm!

 

Σου δουλεψε με αυτον τον τροπο, χωρις να χρειαστει να παρακαμψεις την ασφαλεια? Αν ειναι να ξερω, οταν και αμα το παθω και εγω να δοκιμασω αυτο πρωτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...